Съпруги,чиито мъже пътуват по суша - 7

  • 65 412
  • 656
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 187
Толкова много ли ти се иска отново да тръгне,та давайте бързо фирма. Зима,ами при тях как е зимата,студ,мраз,камиони без печки?

# 586
  • Мнения: 112
Толкова много ли ти се иска отново да тръгне,та давайте бързо фирма. Зима,ами при тях как е зимата,студ,мраз,камиони без печки?
   Идея нямаш колко не си права. И няма как да знаеш.Той е в пъти по-добре от мене и детето  в камиона през зимата.Само врътва копчето и му е топло, а и той не обича топлото. Досега 1 път да му се е случило да се развали печка и един път  падна акумулатора.Ама пак не умря де  WinkПрибраха го едни французи, пак с моя помощ по телефона, та си поживя 2-3 дена на топло и го  гледаха доста добре за непознат.Цяла зима изкарва по тениска и яке, когато излиза  в града. А  когато е на път даже изкарва по чехли, евентуално маратонки, независимо от  виелиците и  студа. Просто си е такъв. Откъм студ  не го плачи, на него му е  зор прането и  разни други битовизми.Но като се е докарал до там ще трае.
От друга страна  живеем в къща и отоплението ни излиза м/у 1200-1500лв на локално парно.  Не може да го ограничиш, това е бетон отвсякъде, не е изолиран и трябва да се грее , иначе  мухлясваме отвсякъде.Засега е така.При това аз паля това  парно докато  го няма  моя и повярвай ми, че  е много, ама много трудно и мръсно.Съседските мъже ми се възхищават и ми се чудят как се оправям, че и животни съм гледала и детето е в ръцете ми.А него горкото даже едва го  виждам през зимата, само  да хапне да  я натикам в банята и  да ляга.Толкова  време ми остава след работа и  след парното и др. неща.Чистя  котел и кюнци през седмица-две, много е трудно, защото са тежки, не тънки, като вътрешните. Два пъти ми е замръзвала системата на парното  както си гори в големите студове...посред нощ.Котела  вдига атмосфери, късмет е, че не сме гръмнали.Как се оправям, не питай.Ти разбираш ли от такива системи? Аз не, изпадам в паника, въртя телефони.Идват хора и при  температура -25 са го размразявали с електрожен.Мислиш ли , че аз бих могла да го направя?Ами ти?   Отделно са заемите и пр. Така че ще заминава, не , че аз го искам, а ситуацията го налага.Аз искам да е тука, а не да ме оставя всяка зима да се гърча така.Но той иска да замине, тук не иска да работи... Такъв е живота.Едно е да си в апартамент, съвсем друго е в къща.  Затуй не го плачи - той сам е решил така.

# 587
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Ох Lei@ , ако знаеш колко добре те разбирам , миличка.  Hug
И аз до преди да дойдем насам съм вършила цялата тази операция. И ние сме в къща.   Peace
Не им е лесно на мъжете , но пък от към топло са облагодетаствани.  Laughing
И моя мъж и зиме и лете е по фанелка. Но ела да видиш колко се е изнежил от тоз камион. Grinning
Живи и здрави да са , трябва да се работи , че парички трябват. Всеки знае себе си и какви са му
проблемите , дълговете и т.н. Желая ти от сърце възможно най-скоро да намери работа или колега и
да започне да пътува. Успех!   bouquet

# 588
  • Мнения: 421
 Lei@, дано скоро мъж ти си намери работа.
И мойто мъж и баща ми мнооого се изнежиха с тия камиони. Като се приберат в къщи само мрънкат, че им е студено. Ако се докопат до термостата на парното, правят 25 градуса. Преди мъжо не понасяше жегата и даже като ерген в неговата стая не се отопляваше през зимата. В къщи до преди 10-ина години бяхме с парно на въглища, леле каква хамалогия беше. Първия път, когато майка ми замина да пътува с баща ми беше януари месец. Аз бях на 17 години, а брат ми на 15. Уж той трябваше да се грижи за парното, но това изобщо не го вълнуваше. Леле как се мъкнат тия кофи с въглища и после как се рине ... Умирах от страх, когато го изпуснех и завреше, понеже тръбите започваха да пукат много зловещо.
 Мъжо миналата седмица са побърка от един мъдрец. Три нощи не беше спал. Като се прибра (с последни сили), само дето не ревна. Даже и Аулин не му помагаше. В къщи го чаках с опаковка Ибупрофен, та му мина и се наспа. Сега е на антибиотик и другата седмица ще ходи пак при феята на зъбчетата.
 Тук при нас е голяма жега, още сме на летни дрехи. Даже бях планувала да ходим на плаж през уикенда, но взе, че заваля.

# 589
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Яни , защо ли и у наше село е жега?!  Mr. Green
То през деня плажуваме , но последните 2-3 вечери вали.
Аз съм си още с потници , кратки гащи и джапанки.  Crazy
Нормално е , все пак октомври е. Февруари да го мислим ,
че тогава са студените дни.  Grinning

# 590
  • Мнения: 421
Яни , защо ли и у наше село е жега?!  Mr. Green
То през деня плажуваме , но последните 2-3 вечери вали.
Аз съм си още с потници , кратки гащи и джапанки.  Crazy
Нормално е , все пак октомври е. Февруари да го мислим ,
че тогава са студените дни.  Grinning

Пфу, хич не искам да идват студовете. Тия дни слушам Емо и Криси си говорят, че като завали сняг в България, Дядо Коледа щял да донесе подаръци  Grinning Че то ако чакат тук да завали ...
Тази сутрин гледам през прозореца у ваше село каква мъгла беше паднала, а при нас слънце пече.
Снощи много се сдухах - водих децата на театър. Другите деца бяха с майките и бащите си само аз самичка. Дано мъжо го приберат този уикенд, че да отпразнуваме рождения ден на децата.

# 591
  • Мнения: 3 288
Днес ММ е рожденик.Да се връща жив и здрав при нас.Днес нямаме торта /ще му направим като се прибере живот и здраве/но ви черпя с днешния десерт.

# 592
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Аааа Яни , от Малград няма как да видиш Йорет.  Rolling Eyes
От 7 часа съм станала мъгла няма , морето е спокойно. Освен Бланес или Санта Сузана
да са мъгливи. Тук си пече слънчице и се очертава горещ ден.  Peace
Децата бая ще почакат за сняг.  Laughing Е , поне за папа Нуельо ще имат подаръци.  Hug


Мими , честит рожден ден на мъжлето ти!
Жив и здрав , много щастие , любов , късмет и безпроблемно пътуване!

# 593
  • Мнения: 421
Мими, да ти е жив и здрав рожденника!

Жабке, права си. Не знам защо си бях решила, че хълмчето, на което има много антени и нещо като малка кула е в Йорет, а хем знам, че е до Бланес. Дори не се бях замисляла, че няма как да е там. Санта Сусана ми е в другата посока. По едно време с мъжо обмисляхме идеята да се преместим у ваше село, но не знам, хем ми харесва повече, хем пък тук свикнах и не ми се предприемат нови промени.

# 594
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Яни , заповядай у наше село.  Hug
Аз от всичките градчета и селца наоколо , не че аз живея тук , но най-хубавото
градче ми се струва Йорет.  Peace Има жилища намират се , тъй , че
както реши домашния съвет.  Grinning

# 595
  • Варна
  • Мнения: 187
Lei@ разбирам те,че ти е трудно ,но аз все го съжалявам ММ.
Моят всеки курс е на различен камион. Миналата зима изкара без печка,никъде не им работят печките в тази фирма. Голям студ бере. Сега същата работа е. В петък му паднали акумулаторите. Обадил се на шефа,да му каже ,че има проблем. Онзи му се разкрещял - "Аз занимавам ли те тебе,като ми са блокирани сметките,оправяй се. " Е как,ще се развеждаме с тази фирма,но накъде незнайно.


mimi0585
Честит ти рожденник !
Пожелавам Ви  истинско щастие , повече финанси в портмонето и обич за години напред!


Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 20:01 от Естера

# 596
  • Мнения: 9 471
Мими, честит ти рожденик. Да е жив, здрав и много обичан.

# 597
  • Мнения: 3 288
Благодаря момичета за хубавите пожелания.  Hug Heart Eyes

# 598
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Относно тез печки речих да питам мъж ми ,
защото той ми спестява максимално проблемите около работата му.
И за 25-26 г. каза , че нито веднъж не е оставал без печка ,
а 2 пъти е бил без климатик. Но само за няколко часа , защото
влизал в сервиз и го оправяли. Мъж ми ми се смее с к'во се занимаваме ,
викам е к'во споделяме си воли и неволи.  Laughing

# 599
  • Варна
  • Мнения: 187
Да не забравяме най-важното,че моят ММ работи за българска-селска фирма . #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт