Лек вид вегетарианство и бременност

  • 3 754
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 914
Калцият не е само ограничен в млечните продукти. Има го в соята и всички соеви продукти, в много листни зеленчуци, броколи, бадеми, стафиди, както и в доста плодове - портокали, банани.

# 16
  • Мнения: 496
Не мисля, че има проблем, ако се храниш балансирано и разнообразно с повече прясна сурова храна.
Аз съм веган, бременна съм в 6-ти месец, изследванията ми са идеални, месо, риба, млечни и яйца не ям от години, изяждам доволни количества разнообразни кълнове, които сама си правя в къщи с буркани за покълвани на семена, хапвам много сурови ядки- бадеми, лешници, орехи, мед, пресни плодове и зеленчуци ( сега спанак и коприва от био ферма, за да е сигурно, че няма нитрати) и всеки ден правя фреш от наличните плодове в къщи. Нито веднъж не ми е станало лошо от началото на бременността, имам тонус и се чувствам добре, бебето се развива нормално, качила съм 4 кг до момента.
Взела си добро решение за здравето си  Hug

A,как си набавяш калций нужен за костите и зъбите на бебето?

Млечните храни не са единственият източник на калций в природата. Много растителни култури също са богати на този минерал. Ето в тази статия има едни много подробни таблички в кой продукт какво е съдържанието:

http://ecovege.org/bg/practica/36-practice/303-vegetarianski-kit?start=6

# 17
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Ок,има някакво количество калций в растителните продукти,но дали е достатъчно за да задоволи повишените изисквания на организма през бременността?Ще се опитам да потърся конкретни стойностти и ще пиша пак.

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 914
stefanel, какво всъщност се опитваш да кажеш? В нета има достатъчно информация за хранителните вещества, както и за веганството. Какво означава "някакво количество" и какво ти пречи на теб, че някой не желае да конумира млечни продукти?

# 19
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Всъщност права си.Нищо не ми пречи  Peace Просто не обичам да се изпада в крайности.
Само ще добавя,без да нападам никого,че е по-лесно да се набави калций от млечни продукти,просто защото е в по-големи количества.
Дневните нужди на бременната от калций са 1200 мг.200 гр кисело мляко съдържат 240 мг калций.Т.е с приблизително 2 кофички кисело мляко на ден се набавя това количество.За сравнение трябва да се изядат 20 портокала,за да се набави същото количество.

Последна редакция: чт, 19 апр 2012, 12:28 от stefanel

# 20
  • Мнения: 96
Много калций има в суровите бадеми и по принцип в суровите ядки.
Аз не ям млечни продукти и яйца от 2 години, а месо от 16 години.
Може да прочетеш повече за минералите в този прекрасен сайт:
http://www.zemianazaem.com/rawliving
Най-добре е режимът ти да е такъв, че да го правиш без усилие и да ти носи удоволствие и радост, тоест без да си натрапваш, че трябва или не трябва да ядеш нещо, нишо не трябва да става насила.
Мисля, че само тогава нещата се полувават добре и организма реагира правилно.
Погледни тук за витамините и минералите:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?board=27.0

# 21
  • Мнения: 534
Аз не съм вегетарианка ,но от както забременях ми се гади от месото.По принцип ям само пилешко или свинско,но сега и това не ми се яде.Ако изследванията са ти О'К ,не мисля че има проблем.То пък и нали много хубаво месо купуваме та да е и толкова ценно за бебето...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 297
Третата бременност я изкарах без месо, детето си се роди съвсем наред и в норма, моите изследвания също бяха ок. Единствено увеличих приема на ядки и фрешовете. Не съм взимала фолиева киселина дори. И кафе пиех редовно, дори  ментичка лятото.

Щом една бременна се чувства добре, няма нужда да променя храненето си. Е, ако кара на банички и макдоналдс, е хубаво да рупа и зеленчуци, но не говорим за крайности все пак.

# 23
  • Мнения: 496
Никога през живота си не съм изяждала 2 кофички кисело мляко дневно, включително и през бременността. Не че не обичам, просто не мога. Според мен да се вкопчва човек в подобни числа и статистики е излишно. Един балансиран хранителен режим, при положение, че изследванията са в норма е повече от достатъчен.  Wink

# 24
  • Мнения: 96
Сега се сетих да препоръчам и пиенето на Спирулина, продава се в био магазините, изключително богато водорасло на всевъзможни минерали, микроелементи и аминокиселини, може да се взима на таблетки, на прах е малко гадна на вкус.
Ето малко инфо:
http://www.zoya.bg/%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0 … %D0%B8%D0%BE.1806
Вчера си взех опаковка био спирулина ( немско производство) от малко магазинче за хранителни добавки срещу Военна болница за 13.90 лв., така, че се намира и на по-добра цена.
За компенсация на завишените нужди на организма през бременността е повече от идеална и за вегани е добро решение, съдържа и витамин Б12, който се намира много рядко в растителна храна.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 297
Момичето яде риба, няма нужда от добавки.

# 26
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Момичето яде риба, няма нужда от добавки.
Да,темата е за лек вид вегетарианство.Веганството е по-краен режим.

# 27
  • pomorie
  • Мнения: 848
аз не ям месо от 10г.не ядях и други животински продукти,но след като забременях първият път се върнах към сиренето, кашкавала ,млякото и рибата.Без проблеми си мина бременността-хемоглобина ми падна чак в деветия месец.Сега чакаме бебо всеки момент ,но тази бременност пия добавки с желязо от 5-6-ти месец иначе всичко си е ок,слава Богу,дано и с бебо да е на ред.От време на време ми омръзваха хапчетата и си ги спирах сама за по 5-6 дни,нооо веднага се отразяваше....

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
 аз също съм вегетарианка ( не ям никакво месо и риба) от 8 години. Бременна съм в 19 г.с. и нямам никакви проблеми до момента. Според моя лекар за бебето няма никакво значение дали ям месо или не, тъй като то си взима абсолютно всичко , което му е нужно без много да му пука за мен. Така, че на всички мами вегетарианки мога да кажа да не се притесняват за бебовците си Simple Smile И да си хапват това което им се яде, в крайна сметка организмите ни най- добре знаят от какво имат нужда Wink

Най- важното е да се чувстваме добре, да мислим позитивно.............за да имаме лека бременност!

# 29
  • Мнения: 7 995
Калций за бебето винаги ще има. Въпросът е за теб дали ще остане.
Няма проблем с неяденето на каквото и да е докато изследванията са добри.
Пускайте си, ако можете ПКК всеки месец, особено от началото на 3-тия триместър, за да се предпазите от анемия.

Общи условия

Активация на акаунт