ангина и бременност

  • 9 051
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Моля за съвет.С гнойна ангина съм и направо откачам. От 2 дена не съм добре и опитвах с "бабешки методи",но без особен ефект.Идеята за антибиотик направо ме плаши,но натам отиват нещата.Моля кажете,нали няма да има проблем за бебето(6 месец съм).На някой случвало ли му се е това...скоро.

# 1
  • Мнения: 919
Да, на мен, при това 2 пъти  Sad Даже мисля че пишем в една отчетна, аз също съм 6 месец. Първия път пих антибиотик в 9 г.с., а втория път в 18 г.с. Просто нищо не ми помогна, нищо, 1вия път се влачих 3 седмици, и докато не пих антибиотик не се оправих. Вторият път 3 дни болката в гърлото ставаше все по-силна. Има антибиотици съвместими с бременността. И за съжаление понякога се налага да се пият. АГ-то ми е на мнение, че инфекцията е по-опасна от антибиотика. Ако искаш пробвай компрес с извара на гърлото, има и още един с пудра захар и варено яйце, дано ти помогнат. Консултирай се и с добър УНГ. Само той ще ти каже дали е наложително да пиеш антибиотика.

# 2
  • Мнения: 66
Пробвах компреси с ракии,мед,чай,само вчера съм изяла 5 лимона.но нищо.
Това ме тревожи ,че едното е по-вредно от другото...Но и антибиотика е вреден.Уф,кошмар...и то не знаеш кое е по-малкото зло.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Пробвах компреси с ракии,мед,чай,само вчера съм изяла 5 лимона.но нищо.
Това ме тревожи ,че едното е по-вредно от другото...Но и антибиотика е вреден.Уф,кошмар...и то не знаеш кое е по-малкото зло.
Защо не пробваш гаргара с течност за уста (антибактериална), по няколко пъти на ден. Другото, което знам - гаргара с топла кока-кола.

# 4
  • Мнения: 1 310
Гаргара с ракия със сол - гадно е, но помага. И обтриване на сливиците със сода бикарбонат, за да се изчистват налепите, защото точно те са вредните. Най-важното е да нямаш висока температура.
Пожелавам ти бързо оздравяване, леко раждане и здраво бебче!  bouquet

# 5
  • Мнения: 76
Аз само един път съм имала гнойна ангина и я излекувах като през час си правех гаргара със сода и сол(В една чаша 200 мл по 1 голяма лъжица сол и сода). Ако се прави качествено гаргарата гнойните налепи падат. Не съм пила нито едно хапче.  Peace

# 6
  • Мнения: 285
Пробвай първо да отстраниш налепите и ако не се почустваш по-добре тогава пристъпи към Антибиотик. Помоли някой да обтрие сливиците ти с мед и хлебна сода , много е ефикасно като средство. Успех !

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Карах тежка гнойна ангина в трети месец. Имах много висока Т. Не минах без антибиотик - Аугментин 1000 мг. Бебето се роди здраво и нормално.

# 8
  • Мнения: 728
А хомеопатичните Ангин хил не стават ли, имат добро действие и мисля, че не са противопоказни по време на бременност.
Аз лично се справям успешно с гнойната ангина по следния начин- около 100 мл. вода , в нея 5-6 капки йод, с тази течнос правя поне 3-4 пъти на ден гаргара.

# 9
  • Мнения: 19
В 30-та седмица съм...Отиди и се посъветвай с лекар. Аз за втори път пия антибиотик, но достатъчно много съм наплашена от това че една такава инфекция може да навреди много повече на бебо от един антибиотик. По-добре да се изчистиш по този начин, ангината току ей така не минава. За втория антибиотик ми пуснаха кръвни изследвания за да видят имам ли някаква инфекция...и ми бяха леш изследванията, та антибиотик веднага...иначе - в болница.
И все пак - консултирай се с доктори..Не е шега работа да си болна с ангина ..  Sad

# 10
  • Мнения: 158
В 13-та г.с. седмица бях,когато получих ангина.Преди това се влачех 3 дена с Т 37.4-5,след което стана 38.5 ooooh! Пробвах с хомеопатичните Ангин Хил и Хомеожен,но нямаше ефект.Накрая се наложи да пия Аугментин.Родих здраво и голямо момче  Hug

# 11
  • Мнения: 6 962
Гаргара с ракия със сол - гадно е, но помага. И обтриване на сливиците със сода бикарбонат, за да се изчистват налепите, защото точно те са вредните. Най-важното е да нямаш висока температура.
Пожелавам ти бързо оздравяване, леко раждане и здраво бебче!  bouquet
Това със содата е много вярно. Наистина помага. За по-удобно ползвай тампон за уши.

Дет се вика, поне няма да навреди.

Общи условия

Активация на акаунт