Какъв спорт е добре да се практикува от различните типове хора?

  • 904
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, не успях да намеря тема за спорт  newsm78
Лично аз съм се занимавала ВИНАГИ със спорт. Когато бях малка ме караха да ходя на плуване, после синхронно плуване, лека атлетика, волейбол , каланетика ,латино танци. Преди няколко години тренирах бокс после кикбокс... сега от 2 години съм на вълна СПОРТНО КАТЕРЕНЕ.... smile3521  jump running football icanfly 
Обаче със сигурност за различните хора е добре да се занимават с определен тип спорт за да е здравословно.

# 1
  • Berlin
  • Мнения: 11 332
И какъв спорт е добре да се практикува от различните типове хора?

# 2
  • Мнения: 17
Толкова е различно, не е всеки спорт за всекиго!
Например плуването е подходящо за доста голяма част от хората, докато кик бокс, катерене - не са! И не само че не са подходящи но не са и здравословни! За хора с болки например в кръста има ограничения в спортовете които биха могли да практикуват...  newsm78 поне аз така си мисля Party

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 332
То и аз така си мисля и след като прочетох заглавието на темата, си помислих, че може би ще даваш някаква конкретна информация по темата.

# 4
  • Мнения: 17
То и аз така си мисля и след като прочетох заглавието на темата, си помислих, че може би ще даваш някаква конкретна информация по темата.

Хаха мисля , че всеки от нас като даде по малко конкретна информация с която е запознат ще стане добре- Въпросът е да има къде да я даде.

Но ако исках да напиша книга с указания за избор на спорт - нямаше да пиша във форум.  Peace
Повечето от нас са спортували или имат опит в някакъв спорт кой танци , кой бойни изкуства . Ако искам да се запиша на някой спорт , за който не знам много и бих искала да попитам и да прочета от писаното от някой, който се е занимавал.
ИЛИ... искам спорт за да отслабна ..искам спорт за да се стегна.. искам спорт за да съм гъвкава.. искам спорт за да съм здрава..искам спорт за деца..искам спорт който да развива умения за работа в екип или искам спорт който се извършва самостоятелноо..
...... ТОЛКОВА много неща и въпроси има около спорта, стига човек да има желание да спортува и да се подържа в здрава физическа форма Simple Smile И какво е лошото тези които имат опит да го споделят с тези на които идеята сега им блясва Simple Smile
А още по-хубаво ако темата запали някой да спортува!  newsm35 smile3540 jump

# 5
  • Berlin
  • Мнения: 11 332
Еми, ще чакаме тогава.

# 6
  • Мнения: 17
Еми сега  Joy кой знае??? може читателите да не се интересуват от спорт! Той все пак е доста пренебрегван и всички ни домързява доста често и нямаме време ...и игнорираме темата за спорта и движението ..така че може и в този случай да е така Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 4 462
Нещо не ми се вместват в една група каланетиката(монотонно с много повротение и леко скучно) с динамиката на латиното и още по-малко с  кикбокс  #Crazy.
Искам да кажа ,че човек подбира спорта и според други неща .Заетост,отговорности,здравословно състояние.
До преди да стана майка бях много активна и спорта бе моя начин да си почивам.При мен така стоят нещата,че няма на кого да оставям детето,а е доста малко за да го водя.Също свободното време на един родител не е като при несемеен и неангажиран млад човек.Финансовата ситуация  е много различна и съвсем не е за пренебрегване.
Та каквото и да пасва на характера ми в момента упражнения в домашна обстановка като си открадна малко време , ежедневните занимания с малката ,работата у дома и в градината а в последните седмици здраво обикаляне по магазини за обзавеждане.....Може да ми се плува ,язди или да ми се играе тенис но....
Просто в един момент обстоятелствата заменят правото на избор.Налага се да сме рационални.
Ако има място и е финансово възможна покупката на хубав кростренажор горещо препоръчвам.Като допълнителни обръч и гирички.Пак казвам ако се налага да спортувате у дома.

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 10:53 от mamamari

# 9
  • Мнения: 17
Доста години прекарвах по 6 месеца на работа на морето .. там нямаше къде да практикувам това което ми харесваше като спорт и нямах много време .... и аз спортувах в домашни условия nuts
много добре ми се отразяваха едни упражнения от един сайт в интернет. Правят тренировка и ти си подскачаш с тях exercise tv  имаха страшно много тренировки... пилатес ...йога.. кик кокс... танци... тренитовки от 10 мин до 50 мин  горе-долу. Но изпотяваха добре Grinning  Повечето изискваха да си имаш гирички по 1,2 или 3 кг. Но много добре ми се отразиха тренировките за да не загубя форма и като се върнах в София можех да продължа с обичайните ми спортове Peace Имаха и секция с програми например 2 месеца преди лятото започваш и правиш различни упражнения и тренировки от сайта по седмична програма .. повечето бяха платени, но имаше и безплатни  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт