Седмокласната дружина към финала се е устремила!

  • 52 096
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Нашата кокона си проверила по спомени отговорите на сайта на мон и твърди, че има малко грешки, пък да видим накрая. Окачестви теста като "странен". Мен най ме притеснява някое дете като каже, че нещо било лесно. Все едно ми гарантира, че е окъкана работата наполовина.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 349
Здравейте, до този момент само "шпионирах", четейки от време на врене предишните теми, но вече се записвам и аз. Заглавието е чудесно! Успех на всички!
Ние учим немски от детската и детето се е ориентирало към НЕГ. Аз лично смятам, че макар и да ходи от началото на годината и във Веди, няма да успеем да се класираме за 1 НЕГ, така че с таткото намекнахме и и за 2-ра и 3-та НЕГ...

А коя у 3та НЕГ?

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
да не е 22 соу?

# 78
  • Мнения: 2 567
Ето какво дава Уикипедията за номерата на немските гимназии - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B … D0%B7%D0%B8%D1%8F

# 79
  • Мнения: 120
Здравейте, и аз се присъединявам към седмокласната дружина. Още в началото на годината една приятелка ми каза, че темата в този форум е много полезна и надниквах от време на време. Ние не сме от амбициозните. Сега вече като прочетох какво пише в уикипедиа реших и да се регистрирам. Понеже на дъщеря ми силите няма да й стигнат чак за Немската и аз се интересувам от другите с немски, но 35-та да е Трета, направо ме разсмя. Коя ли ще да е четвърта, пета и т.н.?
Не отговорих на анкетата, защото моята дъщеря май си мечтае само всичко да свърши и няма конкретна мечта за гимназия. Питам я не си ли говорят с другите деца и се оказа, че само тя и още едно момче си мислят да учат висше. Помислих че се шегува, но тя твърди че другите щели да ходят в техникуми след осми клас. Аз мислех, че техникумите вече са след седми клас, но като питах се оказа, че приемали дори в Строителния след осми.

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 19:24 от Росито_Rossito

# 80
  • София
  • Мнения: 18 224
Смешно ли Ви се струва или не, точно 35-то  се  определя като 3-та немска. Това са, разбира се, неофициални названия. 91 НЕГ, 73 СОУ и паралелките с немски в 35 СОУ са единствените държавни училища в София, в които в 12 клас се полага изпит за DSD. Маркирах неслучайно думата държавни, тъй като DSD се държи и в 2 частни - "Веда" и "Ерих Кестнер".
Друг е въпросът, че това са просто неофициални  наименования. На практика и 73 СОУ, и 35 СОУ, са  средно образователни училища и като такива имат и начален, и прогимназиален курс, което ги отличава от езикова гимназия. В този смисъл, от държавните училища немска гимназия е само 91 НЕГ, както показва и абревиатурата.

# 81
  • Мнения: 2 567
Аз също се почудих какво толкова смешно има. Аз също знам, че 35то се води 3та немска, но изчаках Русалката да се включи, защото знам, че тя ще обясни най-добре Peace

Много ясно е, че 73то и 35то не са точно ЕГ, защото са си СОУта, както си личи от абревиатурата им, но това не пречи хората да си ги наричат 2ра и 3та немска.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
нещо чувам, че товно Втора немска е с кофти разположение като адрес и някои хора предпочитат да се ориентират към Трета немска.

# 83
  • Мнения: 2 274
Миналата година на моя приятелка дъщерите завършиха 35-то СОУ. Майката беше страшно доволна от училището и преподавателите, момичетата завършиха с отличен успех, взеха си без проблем матурите и въпросния изпит върху езика, а от година насам са студентки в СУ. Помня като бяха в 8-ми или 9-ти клас / не съм сигурна/ учиха много упорито, за да влязат в някаква по-специална паралелка, в която повечето предмети се преподават на немски. Ако някой иска повече инфо за училището се ангажирам да и звънна и да я разпитам.

# 84
  • Мнения: 120
Моля за извинение, не исках да засегна никого, но все пак да се нарече една гимназия, която си има друго име, Трета Незнам-каква си си е смешновато и заради претенцията, че е като първата и затова, че не е втора. Както и да е, наистина не бях чувала някой да нарича така 35-то училище. Това е.
Вярно, че 73 СОУ е на доста труднодостъпно място, но пък миналата година бала много се бил вдигнал почти стигнал Немската.

# 85
  • София
  • Мнения: 18 224
нещо чувам, че товно Втора немска е с кофти разположение като адрес и някои хора предпочитат да се ориентират към Трета немска.
Мисля, че разположението  би могло да  е довод ЗА или ПРОТИВ само при равни други условия. А такива лично аз не намирам между 73-то и 35-то. Баловете сами  по себе си говорят, при това доста красноречиво. PeaceНо всеки с мнението си.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Моята дъщеричка се е решила да кандидатства с немски език в 1 ЕГ или 5 ЕГ (Варна).

Определено бих ти препоръчала Първа с немски.  Peace Дъщеря ми е 8 клас там и мога да споделя впечатления от първа ръка. Учи се здраво, подгоговката е на ниво, учителите са перфектни (имам предвид най-вече тези по немски и БЕЛ). Когато ние избирахме гимназия миналата година разучих подробно сайтовете на двете гимназии и си направих много изводи:
-Успехите на децата от Първа са много повече от тези в Пета. Това може и да се види и от националните и международни олимпиади
-В Първа се работи по много повече проекти, програми и пр. и то не само по езиците. Може и в Пета да е така, но няма информация
-Минималният входен бал в Първа е с около 2 единици по-висок, което предполага по-силни ученици. Дъщеря ми обича да е в конкурентна среда.
-Специалните паралелки в Първа са 2, а в Пета - 1
-Традициите са си традиции
-и не на последно място - Първа са цяла година първа смяна, което е идеален вариант за подготовка

# 87
  • Мнения: 22
Моята дъщеричка се е решила да кандидатства с немски език в 1 ЕГ или 5 ЕГ (Варна).

Определено бих ти препоръчала Първа с немски.  Peace Дъщеря ми е 8 клас там и мога да споделя впечатления от първа ръка. Учи се здраво, подгоговката е на ниво, учителите са перфектни (имам предвид най-вече тези по немски и БЕЛ). Когато ние избирахме гимназия миналата година разучих подробно сайтовете на двете гимназии и си направих много изводи:
-Успехите на децата от Първа са много повече от тези в Пета. Това може и да се види и от националните и международни олимпиади
-В Първа се работи по много повече проекти, програми и пр. и то не само по езиците. Може и в Пета да е така, но няма информация
-Минималният входен бал в Първа е с около 2 единици по-висок, което предполага по-силни ученици. Дъщеря ми обича да е в конкурентна среда.
-Специалните паралелки в Първа са 2, а в Пета - 1
-Традициите са си традиции
-и не на последно място - Първа са цяла година първа смяна, което е идеален вариант за подготовка

Наистина е така, че няма много информация за това, което се случва в 5-та. Благодаря ти много за мнението и пожелавам много успехи на дъщеря ти за напред.

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
нещо чувам, че товно Втора немска е с кофти разположение като адрес и някои хора предпочитат да се ориентират към Трета немска.
Мисля, че разположението  би могло да  е довод ЗА или ПРОТИВ само при равни други условия. А такива лично аз не намирам между 73-то и 35-то. Баловете сами  по себе си говорят, при това доста красноречиво. PeaceНо всеки с мнението си.

Аз не съм изненадана ,че хората могат да имат и такива мотивви като разположението. не съм сигурна дали и аз бих била хепи детето ми всеки ден да прекосява цяла София сутрин рано и зимно време, за да отиде на училище. Това не е година, а са пет години гимназия.

# 89
  • Мнения: 1
Здравейте! Чета ви от доста време и винаги информацията, която съм намирала тук ми е била полезна.
Моля ви, бихте ли  дали и на мен пощата и паролата ?

Общи условия

Активация на акаунт