За стволовите клетки

  • 2 633
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато Дариа се роди нямаше банка, а и не знаех за такава възможност в БГ иначе щях да замразя, нищо че цената е висока.

С номер 2,3 и т.н. смятан да замразя Simple Smile здравето е на първо място.

# 16
  • Мнения: 154
Не бях сигурна дали темата е за тук .Но ми се струва, че е интересно да разберем  докъде сме стигнали в България с трансплантациите и прословутите стволови клетки.Тази тема е доста често дискутирана във форума.Дано да е полезна за всички!

Ето и линк към статията:

http://www.monitor.bg/main/article?sid=&aid=63701&eid=567

Дано да съм успяла да ви го дам! newsm78

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 00:30 от Reza

# 17
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
има инфо и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59962.0
Спокойно, линка ти се отваря при копиране в нов прозорец Peace, за да се отваря директно чрез кликване върху него, просто сложи интервал между : и http....

# 18
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
за радост на всички ви мога да ви кажа, че в ЦЕНТЪР ЗА РЕПРОДУКТИВНО ЗДРАВЕ " НАДЕЖДА" събират и съхраняват стволови клетки


ЕТО ЛИНК КЪМ ТОВА КАК СТАВА

Днес в "24 часа" пише, цената при еднократно заплащане на интервенцията + 5 годишно замразяване = 3000 лв. И понеже много се интересувах по този въпрос, но както ritka, така и аз не можах да осъществя това си намерение юли месец. Нищо, за следващото дете, живот и здраве, съм УБЕДЕНА, че ще съхраняваме стволови клетки.
А и цената на център "НАДЕЖДА" е наистина съвсем поносима!

А за мамата от Варна - видях, че имат мобилен екип и идват на място, за да вземат материала  Hug Hug Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 11 710
Във форума на Света София пише,че бъдещите майки могат да бъдат включени в програма за съхранение на стволови клетки.Не пише цени!

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
цената на център "НАДЕЖДА" e ...заплащане на интервенцията + 5 годишно замразяване = 3000 лв.

в частната клиника "Свети Лазар"...Вземането на кръвта, обработването й и съхранението на клетките за 10 години струва 2200 евро. ...

 newsm78 В Св. Лазар май излиза по-евтино по тези сметки...

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Хей, ма това си е кожудерство. Че всички бъдещи родители искат децата им да са здрави, а шанса който ни предоставят е непосилен за повечето родители. Та това не са малко пари.

Кожодерство или не - това е цената. Клиниката е частна, здравето мими е скъпо нещо.

Tinka79, много бегло съм запозната с въпроса, но доколкото знам стволовите клетки са първоначалните такива, от които се формират всички останали в организма. В случай, че на един по-късен етап детето ти или негов близък роднина има нужда от трансплантация - стволовите клетки могат да се използват замествайки костно-мозъчната такава, необходима при различни смъртоносни заболявания.
Знам какво представляват стволовите клетки, не знаех за какво ви трябват сега разбрах, че са за всеки случай. Но тази манипулация не е ли болезнена за детето? И не крие ли някакви рискове?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз предполагам че след като бебчо излезе и срежат пъпната връв чак тогава се вземат ств.клетки.

# 23
  • Мнения: 3 116
В статията за Свети Лазар пишеше, че 2200 евро е манипулацията + 1 година съхранения,  а не 10. След първата година е 140 евро на година !

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В статията за Свети Лазар пишеше, че 2200 евро е манипулацията + 1 година съхранения,  а не 10. След първата година е 140 евро на година !


Ясно:)
Не бях погледнала.

# 25
  • Мнения: 6 164
Тези клетки могат ли да се използват за бащата на детето? Или майката?
Защото имаше една серия на "Адвокатите от Бостън", където мъжа беше с рак и майката отказа да му даде пъпната връв, защото през всичките години криела, че той не е биологичния баща на детето им...

# 26
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Цитат
Тези клетки могат ли да се използват за бащата на детето? Или майката?

Могат. В статията в "24 часа" пише, че имат съвместимост над 90 % при роднини по хоризонтална линия - май братя и сестри. Имат и голяма успеваемост при всички роднини на майката и бащата. Също така - тези клетки подлежат на обработка, след която могат да се "ползват" и от нероднини.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 320
Момичета на няколко пати имаше теми са стволовите клетки, ето наметих подробно инфо, мисла, че ще ви е интересно.

Какво преставляват своловоте клетки
Те дават началото на всички тъкани, органи и системи. Претежават уникалната способност да се видоизменят и обособяватв други видове клетки в тялото. По този начин те могат да "поправят" увредени системи и органи. Те могат да лекуват някой от най-честите заболявания, като анемии,левкемий, имунна недостатъчност, сърдечни и злокачествени заболявания, мозачен удар и други.(да не дава Господ да ни се случват такива неща)Стволовите клетки могат да се извличат от костен мозак или периферна кръв и да се трасплантират. Но по богатия източник е пъпната връв. При този метод клетките се събират без никакъв риск за майката или бебето.Процедурата е абсолютно безболезнена.
Кой може да се лекува със сволови клетки
При наличие на съвместимост, не само детето, но и братя или сестри, майка, татко, баба или дядо могат да се лекуват чрез стволови клетки от пъпната връв на новороденото.
Защо стволовите клетки от пъпната връв са уникални
Освен от пъпната връв, те могат да се вземат и от костен мозък на донор. Но тези от пъпната връв имат няколко предимства: пъпната връв е богат източник на тях ; използват се поне за 50 болести ; използват се успешно за лечение както при деца, така и при възрастни ; те са най добрата опция за лечение в семейството на новороденото.
Събирането на сволови клетки от костен мозак на възрастен е тежка и рискована операция под обща упойка.

Сложна ли е събирането на стволови клетки от пъпна връв
Процедурата е кратка- пъпната връв се клампира и прерязва, детето се поема от педиатрите. А кръвта от пъпната връв се събира в специален сак. Стволовите клетки се съхраняват в течен азот при Т. от 196 градуса. Те могат да се съхраняват много време.

Дано да ви е била интересна информацията!

Ако Модераторите  прецянят, че темата не е за тук, моля да ме извинят!

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
http://www.st.lazar-hospital.com

Тук има доста инфо за стволовите клетки.
И е единствената лицензирана банка в България за момента.

Не казвам, че е най-евтиния вариант.

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 16:02 от Reza

# 29
  • Мнения: 2 663
Същото нещо се прави и в Шейново,сумата е 3000лв,което включва съхранение за 20 год. в Белгия.Ако не раждате там трябва уговорка с екипа,които изражда.При подписване на договора се плащат 400лв.Пробата заминава за Белгия и като пристигне там всичко е наред по банков път се превеждат останалите пари.Пред себе си имам брошура и всеки,който се интересува може да си вземе такава от болницата.
ето това е станицата на компанията

Общи условия

Активация на акаунт