Резултати от кръвен тест за бременност

  • 68 955
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Да, това и мислех за Св. София. гр. Бургас. Благодаря Ви мили дами! Ще пиша отново, но както казах, нещата най-вероятно, дори на 100 % ще се сведат до това, което повечето от Вас по принцип не желаят.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 645
Aми образно мога да тикажа, че един частен преглед с ехограф е около 40-50лв, звънни по телефона и попитай!
Може да отидеш при личния си лекар и да поискаш направление, като споменеш, че причината е, че се съмняваш за бременност!

# 32
  • Мнения: 17
Нямам осигуровки! На частно с вагинален миналия път като бях заплатих 30 лв. Стига съм ''спамила" с излишна информация. След като се подложа на втори преглед и дай Боже видят сакчето и ако не Ви пиша, значи съм предприела съответните мерки. Ще Ви пиша отново.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 645
Обади се и попитай! Няма как да знам, тук в София аз ходя на частно за 40-50лв

# 34
  • София
  • Мнения: 1 149
Диана, от сърце ти пожелавам да е нормална бременност, пък какво ще правиш после с нея, си е лично твоя работа - това си е твоя живот. Ако става на въпрос, и аз чаках 2 години за бебе и минах през какво ли не, но не е в това въпроса. Всяка си знае за себе си - това, че някоя е чакала 2 години съвсем не означава, че друга трябва да се чувства виновна, че е решила да направи аборт. Не страдай от излишно чувство на вина!
За последно само ще ти кажа - не се отнасяй небрежно към себе си и към здравето си, с това шега не бива. Пак ще ти кажа - едва ме спасиха мене, когато бях с извънматочна, и аз нямах кървене, а само кафеникаво зацапване, което даже в някои дни го нямаше. Едно време жените направо са си умирали от това. Намери време, намери пари, НЕ ЧАКАЙ, обърни си внимание и най-искрено ти пожелавам да се окаже в матката  Peace Успех и чакам новини от теб!

# 35
  • Мнения: 17
Здравейте мили дами!
Сега ще Ви изненадам с положителната за мен новина, т.к. е такава - няма бременност! Настъпи обилна менструация. Във вторник ще отида на гинеколог, или след като свърши.
При наличието на два положителни теста уринни и един кръвен и кафяви зацапвания, мили дами, обяснете ми какво нещо се случи с мене?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 149
Неуспешна бременност. Т.е. - съвсем ранен аборт. Изключено е при толкова положителни тестове, даже и кръвен! да не е имало бременност. Все пак задължително отиди на гинеколог. Във вторник. До тогава трябва да ти е почти или напълно свършило. Ако имаш силни болки обаче - не чакай, нищо, че са празници, или ако с нещо е по-различна и притеснителна тази менструация. Радвам се, че е това, което искаш! И ти пожелавам да срещнеш Човека (с главно "Ч") за теб и впоследствие, когато решите, да имаш една прекрасна бременност!  Hug

# 37
  • Мнения: 17
С идването на въпросната менструация, изхвърлих един голям съсирек, по принцип по време на менструация имам съсиреци, но този беше големичък. Кажете ми въобще как мога да разбера, че е имало ранен аборт?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 149
В повечето случаи жената дори не разбира, че е имало бременност. В твоя случай си разбрала, защото си си направила тестове. Големият съсирек най-вероятно е бил "неуспелия" ембрион. Ако не бяха тестовете, и ти нямаше да разбереш какво се случва. Нямаше да обърнеш внимание

# 39
  • Мнения: 17
Днес сутринта всъщност получих леко кървене и изпаднах в паника. След около два часа кървенето заприлича на менструация, а с отиването в тоалетна изхвърлих голям съсирек, след който имах отново кървене 1-2 часа, а сега нямам, нито кървене, а само малки болки в областта на яйчниците.

Благодаря наистина за подкрепата и за информацията! Ако се влоши моето кървене и болките утре ще посетя гинеколог, а ако не ще изчакам до вторник и до свършването на кървенето (менструацията). Имам чувството, че най-вероятно съм преминала спонтанен аборт. Не можах цяла седмица да спя, да ям, всеки ден пуших по над 30 цигари и пих алкохол (извинете мили дами) - това беше психически шок и огромна болка за мене, та май резултата от всичко това се отрази днес.

Дали гинеколога ще може да установи, че е настъпил спонтанен аборт, след като при същия миналата седмица каза, че все още не вижда нищо, т.е., че няма имплантация, а сега у мен възникват съмнения за спонтанен аборт?
Кога да направя отново уринен тест след спонтанен аборт?
И как ще съм на 100 % сигурна, че вече няма бременност?
При извънматочна бременност възможно ли е обилно кървене + съсиреци, т.е. кървене, което е като менструация? Или двете "кървенки" не са еднакви?

Последна редакция: сб, 14 апр 2012, 17:40 от AnMary

# 40
  • Мнения: 309
Дали гинеколога ще може да установи, че е настъпил спонтанен аборт, след като при същия миналата седмица каза, че все още не вижда нищо, т.е., че няма имплантация, а сега у мен възникват съмнения за спонтанен аборт?
Кога да направя отново уринен тест след спонтанен аборт?
И как ще съм на 100 % сигурна, че вече няма бременност?
При извънматочна бременност възможно ли е обилно кървене + съсиреци, т.е. кървене, което е като менструация? Или двете "кървенки" не са еднакви?

Цитат:
Химическа бременост

Не съм сигурна доколко лекарите в България зачитат това понятие, моята информация е главно от американски статии и проучвания по въпроса. Ще се опитам да обясня накратко познанията си и предварително се извинявам ако има некоректност в терминологията.

Химическата бременност обикновено завършва с много ранен спонтанен аборт. В голяма част от случаите жената изобщо не подозира, че е бременна, защото цикълът й се появява след кратко закъснение (например от 3 до 10 дни). Единственият начин да се установи със сигурност наличието на толкова ранна бременост е кръвният тест. Той засича и най-ниските нива на хормона на бремеността ЧХГ. Обикновените тестове за бременост отчитат положителен резултат дни след закъснението на цикъла (тук да отбележа - не вярвайте на мита, че отчитат верен резултат само 7 дни след зачеването, това теоретически по никакъв начин не е възможно(!),а спонтанният аборт при химическата бременост често започва и се случва преди тестът за бременост да е способен да отчете положителен резултат.

Ако все пак тестът за бременост излезе положителен, един от признаците за химическа бременост е отрицателният тест кратко след положителния. Друг (но не задължителен) признак е по-обилното и по-продължително кръвотечение, придружено със съсиреци и менструални болки.

Не бива да се забравя, че всяка бременост е различна от предишната и ако едната е завършила със спонтанен аборт, това по никакъв начин не означава, че и следващата няма да протече нормално. Научно доказано е, че жени с по 3 и повече спонтанни аборта, все още имат шанс между 60 и 70% за успешна бременост.
Край на цитата.

При извънматочна бременност - да възможно е обилно кървене, след първоначалното кафеникаво зацапване! При мен случаят беше такъв, като през цялото време знаех, че нещо не е наред! Като настъпи обилното кървене си помислих, че ми е дошло! След време свърши, но започнах да усещам странна болка докато ходя до тоалетната в едната страна на матката ниско долу! Това не значи, че ти си такъв случай! Но все пак си имала положителни тестове за бременност, даже и кръвен такъв! Напълно е възможно да е имало бременност, но да се е прекъснала още в самото начало и ти си хванала точно този период, за който много жени дори и не разбират, че изобщо им  се е случило! Затова, във вторник, отиваш на лекар и му обясняваш всичко от - до, като преди това послушай ми съвета - вземи си тест за бременност и си го направи, независимо дали имаш кървене или не. Независимо какъв е резултата, пак посети лекар за преглед, ако все пак се окаже положителен отново, отиваш на прегледа заедно с теста, за да го покажеш на доктора!!!!!!!!!
И не се притеснявай, каквото и да става - ще мине  и замине!   bouquet

Последна редакция: пт, 13 апр 2012, 21:47 от lunallena

# 41
  • София
  • Мнения: 1 149
lunallena -   bouquet  bouquet  bouquet По-изчерпателен отговор не би могъл да се даде!
В допълнение - и при моята извънматочна бременност беше същото - кафеникаво зацапване, след това премина в кървене вече с ярка кръв, както и съсиреци. Просто тръбата все повече и повече се е разкъсвала от растящия ембрион в нея и от това идва вече по-обилното и ярко кървене. Различното при мен беше, че нямах болки - никакви, ама съвсем никакви! И аз знаех, от самото начало, че нещо не е наред и ходех от доктор на доктор и всички ми казваха, че било киста, било хормонално...  Rolling Eyes И в ходене по лекари си кървях все повече и повече и времето си минаваше... Та накрая едва ме спасиха - корема пълен с кръв, тръбата - разкъсана... Чак в 7 г.с. ми я откриха.
Но! Кървенето ми не беше като менструално. Кръвта беше някак по-ярка, по-рядка.

# 42
  • Мнения: 1 474
Здравейте-искам да ви питам има ли значение сутрин или следобед се прави кръвен тест за бременност,за 15 дена след овулация става въпрос? newsm78

# 43
  • Мнения: 1 334
Няма никакво значение по кое време на деня ще се направи кръвният тест  Peace

# 44
  • Мнения: 8
Звравейте,момичета имам питане към вас ако някой може да ми помогне.днес ми е 20 ден след трансфер правих си кръвен тест резултата ми е 32.94mIU/mL. според вас има ли бременност?

Общи условия

Активация на акаунт