Ревматоиден артрит - 3та тема

  • 235 597
  • 1 485
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 0
http://vimeo.com/1552006
ставната гимнастика на Норбеков.

# 766
  • Мнения: 414
kKristi , на мен не ми се отразява добре консумацията на мед, но аз не съм 100% показател, заради алергиите. Честно, вече не знам къде свършва алергията и къде започва артрита  Crazy Т.е при мен нещата са много преплетени  Rolling Eyes
Пука ли ти тазобедрената става? Моята дясна пука от 10г., лявата започна преди 2-3, засега тя не ме боли, освен ако не ми е тежко състоянието в дадения момент, но дясната си ме боли постоянно, слабо, но боли, а като походя повечко и аз започвам да куцам.

При вас има ли разлика между дясна и лява става, без значение коя точно? Моите отдясно са доста по-зле от тези в ляво  - като болка, износване и пукане Rolling Eyes Иначе отоците са симетрично разположени.

Когато почна износването на ставите, първо тръгна да се износва лявата. Куцайки от болката, която вървеше по целия крак и не можех да определя точно кога къде ме боли, явно се е изкривил и таза. Определено бях забелязала, че докато се изхаби лявата се скъси но куцането не беше само от скъсяването ами и от непосилната болка. След като се изхаби и другата се изравниха и по малко се клатих и куцах. При напрягането на другата става да понася тежестта и тя се износи. Но когато ми направиха снимка вече за смяна на ставите професора ми обясни че таза ми е крив. Сложиха едната става и този крак ми се удължи. После изравниха двата крака, но сега като ходя след време не веднага установих разликата каква е: с левия крак стъпвам със свито коляно като ходя а с десния ми е опънат в коляното като стъпвам. Е не че ми се отразява де ама да обясня.
А за пукането пукаха и скърцаха като развален гардероб.

А относно възпалението на ставите лекарката ми обясни така. Когато се възпалят ставите вътреставното пространство се намалява, така се затруднява движението и се получава болка при движение. А ако няма хрущял, т. е. се е изтъркал при постоянното възпаление и триене между тях те започват да се трият костите и така се получава артрозата.
Затова приемаме тези тежки лекарства за да не се стига до каквато и да било артроза на която и да е става.
Да ама професора каза без да се замисля много че имаш ли РА рано или късно се стига до някакво износване защото то заболяването си го прави. Така че според мен зависи от агресивността на самия РА и от бързото му увладяване с лекарствата. Колкото по-бързо се овладее, толкова по-малко поражения ще нарпави. Е така мисля аз. newsm78

# 767
  • Мнения: 414
Джуди много хубава история. Колкото повече примери даваме тук, толкова повече идеи имаме за здравословна промяна.  Hug
Аз не мога да прилагам упражнения защото съм доста изкривена вече, и нямам сили.
Относно въображението имам го в излишък, само че съм позабравила да използвам хубави мисли в ежедневието: прекалено много дразнители имам, които ми спират желанието да си създам такава идилия, което е много жалко. Блазе им на тези които успяват.

# 768
  • Мнения: 688
vtvt , прегръщам те  Hug

# 769
  • Мнения: 414

 Hug и аз теб и аз.

# 770
  • Петрич
  • Мнения: 321
Аз се включвам пак с новини. Сега пак клонят към лупус. Казаха, че артрита ми е вторичен, или е васкулит или е лупус. Боцкам се с едни инжекции в корема - Фраксипарин. 
Писна ми, но иначе съм много доволна от лекарите там, много присърце вземат моя случай, дори и доц Пейчева, която в началото ми се стори малко лоша, се убедих, че за един месец не е спряла да мисли за мен, да коментират моя случай, който между другото разглеждат като много интересен, да търсят причини, правят ми много скъпи изследвания, не жалят енергия, а още по-малко средства. Непрекъснато ме следят, гледат за моя комфорт и се чудят как да ми угодят. Искат да опитат с колкото се може по-малко лекарства и затова ще съм на много малка доза медрол от утре. Надяват се да стане така и да не се налага по-агресивно лечение. Както казва доктор Андреев ( каквото и да кажа за него ще е малко, наистина страхотен, много лично приема нещата, много трезво и с много, ама много разбиране ) искам да пипаме с ръкавици, колкото се може с по-малко странични действия. Наистина не знам как да им се отблагодаря.

# 771
  • Мнения: 20
Vera да те попитам - сега този Андреев, от когото си доволна не е Стоян Андреев от болница Токуда така ли? Понеже като съм ходила на Урвич на съм го срещала...уж ги знаех всичките Laughing

# 772
  • Мнения: 83
Вера, много се радвам за отношението, което получаваш, а относно доц.Пейчева, както писах и преди, за мен тя е добър лекар наистина отдаден на работата си.Дано си тръгнеш от болницата с добри чувства към лекарите и най-важното с подходящото за теб лечение.

# 773
  • Петрич
  • Мнения: 321
А и аз съм ходила при доктор Андреев в Токуда, но не е той. Друг е. Този Андреев преди около месец се е върнал от Англия, преди това пак някъде в чужбина е работил, не знам точно, но е пич. Иначе казва, че в България е по-агресивно лечението, но той се опитва да действа като лекарите в чужбина.Там се е научил да пипа по-нежно, с по-малко лекарства, за да не се увреждат другите органи.

# 774
  • Мнения: 688
Вера, много се радвам за теб  Hug
Аз, като гледам, пак ще чакам есента  Joy

# 775
  • Мнения: 414
Аз се включвам пак с новини. Сега пак клонят към лупус. Казаха, че артрита ми е вторичен, или е васкулит или е лупус. Боцкам се с едни инжекции в корема - Фраксипарин. 
Писна ми, но иначе съм много доволна от лекарите там, много присърце вземат моя случай, дори и доц Пейчева, която в началото ми се стори малко лоша, се убедих, че за един месец не е спряла да мисли за мен, да коментират моя случай, който между другото разглеждат като много интересен, да търсят причини, правят ми много скъпи изследвания, не жалят енергия, а още по-малко средства. Непрекъснато ме следят, гледат за моя комфорт и се чудят как да ми угодят. Искат да опитат с колкото се може по-малко лекарства и затова ще съм на много малка доза медрол от утре. Надяват се да стане така и да не се налага по-агресивно лечение. Както казва доктор Андреев ( каквото и да кажа за него ще е малко, наистина страхотен, много лично приема нещата, много трезво и с много, ама много разбиране ) искам да пипаме с ръкавици, колкото се може с по-малко странични действия. Наистина не знам как да им се отблагодаря.

Вера и този фраксипарин защо ти го дават да го биеш. И аз си го бих ама това го изписват за ставите когато ги сменях биеше се 22 дена за да не се съсирва кръвта при преливането на операцията. Също го изписват и при други операции където се прелива кръв даже го има и на хапчета. Да не би заради евентуалния лупус който се чудят лекарите ти го дават. Не можах да схвана защо си го биеш. Нещо съм пропуснала явно. Ако може да обясниш.



# 776
  • Мнения: 20
Скоро си купих книгата на Мадлен Алгафари - *Как да се разболяваме качествено*. Ето какво пише и за нашата част - *Последните модни тенденции в болестите се ориентират и към много артритни и костни заболявания. Няма да ви е трудно да се снабдите с такива симптоми, тъй като в основата им седи отново типичното за качеството на времето задържане на агресията, както и себепренебрегващо поведение, при което губите опора, следователно опорно-двигателният апарат ще страда качествено. Високата критичност към себе си и към другите и парализата на емоциите са добри условия за обездвижване и болки в ставите.*
Според мен има логика в нещата newsm78, но дали ако се променим ще успеем да си помогнем?

# 777
  • Мнения: 688
Сисонела, за тази книга говорих, че ще си я купя  Peace За себе си мога да кажа, че написаното от Мадлен Алгафари важи в пълна сила. Аз съм прекалено самокритична, емоционална съм, но изразявам само положителните емоции пред хората, лошите в действителност задържам в себе си. Също, ако изпитвам неприятни чувства към някого по някаква причина, се опитвам да потискам тези чувства, търся нещо хубаво у тези хора, обвинявам се, че мога да бъда негативна към някого. Сигурна съм, че греша спрямо себе си. Пак казвам - тази Пролет влезнах в големи спорове с близки хора, досега не си го бях позволявала, но вече нямаше къде да я събирам тази негативна емоция. Освен това станах по-уверена в себе си, не се тревожа толкова, колкото преди, игнорирам неприятните хора, не правя опити да ги харесвам...чувствам се страхотно физически  Grinning Имам температура и отоци, но сякаш не са тук. Само на моменти напомнят за себе си, сигурно, за да не се самозабравя. Трябва да излекуваме душата си, за да се чувства добре тялото  Hug

# 778
  • Петрич
  • Мнения: 321
Вера и този фраксипарин защо ти го дават да го биеш. И аз си го бих ама това го изписват за ставите когато ги сменях биеше се 22 дена за да не се съсирва кръвта при преливането на операцията. Също го изписват и при други операции където се прелива кръв даже го има и на хапчета. Да не би заради евентуалния лупус който се чудят лекарите ти го дават. Не можах да схвана защо си го биеш. Нещо съм пропуснала явно. Ако може да обясниш.
Изписват го за Рейното, или по-скоро за васкулита, защото трябва да се разреди кръвта, в момента е гъста. Ще го бия 30 дни.

# 779
  • Петрич
  • Мнения: 321
Вера, много се радвам за отношението, което получаваш, а относно доц.Пейчева, както писах и преди, за мен тя е добър лекар наистина отдаден на работата си.Дано си тръгнеш от болницата с добри чувства към лекарите и най-важното с подходящото за теб лечение.
Наистина не знам как да и се отблагодаря, защото точно тя ме върна в клиниката за доизясняване на случая. Много е отдадена на пациентите и техните проблеми, как съм се объркала миналия път не знам. А за лечението, не се съмнявам, че ще бъде подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт