Достъпни места за детски колички

  • 7 696
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Berlin
  • Мнения: 11 344
С метро е ясно, че е по-лесно. Дори ми попадна статия, че до близко време всички метростанции ще са достъпни а инвалиди и майки с колички.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 488
Моя грешка явно.
Винаги съм живяла в центъра на града и не ми се е налагало да ходя в покрайнините, освен това и шофирам.


Аз не шофирам и живея в Младост. 2 пъти в годината ми се налага на ида на центъра и ако не е метрото съм загубена- докато децата са толкова малки, количката и в такси не се събира.

В родния ми град градският транспорт е недостъпен за колички, но за сметка на това тротоарите са широки и гладки, центърът е пешеходен и разстоянията са малки. Обаче там ходя само на гости веднъж годишно.

# 77
  • Мнения: X
Мисля, че в момента само една не е достъпна - "Сливница", за голям мой "късмет", аз живея точно до нея.  Mr. Green

# 78
  • София
  • Мнения: 6 263
Оправиха ли Западен парк?  newsm78 Вардар май също е достъпна откъм трета градска (национална кардиологична болница)...

# 79
  • София
  • Мнения: 6 263
P. S.: Майка ми току-що ми звънна, че и подлезът на НДК вече е достъпен - до метрото, имало и магазини (вкл. и ДМ, нали сме с бебета  Wink ). До трамваите и тролеите не можело да се стигне, но не е фатално, защото има достъпни връзки с тях и на Петте кьошета и/ или Хемус  Peace

# 80
  • Мнения: X
"Западен парк" май има някакъв асансьор, но не и подлезът, който е свързан с метростанцията. "Вардар" също има асансьор, да.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 263
А, Западен парк и асансьор нямаше, имаше релси за колички при влаковете  Peace Но то и без това подлезът е стръмен и с много стълби, така че, и да са сложили, май няма особена  файда, щом не е догоре newsm78 Аз, откакто се е родил Пресо, не съм ходила натам, а и мястото, където имах работа, се премести по-близко до метростанция Вардар, та сега я "проучвам"  Wink Имах ходене до болницата там и видях, че има рампа и после асансьор, но не съм го ползвала, т. е. не знам къде точно се слиза, защото бях без количката...

# 82
  • Мнения: X
На "Вардар" няма проблем от страната на болницата - има асансьор, а подлезът има тунел за колички. От другите изходи - всеки да се оправя както може.  Laughing

# 83
  • София
  • Мнения: 6 263
Супер, мерси за инфото! Hug То хубавото е, че до другите изходи има достъп над земята - аз обърках изхода на отиване и повървях, имаше си пешеходни пътеки, че даже и работещи светофари  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 44 369
А, не е само за Сф темата, просто останалите не сте толкова активни  Wink

На мене пък ми е по-лесно с градски транспорт, дори и с двете деца... Не мога да карам, като почти никой не спазва правилника, а и трафикът е  #Crazy А и, както споменах, трамвай номер 6 има врата с платформа, станция ЕС на метрото също ми е близо, ако тръгна над земята към центъра, свят ще ми се извие, докато стигна, в час пик...  Peace

Ние пък почти винаги се возим в 6-тици от старите трамваи или от новите, но без ниската средна врата.... в смисъл далеч не всички  6-тици са удобни. newsm78

А това за ДМ на НДК - супер, благодарности за инфото, не го знаех Simple Smile  bouquet

# 85
  • София
  • Мнения: 6 263
Да, има две без и незнайно защо са една след друга и последните две вечер (аз обикновено през деня чакам трети трамвай, а една вечер лятото помолих един човек да ми помогне за втория)  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 6 263
Трамваите шестица май вече всичките са сменени  - като тези по линията на единицата са, малки и без платформи  Sad То се и очакваше, де, след като пуснаха втория лъч на метрото...

# 87
# 88
  • София
  • Мнения: 6 263
Да побутна темата  Simple Smile На метростанция Младост 1 има ли асансьор, който да излиза на повърхността?  newsm78 Вчера бяхме с каката и забелязах, че няма светофари над земята и че има релси в един от подлезите, в които не само моята количка не влиза... Ако има поне един асансьор евентуално ще може да се пресече и по-надолу или на пазара, няма да ме е за първи път да си обикалям с бебето...  Laughing

# 89
  • Мнения: 12 694
На пазара има светофар, няма асансьор.

Общи условия

Активация на акаунт