Истанбул 9

  • 60 436
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 972
В никакъв случай не трябва да ви изпускам! Wink

Шебече, благодарско за новата темичка!  bouquet

# 16
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Привет момичета!

Шебек, благодаря за темата, прекрасна е!   bouquet

redemi, тези 7 и 50 за късия тур на коя компания са? Какъв празник имат на 21 и 22 април? Ние точно тогава ще сме там, да не се окаже, че заради празника няма да можем да посетим някои места?  newsm78

И за Сакъп Сабанджъ искам да питам /че ме заинтригувахте/ дали е сградата, която се вижда от камерите в Емиргян?

# 17
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
Такам, малко неприятна тема ще отворя, но трябва!

Не трябва да забравяме от къде сме тръгнали всички - надвесени над картите, чудейки се какво се случва за Бога и ние ли сме такива идиоти или тука е много объркано!  Peace

Всеки има сам правото да си определи какво да прави в Истанбул - тази тема е била и винаги ще бъде единствено и само в полза на туриста! Кой има съмнения и тревоги пита и получава отговор! Подробен и изчерпателен (защото аз като губила се на автогарата в Кадъкьой в търсене на рейса за Чамлъджа, знам какъв ужас е и колко нерви ми коства този 1 час лутане. Ако бях прочела отново упътванията на Пина и Делта сутринта преди да тръгна, щях да знам къде се намирам и защо се въртя в кръг).

Който иска да се губи - губете се, никой от темата няма да ви се сърди, че си нямате маршрут по минути или няма да дойде да ви наставлява върви натука или върви натам  Wink

темите в първия пост са толкова важни и толкова нужни, защото много хора влизат за пръв път или са ходили преди години е знаят само Капалъ чарши. Не знаят какво е Лалели, мислят че през моста Галата се стига до Азия, или че Синята джамия е Ая София (и са ме питали на лично защо й викат синята джамия, като е с оранжева фасада) и такива работи...

Импровизацията се гради върху стабилната основа на знанията. Иначе ще се случи като с онази известна турска актриса, дето се изгубила в Берлин и я търсил Интерпол (реална случка от преди месец) и я открили в покрайнините на града в нервна криза...

Цялото пътуване е въпрос на лична свобода и воля - който обаче има нужда от помощ е добре дошъл!

# 18
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
jullianna,  много ти благодаря. Дори да не успеем, програмата ни не е задължителна, а пожелателна. Колкото-толкова. Аз искам да се наслаждаваме на гледки, история и атмосфера. И понеже голяма част от времето ще прекараме в района около Султан Ахмед и около пл. Таксим, може ли да ми препоръчате заведения за хранене. Благодаря на всички, които ще се отзоват със съвети, предварително  bouquet

# 19
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 23 април-Ден на независимостта и Ден на детето в Турция.
Добруджанка,отворено ще е мила,но ще усетиш по-приповдигната атмосфера около празника,и не само този,булевардите са украсени с повече знамена,лика на Ататюрк е навсякъдеЩе видиш и ще ни разказваш.

7 и50 е цената на Шехир Хатларъ.Погледни в сайта,излиза веданага като се отвори.

Шебечеджим,благодаря за темата! Коя е тази актриса,тюю чак Интерпол милата....

# 20
  • Добруджа
  • Мнения: 216
redemi , благодаря!  Hug
Как само сме улучили - лалетата, празника, намаление за разходката по Босфора, остава и времето да е с нас.  Party
В старата тема прочетох обясненията ти за маршрута Емиргян-Сапфир, много ти благодаря   bouquet изключително ще са ми полезни. А за втория ден как мога да съчетая Боюк Ада и Чамлъджа?  newsm78

# 21
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 От острова слизаш на Кадъкьой.Това е пак линията на Шехир -Кабаташ-Адалар-Кадъкьой. От там вече трябва да видиш маршрута на автобусите до Чамлъджа,и Пина и Шебек ,и други момичета са писали с какво са ходили дотам.

# 22
  • Мнения: 6 031
Шебек, благодаря за новата тема.   bouquet

Пина, Анджи, благодаря и на вас.   bouquet
Нека запазим най-добрата тема във форума.

Сега започвам да обработвам мъжлето, да го проверим Истанбул лятото.  Laughing

# 23
  • Мнения: 972

Нека запазим най-добрата тема във форума.

Точно това си мислех и аз днес! Това е може би единствената тема във Бг мамата,в която няма спорове за глупости,повишаване на тон и тям подобни ... Цари приятна атмосфера.Тонът е приятелски ,а за разясненията и ползата от тях нямам думи! И не на последно място е това,че като ви чете човек така се размечтава!  Crazy А мечтите са най-хубавото нещо в и без това трудният и забързан живот на всички ни!!!
Благодаря ви за всичко,мили момичета!  bouquet
Чак очите ми се насълзиха ... Crazy

# 24
  • Мнения: 6 243
Aз лично намирам тона за много приятен. Все пак не може всички все да сме единодушни, нали така? Не пречи чат-пат някой да си признае, че е на друга вълна от колектива. Всъщност не ми стана ясно, към кого е упрека - към мене ли, че не споделям всеобщия интерес към градския транспорт и си признах, че в чужбина я карам бавно и полека, или към Пина, задето нахока Фам? Но нека не задълбаваме. Нека всеки си сипе каквото му е на сърце и алфиет олсун!

# 25
  • Мнения: 972
Лично аз съм от хората,които се вслушват в съветите на тези,които са по-напред с материала,така да го кажа! И щом съм дошла в тази или в друга тема,за да искам съвет и помощ,не би било редно да се сърдя дори ако ме нахокат! А момичета като Пинето,Шебек,Джули,Ангелина,Редеми, будят в мен чувство на възхищение,заради ценните съвети,заради това,че са минали по пътя преди мен,а аз довтасвам наготово,и заради това,че имат търпението и дарът слово,за да ни разказват подробно за своите преживявания.Колко по-лесно е ,когато някой ти даде наготово цялата информация,нали?!
Всеки човек гледа по различен начин на нещата,и много често пропускаме неща,които са прекрасни! Е,хубаво е когато ти насочат погледа в пропуснатото красиво място!
Много се разприказвах нещо... Crazy

Последна редакция: пт, 13 апр 2012, 08:31 от Сисссс

# 26
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз благодаря много за милите думи и се радвам,че съм била полезна. Истината е ,че аз мога за музеи да говоря дълго и продължително, ставам досадна сигурно, но е истинско престъпление според мен на 4 часа път от границата да има такава концентрация на исторически и художествени забележителности и тя да остава встрани от пътя за Капалъ Чарши, ако ме разбирате какво искам да кажа. Simple Smile
А по въпроса за инструкциите...или сте много малки, или не сте пътували по времето когато нямаше Интернет Simple Smile (намести си тя очилата на носа) Едно време какви пътеводители имаше , ехее Grinning Grinning Делта, например, която за мое съжаление много рядко се вясва тъдява е ходила в Истанбул по времето , когато съм била в първи клас - ето, това наричам аз експерт по Истанбул! И магазини знае, и какво да се хапне, и къде да се иде...и все още не ми е разкрила тайната на бирарията с еднолитровите бири!  Laughing

# 27
  • Мнения: 972
и все още не ми е разкрила тайната на бирарията с еднолитровите бири!  Laughing

Хааааа....Това силно ме заинтригува...  Wink

# 28
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Значи, нейде из Бейолу има бирария, в която наливат бира в еднолитрови хлаби. Всеки път , като ходят семейно там Делтови проверяват дали бирарията си е на мястото, Делтов отървава жена си за едно известно време , а Делта все не може да се ориентира къде, аджеба, точно е тази бирария! (подозирам,че подпива Делтов  Wink )
А иначе, някой питаше за азиатската страна и добри места за хапване - Чия няма да я повтарям, но на Баъдат нейде по средата има една немска бирария. С наливна бира. И ефес има де, ама има и нефилтрирана . И с мезе - кремвирши на метър...

# 29
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Да не зачекваме темата. Не съм имала намерение да споря и да влошавам тона (май от мен тръгна). Просто написано, "звучи" по различен начин.
Пина също не се е обидила (поне от това, което пише на ЛС). Аз не съм обидена, няма от какво.
Напротив, Пина е мн. изчерпателна. Казах, лично на мен ми помогна с разяснения, както и Ангелина.За което им благодаря.
Край. Тонът е приятен. Но и спорове (в най-добрия смисъл на думата) да има понякога (запазвайки уважението), няма лошо.

Мн. се радвам, че Шебек е постнала цитата, който дадох в предишната тема за Истанбул.

За тези, които искат да четат книгата. Да поясня, че е трилогия. "Родосто, родосто...", "Дер Зор" и "Някъде на балканите". Основно се разказва за род арменци и арм. геноцид на фона на Балк. война.
Действието не се развива в Истанбул, но има препратки към града. Ако прочетете книгата, мисля, че няма да съжалявате.

Освен мен, кой ще бъде още в Истанбул на Великден?
Мисля, че докато тръгнем, нямад а мога да вляза в темата пак.
Мн. благодаря на всички за информацията. Надявам се да нямаме инциденти от никакъв вид.
Ще се обознача, като се прибера.

Общи условия

Активация на акаунт