Как се махат крусти(корички)?

  • 60 436
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Намажи 1 час преди къпане,за да се разкиснат коричките и да се махнат по-лесно

# 16
  • Мнения: 1 645
На едно тампонче,от тези за грим слагаш зехтин и мажеж скалпа на бебо,а после със четка почваш да решеш.Това се прави преди баня(поне 10 мин),и след това хубаво измиваш.

# 17
  • Мнения: 515
Със зехтин мажех главата й и след 10 - 15 минути с гребенче я разресвах на всички страни.

Но след 7 месец вече взе да се усеща и не ми позволяваше.

# 18
  • Мнения: 5 577
Преди миене на глава мажех с зехтин, и после шапка да се затоплят за час-два.
Така падат по-лесно.

# 19
  • Мнения: 1 190
Аз мажа с разтвор от 100гр. зехтин + 1 гр. силицил на прах /не спирт/, праха се разтваря в 100-то грама зехтин.
Мажа 30 мин преди баня с памучно тампонче и после хубаво измивам главичката и на другия ден са направо подпухнали и падат много лесно.

# 20
  • Мнения: 124
еми и аз мажех със зехтин преди баня, ресах и мих, ама не се махаха...вече на 7-8 месеца беше детето и все му се люспеше главицата...накрая видях в една аптека щанд на "мустела" и взех да ги разглеждам продуктите, ей така, за обща култура...и видях едно - шампоан за новородени се води, с предпазващо от крусти действие,под формата на "нежна пяна"...позачудих се, пък го купих...13 и нещо струваше...и след няколко къпания му се махнаха де що имаше люспа по главицата и не са се и появявали повече, въпреки че след като свърши мустелата си го къпя с други шампоани,не толкова скъпи.

# 21
  • Мнения: 528
Ние имахме много по главата по веждите и зад ошите.Вечер преди баня и ги намазвах на мойта обилно със зехтин и после леко с гребенче го решех а по веждите и зад ошите леко с нокът ги махах.След баня пак и мажех и ислагах на главата шапка даспи с нея.На сутринта 1/3 се полепваха по шапката.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 439
И ние бяхме с много крустички, на които мазането с зехтин не повлия. Махнаха се от крема на БИОДЕРМ-ABCDerm-peri -oral - към 10 lw. Главата мия със Себамед шампоан, но падат по бавно там. Признак на предразположеност към алергии.

# 23
  • Мнения: 505
znam 4e sa nepriatni tezi kori4ki no te sam 6te se mahnat. moge6 da go re6e6 s meka 4etka ot estestven kosum za da stane po-burzo notaka ili ina4e 6te minat. a za vegdite i nie imahme na su6toto miasto v na4aloto -mazah gi s Mustela i mina za sedmica . edva li e saboreia, no se konsultirai s lekar na sledva6tata konsultacia ako do togava ne sa minali Wink

# 24
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Въобще не си мъчи детето с мазане със зехтин.Купи Mustela-Foam shampoo for neuboms При нас благодарение на него всичко се изчисти .А и въпреки цената е много икономичен-вече четвърти месец го ползваме.
При сина ми също имаше такива корички ,а  и почти при всяко беб се появяват.Не съм чувала да е свързано с алергии Thinking

# 25
И двете ми деца имаха корички като малки.Единствено в содата за хляб и малко водичка намерих спасението.Слагаш в една чашка 2-3 щипки сода,водичка докато стане малко по-рядко от каша,взимаш едно тампонче памук и мажеш 2
ч. преди къпане.Коричките започват да изчезват.Може да не изчезнат всички от първия път,но ще опиташ пак при следващо къпане. newsm10

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Един - два часа преди баня го мажех с бебешкото олио. А след изкъпването решех с четката за коса. За 5-6 намазвания се изчистиха



 Peace

# 27
  • Мнения: 2 271
Аз я мажа,след баня с олио и я реша(чеша по главата) с четка от пьрвия ден вкьщи и нямаме такива неща!

# 28
  • Мнения: 1 410
Да точно така - мажеш с бебешко олио и после разресваш на всички страни със ситен гребен, и после къпеш ....
Така!

# 29
  • Мнения: 1 555
Да точно така - мажеш с бебешко олио и после разресваш на всички страни със ситен гребен, и после къпеш ....

Точно така ! А има и кремче специално за крустите на Мустела страхотно е !

Общи условия

Активация на акаунт