На море в Турция - тема 18

  • 112 714
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 748
Много ви моля за бърз и основан отговор коя от офертите е по-добра да заведа приятелката... Simple Smile

Бодрум:
http://bg.kolektiva.net/travel/pochivaj-v-bodrum-turcija-nauchi- … aid=4e53546f91977

Аланя:
http://grabo.bg/noshtuvki-all-inclusive-v-antaliia-i-samoleten-b … 6540&affid2=7


Силно се надявам, че линковете не пречат на модераторите, защото това в никакъв случай не е реклама на съответните сайтове, днес трябва да платя една от двете екскурзии, какво виждате ценово са еднакви, това е бюджета които мога да отделя. Изчетох много мнения от вас в стари теми, едни харесват, други не, наистина се обърках. Изчетох из интернет отзиви за хотелите, не са нищо особено, но се надявам, че все пак ще са по-добри на живо. Препоръчайте ми като романтична атмосфера за млади хора къде е по-хубаво? Романтина, заведения, дискотеки, допълнителни екскурзии? Изключително благодарен съм Ви за всички отговори.

Наистина не са нещо особено, но аз бих предпочела Бодрум най-вече заради възможностите за допълнителни екскурзии - дори ако сами си ги организирате Peace

# 406
  • Мнения: 242
Жалко, явно няма да получа преки впечатления от посетители. Simple Smile Благодаря все пак. Simple Smile
Нямам впечатления от хотелите, но ако искате забавления и извън хотела, по-добре е Бодрум. Ако изберете Анталия,трябва да се ограничите с това, което ви предлага хотелът и някоя екскурзия.
Решението е ваше!

# 407
  • Мнения: 0
Благодаря Ви, дами. В крайна сметка избрах Алания защото... и аз не знам, това беше първото което харесах и така. Изчетох доста неща, общо взето 4-5 часа чета старите теми и искам да ви кажа, че сте изключително полезни, а и много културни хора. Ще се радвам, ако ми дадете съвети за Алания, бил съм на доста екскурзии, но все в посока Западна Европа, Турция посещавам за първи път, да не говорим за малък курорт като Алания. Основното ми питане е свързано с тези http://www.astralholidays.bg/pochivki/program/40/country/7/resor … ge/ekskurzii.html допълнителни екскурзии, виждат ми се доста по-скъпи от това което срещнах като мнение в стара тема
 "Малвина, ние успяхме да договорим следните цени с агенция от улицата:
18€ - Острова на Клеопатра - 25€ ни беше в ценовата листа на Хабибе
17€ - Далян - Каунос - Яхта  вместо 25€ от ценовата листа
25€ или free, ако доведем 5 души още - Памуккале - 40€ в ценовата л.
6€ - Хамам (турска баня) - 20€ в ц.л.
10€ - Турска нощ - 25€ в ц.л.
10€ - Джип Сафари - 20€ в ц.л."

Аз направо си мечтая за цените от ценовата листа на Хабибе, моите са двойни кажи речи... заслужава ли си пазарлък и изобщо възможен ли е наистина? Въобще моля който е ходил в Алания да сподели впечатленията си, интересни места в града, областа, полезни съвети и т.н. смятам, че би било полезно и за бъдещи заблудени читатели като мен. Simple Smile И наистина важен въпрос е в каква валута е най-изгодно да се работи, ако трябва ще взема и от трите, но вс е пак...

# 408
  • Мнения: 256
Една позната ме посъветва да си направя допълнителна застраховка за Турция, тъй като стандартната не покривала усложнения при бременност. Знаете ли към кой застраховател мога да се обърна за такава застраховка?

# 409
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 748
Една позната ме посъветва да си направя допълнителна застраховка за Турция, тъй като стандартната не покривала усложнения при бременност. Знаете ли към кой застраховател мога да се обърна за такава застраховка?

До колкото знам никоя не покрива такива усложнения Peace


Аз направо си мечтая за цените от ценовата листа на Хабибе, моите са двойни кажи речи... заслужава ли си пазарлък и изобщо възможен ли е наистина? Въобще моля който е ходил в Алания да сподели впечатленията си, интересни места в града, областа, полезни съвети и т.н. смятам, че би било полезно и за бъдещи заблудени читатели като мен. Simple Smile И наистина важен въпрос е в каква валута е най-изгодно да се работи, ако трябва ще взема и от трите, но вс е пак...

В самия хотел най-вероятно ще има също местни агенции с подобни цени. Питайте на рецепция. А колкото за пазаренето - няма лошо, пробвайте се Simple Smile

# 410
  • Мнения: 10 638
Една позната ме посъветва да си направя допълнителна застраховка за Турция, тъй като стандартната не покривала усложнения при бременност. Знаете ли към кой застраховател мога да се обърна за такава застраховка?
И според мен никой не покрива. Алианц, които по принцип имат доста добри условия също не покриват.

# 411
  • Мнения: 136
Една позната ме посъветва да си направя допълнителна застраховка за Турция, тъй като стандартната не покривала усложнения при бременност. Знаете ли към кой застраховател мога да се обърна за такава застраховка?
До колкото знам никоя не покрива такива усложнения Peace
И аз не съм чувала, но най-добре питай някой застраховател. Аз преди 2г. бях в 4тия месец като ходихме в Манавгат,но допълнителна застраховка не съм си правила. Спомням си, че от пътя на връщане имах доста контракции на следващия ден (автобус от Манавгат до Анталия,после полета до Варна и накрая от Варна до Бургас с кола), а по принцип цялата бременност ми беше мнооого лека (нищо общо с първата). Възхищавам ти се на смелостта да пътуваш в по-напреднала бременност и то до Алания.
А сега да се похваля - ние резервирахме в Gural Premier Belek  newsm44 , макар че ми беше отпаднал от класациите заради малките стаи  Simple Smile Резервирахме ремонтирани стаи за 15.09 - 22.09, изглеждат доста добре. Някой беше писал,че ще ходи там през май месец, така че с нетърпение ще чакам да сподели пресни впечатления. Направихме и застраховка "Отмяна на пътуването". Има обаче един малък проблем в договора ми е написана стандартна стая, мъжа ми вчера звънна да пита дали това трябва да пише и са му казали, че са видeли грешката и са я оправили, но когато към септември вземаме ваучерите, тогава на тях ще си пише стаи Делукс, нямало нужда да се оправя договора. Та въпроса ми е главно към Галактик - трябва ли нов договор да правим или щом са оправили всичко в системата им няма да има проблем и най-важното е във ваучера за настаняване какво пише? А ако сменим договора,трябва и застраховката да се дооправя   newsm78  Много сложно ми се вижда всичко  Confused

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 17:08 от kristalka

# 412
  • Мнения: 242
AAvramov, в Турция не се пазариш само в магазините и търговските вериги. На улицата и по пазарите всичко е пазарлък. За тях това е ритуал - дори се обиждат, ако не го направиш.
Мисля, че в хотела ще намерите добри развлечения и докато видите всичко - 7-те дни минали.
Хубава почивка и дано приятелката да го оцени! Когато се върнете, ще бъде добре да споделите впечатления.

# 413
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 748
Всъщност ако се зачетете в условията на здравните застраховки, ще видите че изключват рискове свързани с бременност и това изрично го пише....

kristalka, документът, който ви е съществен е ваучера - него ще представите в хотела и съответно ще бъдете настанени във стаята, която е описана там.  Относно застраховката - никой не го интересува вида на стаята ви, същественото е сумата записана в договора, както и съответните фактури. Вие реално застраховате тях и ако се наложи да анулирате, респективно да се възползвате от застраховката ще ви ги изискат като доказателство.
Приятно изкарване, мисля, че хотелът е добър избор. Аз лично го предлагам на мои клиенти като вариант, фамилните стаи също са на добри цени.

# 414
  • Мнения: 262
Въпрос към Галактик и други,които са компетентни: Специално в Конакли/Алания/ кой вариант ще ме посъветвате-Saphir4*,Club Insula5*,Hedef Resort5*,Titan Garden4*. Цената няма значение/октомври/,водещ критерий при мен е комфортната почивка,добрата кухня,близостта до собствен плаж на хотела.Приемам и други хотели,но в това селище. newsm78

# 415
  • Мнения: 4 423
. Основното ми питане е свързано с тези http://www.astralholidays.bg/pochivki/program/40/country/7/resor … ge/ekskurzii.html допълнителни екскурзии, виждат ми се доста по-скъпи от това което срещнах като мнение в стара тема
 "Аз направо си мечтая за цените от ценовата листа на Хабибе, моите са двойни кажи речи... заслужава ли си пазарлък и изобщо възможен ли е наистина? Въобще моля който е ходил в Алания да сподели впечатленията си, интересни места в града, областа, полезни съвети и т.н. смятам, че би било полезно и за бъдещи заблудени читатели като мен. Simple Smile И наистина важен въпрос е в каква валута е най-изгодно да се работи, ако трябва ще взема и от трите, но вс е пак...

Аврамов в никакъв случай не отивайте от Аланя до Демре-Мира -Кекова много е далеч жегите са убийствени ..Ние го посетихме когато бяхме в Белек и пак ни беше убийствено,а пък ако сте в Аланя ще е сигурно 200 км,автобусите не са нещо особено и жегите са кошмарни..Памуккале  е на 500 и кусур км убийствен път и заради запрашеност спират климатика ще изгорите.Не бих отишла в никакъв случай.Иначе са супер интересни и красиви места,но просто Аланя е далеч от всичко!Иначе за цените не купувайте от Астрал,а на място от турските агенции в самия град Аланя тай не е малък,много приятен на море има страхотни ресторантчета...
За валутата вече почти няма разлика ,но специално за Аланя не навсякъде вземат евро и долари ,но пък бюра има.Разлика м/у евро и долари вече е много малка ..Ако имате лири най-добре,че понякога за малки суми като е в долари или евро ти закръглят нагоре и е малко по-неизгодно..

# 416
  • Мнения: 17
Здравейте, късно ми е вече да търся съвети за избор на хотел, тъй като резервирахме след дълго чудене. Все пак реших да пиша с молба за информация относно хотел Club Riu Kaya 5 * - Belek (бивш KAYA SELECT RESORT & SPA 5*) и района, за да знам какво да очаквам. Ще сме двама възрастни и платихме 250 евро+79 евро летищни такси на човек, т.е. за 7 нощувки 1287 лева за двамата от 26.05.2012 г. Знам, че за тази цена няма да получа супер лукс, но ние търсим спокойствие, сравнително хубав плаж и нормална хигиена в хотела. На 1-ва страница видях един коментар от 2008 г., който не е особено ласкав, но в руски сайтове четох доста и повечето са положителни. Има ли някой лични впечатления от хотела? Доста се притеснявам дали ще е достатъчно топло по това време, дали цената не е твърде ниска за Анталия и няма да се разочароваме от хотела. Моля по-опитните тук да ме ориентират! Тъй като за пръв път ще почивам в Турция, приемам всякакви съвети!

Последна редакция: сб, 12 май 2012, 23:32 от GIGI_S

# 417
  • Мнения: 4 423
Не знам на 1 стр моя ли е коментара,но имам лични впечатления.Това беше първата ни почивка в Турция и понеже тръгнахме в последния момент във висок сезон доста скъпо ни излезе.Това е една от най-хубавите ни почивки,но не заради самия хотел толкова,а заради това ,че беше първата за първи път без бебето ,само с големия и си изкарахме прекрасно.Хотела е стар,големи стаи,бедно обзаведени.Разкошна градина-много красива и много поддържана.Скромна анимация почти липсваше,но затова пък много активни спортни занимания,дори безплатни уроци по гмуркане.Учителите бяха невероятно красив младеж от немско-турски произход и баща му германец и той не беше за изхвърляне  Crazy имаше уроци по катамаран и пр. там аеробики и подобни..Храната прилична,нищо особено,добро обслужване.Уникална вечеря ни предложиха за компенсация на това,че дъщерята на собственика на веригата Кая си правеше сватбата точно в нашия основен ресторант и се налагаше да се преместим в съседния пак на Кая,но по-лъскав и с повече екстри.Там имаше уникално приготвени деликатеси,ледени склуптури,шоу и пр...
Положителното беше невероятното спокойствие и тишина  нашия беше по-стария,но по-тих комплекс в градина с къщички,а съседния пак на Кая голяма лъскава и шумна сграда,можехме да позлзваме всичко и от съседния хотел и имахме свободен достъп.

# 418
  • Мнения: 17
Благодаря, Мимоза! Вие кога почивахте там? Има ли къде да се разходи човек наоколо, след като е слаба анимацията? На какъв език разговаряхте с персонала - ние и двамата сме с доста слаб английски, сравнително добър руски и съвсем никакъв немски? А и друго забравих да питам - пуши ли се на терасата на основния ресторант и в баровете на открито?

# 419
  • Мнения: 136
GIGI_S, би ли споделила с коя агенция резервирахте,че тези цени,които споменаваш много ме привличат  Embarassed Като нищо ще заведа децата и май или юни в Анталия, освен м. септември  Mr. Green
Не знам как е точно в този хотел, но по принцип в хотелите, където аз съм ходила не се пуши в ресторантите - въпреки че има пепелници на масите,които са на открито, не съм виждала някой да пали цигара. Аз съм непушач и много се дразня ако някой пуши около мен,докато се храня, но не съм усещала цигарен дим. Иначе в откритите барове си пушат без проблеми. За езика - щом знаете руски няма страшно - ще се разберете с турците  Peace

Общи условия

Активация на акаунт