БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-18

  • 21 311
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 379
Да ви попитам,ако приготвям нишесте или грис само с вода, може ли да го съхранявам в хладилник до следващият ден.

Да, няма никакъв проблем.

# 46
  • Мнения: 3 114
Мойто предимно яде Плазмон, но съм давала и Житен дар. Ще потърся Престиж. Аз доста похапвам бисквити с КМ.

# 47
  • Мнения: 261
Здравейте!
Искам да попитам от кой месец може са де дава месо и с какво се започва, ако бебето е с АБКМ?

# 48
  • Мнения: 1 897
Месо са дава два месеца от захранването,но според мен не по-рано от 7м.
С АБМК се започва с пуйка или заек,после пилешко,агнешко,свинско и най-накрая телешко.

# 49
  • Мнения: 15 379
Здравейте!
Искам да попитам от кой месец може са де дава месо и с какво се започва, ако бебето е с АБКМ?

Това дете педиатър има ли и ако да - той какво препоръчва?

Децата с АБКМ могат да имат редица хранителни непоносимости и захранването с животински храни е бавно и много внимателно. Следи се много изкъсо за реакция.
Месо - поне 8 навършени месеца. Телешкото се въвежда чак след 12 месеца или по преценка на наблюдаващият педиатър.
Започва се с бяло месо - заек или пуйка.

# 50
  • Мнения: 261
Здравейте!
Искам да попитам от кой месец може са де дава месо и с какво се започва, ако бебето е с АБКМ?

Това дете педиатър има ли и ако да - той какво препоръчва?

Децата с АБКМ могат да имат редица хранителни непоносимости и захранването с животински храни е бавно и много внимателно. Следи се много изкъсо за реакция.
Месо - поне 8 навършени месеца. Телешкото се въвежда чак след 12 месеца или по преценка на наблюдаващият педиатър.
Започва се с бяло месо - заек или пуйка.


Ние ходим до Варна при доц. Георгиева, но тя не ни даде схема за захранване. Но намерих от познати схемата, която тя дава, но там пише:
6 месеца - месно пюре -замества зеленчуково млечното в 13 часа- 2 ч.л. до 150мл преди зеленчуково млечното(пуешко,заешко,пилешко,агнешко,около1-вата година риба,телешко,свинско)

А това е странно, защото ни препоръчва да захраним най-рано на 5 м. и половина. А аз изчаках до 6 м. и захраних с оризова каша. Педиатъра не съм го питала, защото преди време, когато ходихме, заради обриви, които са били знак за алергията, алерголога, при който ходихме, ни каза да захраним на 5 м. с картофено пюре и след това да даваме и жълтък. И после как да ги питам нещо...  Confused

# 51
  • Мнения: 15 379
Ради, много е неприятно, когато мненията на различните специалисти се разминават.
Трябва да захранваш бавно и много внимателно, имам позната с дете с АБКМ, което е вече почти на 5 години и не е въвела всички млечни, защото детето все още реагира.
Обикновено АБКМ може да е кръстосана и с други непоносимости към храна - така че бавно и полека с въвеждането.

# 52
  • Мнения: 195
Мога ли млечната каша да я правя с АМ.Понеже вече не пие почити никакво мляко сигурно и 150мл не й се събират за денонощие?

# 53
  • Мнения: 15 379
Мога ли млечната каша да я правя с АМ.

Може, добавяй в пюретата също.

# 54
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Какъв процент да бъде прясното мляко, което предлагам? 3 процента добре ли е ? И колко дни да го въвеждам? До сега е захранен с почти всички кравешки млечни продукти. Прясното мляко ще го въвеждам с кремчета. Днес направих кисел, утре мисля грис.

# 55
  • Мнения: 15 379
Какъв процент да бъде прясното мляко, което предлагам? 3 процента добре ли е ?

Млечните трябва да са пълномаслени - 3.6%.
3% прясно мляко е ок, рядко се намира пълномаслено прясно на пазара.

# 56
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Какъв процент да бъде прясното мляко, което предлагам? 3 процента добре ли е ?

Млечните трябва да са пълномаслени - 3.6%.
3% прясно мляко е ок, рядко се намира пълномаслено прясно на пазара.

Благодаря за отговора. И на мен ми направи впечетление, че нямаше в магазина 3,6%. Може би трябва да потърся в Хит - а, там обикновено има всичко. А като продължителност на захранването с прясно мляко? Че после трябва да почвам и белтъка.

# 57
  • Мнения: 15 379
От няколко приема ще се разбере дали има непоносимост, но да кажем 7 дни, всеки ден.
После почвай и въвеждането на белтък.

# 58
  • Мнения: 195
Sourcherry Мерси.А в пюрето колко лъжички да слагам?Кашата ще я правя както си го дават да се разтваря млякото,но в пюретата?

# 59
  • Мнения: 15 379
Слагай 2-3 мерителни лъжици, разредени с вода. По принцип е редно да се разтварят в толкова вода, колкото е упоменато на опаковката на млякото. Но така пюрето ще стане на супа. Ако пюретата не са много гъсти, разтваряй млякото в по-малко вода.

Общи условия

Активация на акаунт