Какво е нормалното тегло за едно почти 3г дете?

  • 17 064
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
То е ясно,че ръста и теглото зависят най-вече от гена,но си има някои нормални стойности за съответната възраст.
Както и при възрастните-никой не приема 90-100 кг за нормално тегло за жена/примерно/.
Така е и с децата,не може на 2 год да тежи 20 кг и да е нормално.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 483
И не е много по темата, но наскоро си говорим с една позната с дете на нашата възраст и аз й обяснявам, че трудно намирам панталони за малката, защото крачетата са й много дълги и което й става на дължина, е супер широко. И тя ми заявява: Да, дългокрака е, ама за сметка на това косата й е по-къса от на моята дъщеря.  Shocked Без коментар.

 hahaha hahaha hahaha

# 47
  • Мнения: 448
Хахха, косата, егати тъпана. Избива комплекси да не остане на зад.  Joy Joy Иначе позната картинка, онзи ден взимам анцуг с котенца и горницата голяма, но после го върнах, защото долницата къса. Ми с дълги крака са ни малките мадамки, ама аз чакам и косата и още да порасне че преди години майка и я беше уфъкала късо ся съм им забранил.

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сина ми на 3г. тежеше около 14кг., дъщеря ми на същата възраст тежеше 16кг.
Ама тя и сега си е леко пухкава де....  Rolling Eyes
Вече е на 4 и тежи 18кг. при ръст 98.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 263
somebody, може да опиташ с този сироп. На сина на моя приятелка, който тежеше 9кг на 2 годишна възраст повлия много добре на апетита.  Peace
http://www.marvi.bg/d-r-tajs-multi-vitamol-marzel-grad-multivita … -200-ml-2733.html
Моят син вече две години си стои на същите килограми , а расте на височина.
ПС. По схемата, която имам границите на теглото на деца на 3 год. възраст се движи между:
за момичета- 11-19
за момчета- 12-19
ръст:
за момичета- 87-105
за момчета- 89-105
ПС.2 mibobo, нещо съм се заблудила (вероятно в краят на 3-те е бил 23). Сега видях, че съм си отбелязала, че на 30 месеца е бил 15.5кг на 95см. Peace

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 09:15 от basis

# 50
  • Мнения: 11 869
basis ами според мен на 3г синът ти е бил с наднормено тегло и сега вече като е израсъл, най-вероятно вече е в норма. Моят син сега на 3г е 16кг при 97см ръст.

# 51
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
2pac когато купуваш дрешки за принцесата вместо годините казвай височината. Така има по-голям шанс дрешката да и е по мярка когато пазаруваш без нея.

За по-високите и дългокраки момиченца вместо панталонки и анцузи клинчета и дънки слим.

Голямата никога не е растяла едновременно на килограми и на височина още от бебе. Ако единия месец качи някое кило, на другия го задържа и расте на височина. След годинката процеса продължи по същия начин. От 2 години стои на едни и същи килограми, но пък расте на височина. Даже миналата година имаше проблем с ниска кръвна захар /на долната граница/ и беше пред припадък, та си ревизирах отношението към сладките продукти в периода на интензивен растеж /за 3 месеца 10 см/. Но все пак няма да се метне на гората /баща и за едно лято - 15 см височина и всеки месец с по един номер по-големи обувки/.

# 52
  • Мнения: 448
Ами винаги казвам колко е висока, но просто понякога продавачките си нямат идея. Все възраста питат. А то казвам за 5. Обаче последния път, горницата голяма(тамън) долницата с 3 пръста по къса. Вече знам, че от чатала до кокалчето е 45см, а височина 115. Ще меря с педи чатала и готово.

# 53
  • Мнения: 739
Олелеее, като чета, на повечето от вас, децата ви на 3-4 год. са (били) 17-18 кг. Wink
Моята е на тези килограми сега, а е на 7 год. и 4 мес. Висока е 115 см. Не боледува често (1-2 пъти в годината).
Винаги съм си мислела, че е слабичка, въпреки че за височината си е добре. Преди 3 месеца изразих притесненията си пред педиатъра, че дребничка върви дъщерята. Направиха рентгенова снимка на китката на ръката; после измерват и изследват нещо си на костите, как се развиват, и аз не знам точно и ни казаха, че всичко с детето е нормално. Спрях да се притеснявам и да драматизирам излишно. Висока-ниска, слаба-нормално пълна, важното да ми е здраво детето Grinning

# 54
  • Мнения: 15 379
Фики, повечето от нас, чиито деца на 4 години тежат 17-18 кг. са с деца, които са високи колкото щерка ти Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 739
Мдааа, дребничко ми е момичето, ама има и на кого да прилича Mr. Green То не е като мъжа ми да е два метра Laughing

# 56
  • Мнения: 15 379
Нямах предвид това да обсъждам височината на момичето ти, а отговорих на това, че за ръст 115, тегло от порядъка на 17-18 е напълно в норма, независимо от възрастта, но предвид ръста е ок.

# 57
  • Мнения: 739
 Peace

Извинявам се за спама; и без това май не допринесох много за дискусията с първия си пост Embarassed

# 58
  • Мнения: 361
100см и 13.900-14кг

и не ми изглежда слаба.

# 59
  • Мнения: 1 475
Гледах картона на детето, март месец 2011 е била 88см и 12кг/ако е мерено вярно/, сега е 12.500кг и 1метър, равносметката, 12см за една година и 500 грам отгоре! Ами аз пак да си кажа,не я намирам за чак толкова слаба,да слаба е,ама нормално слаба,не е само кокали според мен, просто краката и се издължиха и от там това  впечатление,че е слаба, ама то в тази възраст  всички дечица се издължават,както беше казал някой по-горе,преминават от бебешко тяло, в детско! Laughing

И благодаря на всички мами и един татко,които се включиха в темичката,бяхте ми много полезни!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт