Клуб на храбрата шивачка -тема 10

  • 88 767
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
  tiptoe Не обичам голите записи,но в момента нямам нищо снимано за да покажа.

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета! Честита нова тема! Simple Smile Да ви покажа новите ми чанти, идва лято и те са актуални сега! Simple Smile
http://tilli-milli.blogspot.com/2012/04/blog-post_13.html
http://tilli-milli.blogspot.com/2012/04/blog-post_08.html
http://tilli-milli.blogspot.com/2012/04/blog-post.html
А ето тук  http://ollitoyz.blogspot.com/2012/04/blog-post.html има и кройка, и инструкция с много снимки как да се направим тази сложна конструкция ))))))) Според мен доста подробно всичко и лесно, но ако е трудно за разбиране нещо, ще помогна с превод и съвет)))

# 17
  • София
  • Мнения: 167
Чантите ти са страхотни!   smile3501

# 18
  • Мнения: 1
Моргана мисля че ако е по широка блузката не е фатално че няма еластан има много такива летни дрешки (тип копринени ) които са с подобни кройки и широчки пак са удобни и красиви
akuanna чантите наистина са много ефектни

# 19
  • София
  • Мнения: 3 789
Анна, специални адмирации за чантите! Hug  bouquet Прекрасни са  bowuu Имам желание да опитам, но ми се струва сложна работа..... Може би трябва с някой непотребен плат, като за начало....

# 20
  • Мнения: 15
Акуанна, специални адмирации за чантите! Hug  bouquet Прекрасни са  bowuu Имам желание да опитам, но ми се струва сложна работа..... Може би трябва с някой непотребен плат, като за начало....
Благодаря!  Embarassed  Пробвай! Аз започнала да ги шия преди една година, извадила кройка от японско списание и помъчих се доста, трудничко беше, не разбирам нищо от японски  Joy Обаче с тези снимки за всяка стъпка много е лесно, наистина! Просто трябва да внимаваш, когато събираш всички части! Сега за мен най трудно да измисля интересна комбинация с платове, иначе шиенето на една чанта заема 2-3 часа Simple Smile
илка janislava Мерси Simple Smile

# 21
  • Мнения: 95
Записвам се и аз... akuanna чантите ти са страхотни - много свежи Simple Smile

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 43
akuanna чантите са страхотни това ми е слабост.

# 23
  • Мнения: 115
  Здравейте храбри шивачки!
Следя редовно темата,но рядко пиша защото няма какво да покажа.При мен само ремонти-подгъви,чаршафи,калъфки...за другото нямам време а и умения много,много  Embarassed
  Искам да попитам по-опитните или иновативни момичета какво биха направили с дънки
 с разръфани крачоли!?Собственикът им иска да сложа "друго"парче където е подгъва и готово,но според мен е доста сложно  newsm78
   Трябва да режа,да правя нов размер обиколка на крачола,може да иска и подгъв,а и най-важното такъв плат нямам точно същия...Моля някой ако има по-добра идея да сподели,или да ги правим на 7/8  Grinning
  Благодаря!
    
    
   Забравих да похваля красотите показани тук!akuanna  обожавам чантите ти и блога ти!

# 24
  • Мнения: 1
ако дължината позволява да отрежеш самия подръв ( т.е. дължината ще се намали с подгъва и примерно още 0.5 см ) като изрязваш от какъвто и да е плат някаква лентичка и я зашиваш от вътрешната страна все едно прикачаш някаква мостра , въпросните 0.50 зашиваш за тази лента и я обръщаш навътре и пак си минаваш тигел . Или купуваш от магазин за платове - има такива за парчета по евтини са и си намираш подобен плат . 

# 25
  • София
  • Мнения: 247
Вместо запис-плат за кърпи има на Ботев, на спирката на тм 9,посока гарата,в едия от двата магазина с бълг.платове.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 789
Ива, подобен "разръфан" край на дънките поправям като минавам с някакъв подходящ по дължина и ширина украсителен бод, става добре и доста здраво. Така вече съм обработила няколко чифта дънки на мъжо. Можеш да пробваш и с някакъв оверлочен бод. Това са моите предложения, аз така ги "действам".
Днес си купих краче за машинна бродерия (май и свободна бродерия му се казваше... newsm78). Вече го пробвах и съм доволна от резултата - получава се ефектна украса. Сега трябва да "ремонтирам" окъсяли тениски от миналото лято, т.е да ги удължа и ще им сложа по някаква бродерийка за разкош. Любопитно ми е някой дали ползва такова краче и ако да - да сподели някои тънкости, хитрини... Hug

# 27
  • Мнения: 0
моргана симпатично оформление на темичката, проздравления,  ето какво спретнах по модел на и за  една приятелка,
akuanna , както винаги чантите са ти превъзходни, много ми харесват  Peace

бенита много свежарско панталонче, а  манекена е много сладък фъстък  Mr. Green

⅞ ...and Happily Ever After идеята е страхотна, а изпълнението професионално   bouquet

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 13:42 от marrie

# 28
  • Мнения: 1
MARRIE страхотна туника . Имам едно питане handmade значи че ти си рисувала плата ли ? Много ми е интересно ако ти си рисувала да споделиш опит , уникална е .

# 29
  • Мнения: 15
marrie страхотна туника, вече писах ти в блога за нея, ама и тук още пак да те похваля! Simple Smile
Браво, браво, уникална е!   bouquet

mirawushu, Dragony благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт