Достъпни места за детски колички

  • 7 679
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
  • Berlin
  • Мнения: 11 338
За трамвай или тролей става въпрос в предните постове? Че трамвай с подобна платформа не съм виждала.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 263
Трамвай номер 6  Peace

# 62
  • Мнения: 11
Добре момичета, аз едно време като пътувах повече, не съм обръщала внимание, явно съм в грешка.

По темата: трамваите всички имат такава врата, че и обозначена с лепенка отвън. Но пък стълбите не могат да се преодолеят от сама майка с количка никога.

Не знам в кой квартал живееш но ти предлагам да се качиш на изброените рейсове ,който съм на писала и сама да прецениш дали може една нормална количка да се качи било то с помощта на някой или сама.просто е убийствено.И естествено отговор от СО все още няма,може би до края на годината ще ми отговорят на жалбата

# 63
  • Мнения: X
Да не споменаваме тук майките с близнаци, чиито колички, както се оказа, не навсякъде могат да минат и през вратата за колички на метростанциите... Не знам как се качва такава майка в автобус или трамвай - никога не съм виждала за 27 години в София.

# 64
  • Мнения: 12 690
Те по тротоарите не могат да минат. 

# 65
  • Мнения: X
Да, така е, то по някои тротоари и аз не мога да мина без количка...

# 66
  • Мнения: 15 379
Да не споменаваме тук майките с близнаци, чиито колички, както се оказа, не навсякъде могат да минат и през вратата за колички на метростанциите... Не знам как се качва такава майка в автобус или трамвай - никога не съм виждала за 27 години в София.

Аз затова за цялото време, докато моето ползваше количка не съм се качвала в автобус/трамвай.
Ходех пеш - хем за фигурата добре, хем не се разправяш с неудобствата да качваш и сваляш количка.

# 67
  • Мнения: X
За съжаление не всички квартали са подходящи за разходки, нито пък можеш да излезеш от тях пеша, за да отидеш в някой парк. Така че понякога е наложително да се използва градски транспорт.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 263
Да, с каката и аз ходех пеша, но сега ми е малко сложно, защото тя е на седем и не може да върви като голям човек; при майка ми и също няма как да отидем пеша, а и заради нея ми се налага да ходя на места, където можеше и да не отида, като беше бебе  Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 2 486
Да, така е, то по някои тротоари и аз не мога да мина без количка...

Точно така. Sourcherry, от Младост до центъра ми  трудно пеша да отида, а и не навсякъде има тротоари, добре че в метрото влиза нашата количка.

# 70
  • Мнения: 15 379
Моя грешка явно.
Винаги съм живяла в центъра на града и не ми се е налагало да ходя в покрайнините, освен това и шофирам.

# 71
  • До морето
  • Мнения: 7 158
Засилих се да чета, ама тя темата била софийска  Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 44 349
e, Сърчи, то като шофира някой със сигурност няма да си причинява удоволствието да се разхожда с количка по гр. транспорт Simple Smile
Освен това с 2 деца е по-иначе от 1, особенно ако и двете са в количка и си сам...
Иначе ако е едно дете, по-малко винаги може да го сложиш в кенгуру или  дори да го носиш на ръце, като се поумори и така да пътуваш с транспорт.

# 73
  • Мнения: 15 379
Да, Ейнджъл, така е. Истината е, че майка с 2 деца е най-добре да шофира, ако живее на място, което е отдалечено или трябва да отиде някъде по-далече.
ГТ е определено неприветливо място и за голям човек, какво остава за майка с бебе и количка, отделно непристъпността и липсата на платформи.

# 74
  • София
  • Мнения: 6 263
А, не е само за Сф темата, просто останалите не сте толкова активни  Wink

На мене пък ми е по-лесно с градски транспорт, дори и с двете деца... Не мога да карам, като почти никой не спазва правилника, а и трафикът е  #Crazy А и, както споменах, трамвай номер 6 има врата с платформа, станция ЕС на метрото също ми е близо, ако тръгна над земята към центъра, свят ще ми се извие, докато стигна, в час пик...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт