Бебешка количка

  • 2 210
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 761
Скоро ще започна да си купувам нещата, които ще са ми нужни за бебето и искам да  попитам каква количка сте ползвали или ползвате, доволни ли сте, защо избрахте точно тази количка?
Тъй като и таткото ще я кара отвреме-навреме, приемам и мнения и съвети от татковци с опит.

# 1
  • Мнения: 46 546
Моята количка немога да спра да я хваля, защото до сега не съм попадала на по-лесна за управление! Обикалях по магазините и возех количките вътре  Laughing търсех нещо, което да се управлява с една ръка, без усилие и да е до 200 лв., 4 гуми, ненадуваеми, фиксирани. Това ми бяха условията и не се интересувах от марка!
Купихме Пепино на Арти  Hug

Последна редакция: пт, 13 яну 2006, 00:11 от Писана

# 2
  • Мнения: 9 904
ами то и ние едва не купихме Пепино. Критериите ни бяха като на Писана. В крайна сметка купихме Симона на Мони, от Илиенци - 149 лв, после и столче за кола оттам купихме.
Стабилна количка с неподвижни големи гуми, единични, влизат в подлези, може да се тътри в сгънато състояние на колелата си, десетина килограма е.....много маневрена.

Ще получиш страшно различни мнения, колкото марки и модели, толкова и мнения.

# 3
  • Мнения: 1 761
Аз бих се радвала на всяко мнение, тъй като аз самата нищо не разбирам от колички,поне да не купя нещо, което няма да ми е удобно.

# 4
  • Мнения: 9 904
пусни търсачката и бързо ще се ориентираш кое е удобно.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 673
Аз със опит ще ти кажа Чико Пик ъп. Това е количката Grinning.

# 6
  • Мнения: 46 546
Аз със опит ще ти кажа Чико Пик ъп. Това е количката Grinning.

Тя беше в списъка ми, но не може да се обръща в положение с/у теб, а за новородено е задължително /поне според мен/, другия недостатък са амортисьорите /в сравнение с Пепиното/  Blush

# 7
  • Мнения: 3 550
Ние също сме с Пепино и не мога да спра да я хваля. Управлява се лесно. Фиксираните гуми са допълнително удобство в сняг, остава маневрена. Много майчета се оплакаха, че с 6-те колелца е било непроходимо. Не ти загледах лентичката, кога ще раждаш, но имай и това предвид.
Честно казано, не е лека и не мога да я качвам с една ръка и с бебока вътре в градския транспорт, но пък тогава можеш да използваш кенгуру или слинг. Пък и не знам някоя съвременна количка, която да е толкова лека, освен летните може би.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз пък с опит ще ти кажа... Сто човека - поне двеста мнения... И всеки ще ти хвали неговата количка... И като купиш тази, която ти е препоръчал еди кой си, ще видиш, че на теб не ти харесва и... Ще се ядосваш... Така че не слушай когото и да е... Просто ти си харесай...

П.С. Аз ще те посъветвам, каквото и да вземаш - нека да е с големи гуми... Малките се карат трудно в неравностите... Които са болшинство навън...

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Аз пък с опит ще ти кажа... Сто човека - поне двеста мнения... И всеки ще ти хвали неговата количка... И като купиш тази, която ти е препоръчал еди кой си, ще видиш, че на теб не ти харесва и... Ще се ядосваш... Така че не слушай когото и да е... Просто ти си харесай...

П.С. Аз ще те посъветвам, каквото и да вземаш - нека да е с големи гуми... Малките се карат трудно в неравностите... Които са болшинство навън...

Подкрепям!
Моята е HArtan, и е с големи гуми, онзи ден я тествах и на сняг и вървеше идеално.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Мойта е Чиполино,триколка.Няма да я прехвалвам да не звучи като реклама,но съм си доволна от нея.Сама съм се справяла,а сега ще я сменям,защото живея в къща и не ми е толкова необходима количка.Ще взема лятна да има за всеки случай.

# 11
  • Мнения: 8 505
За мен няма толкова голямо значение марката.По-важното при избора беше да е комбинирана.

# 12
  • Мнения: 2 309
Все пак зависи и до каква цена.Аз съм ценител на хубавото и скъпото за детето ми.Като почнем от храни и т.н.Не,че не ползвам и по-ефтини неща.С риск да ме нападнат майки в защита на по-ефтините продукти.Имам 2 колички.Едната е като се роди-комбинирана, с кош за кола,зимен чувал разбира се и дъждобран.А като ехтри самата количка е с надуваеми гуми и има дискова спирачка,която е много удобна като се кара на надолу.Нагласяш я и няма да подтичкваш подире й.Аналог на нея е най-новата на Чико,да не казвам същата.Марката и  е Джейн.Невероятна количка е!!!Другата ми е по лека-5 кг лятна на Quinny-ZAPP., има сак и като се сгъне можеш да си я носиш на рамо.Страшно удобна е за път.Събира се зад шофьорската седалка.Между другото към тази количка можеш да си закупиш и кош Maxi-Cozi за кола,който се прикрепя към количката.Влез и ги разгледай в каталозите на Чико и Куини.Като цени Чико е от 700-1200лв а тази на Куини е 340лв кошчето за кола отделно е 100 и нещо.От по ефтините бих ти препоръчала на Кенгол мисля че се казваха.Мои приятелки имат от тях и са доволни.Триколката им е хубава.На Чиполино и Бертони не се спирай понеже са по чупливи.ИНФОРМАЦИЯТА-от приятелки с такива...Успех в избора и късмет с артикула. Party

# 13
  • Мнения: 952
Нашата е 3 колката на Кенгуру, няма смисъл и аз да ти я хваля  нормално е всеки си хвали количката .Ще ти кажа какво има и на какво аз държах пък ит ще си предцениш. Значи, първо е комбинирана, второ много важно за мене беше че предното колело се върти на 360 градуса. Това я прави супер маневрена и удобна за тикане. Има голяма чанта която събира всичките ми  боклуци и тези на бебо. Даже и сега през зимата нямам проблеми с шофирането й. Струва 280лв. Е избора е твой Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 3 673
Аз със опит ще ти кажа Чико Пик ъп. Това е количката Grinning.

Тя беше в списъка ми, но не може да се обръща в положение с/у теб, а за новородено е задължително /поне според мен/, другия недостатък са амортисьорите /в сравнение с Пепиното/  Blush

За мен не е било задължително и не виждам никакъв проблем. Хората са си сложили прозорче отгоре. Амортисьори също си има, малко по-твърди са и бебето не подскача като се минава през дупка. А пък колко е маневрена, друга подобна количка няма Peace.

# 15
  • Мнения: 643
Според мен е грешка да ти препоръчваме марки, защото както беше написал някой по - горе, каквато марка е харесала на други на теб може да не ти харесва. Така че разходи се и виж, има няколко основни характеристики, за да си избереш добра количка, и да не направиш, като мен, да си вземеш количка, която ти харесва на пръв поглед, а после да си чупиш главата. Та добре е да е с големи гуми, дръжката или коша да се въртят, да е комбинирана, да е лека, защото бебето расте и като стане 10 килограма, голям зор си става.И най важното според мен гледай големината на количката вътре, за да не си вземеш нещо шикозно но толкова малко, че на бебчо да му е некомфортно вътре.

# 16
  • Мнения: 98
Pochti sym sigurna, che vyv vsiaka edna kolichka bebeto se chuvstva dobre i mu e vse edno kakva mu e kolichkata. Spored men, kolichkite sa za maikite- na tiah da im e udobno, leko, da im vyrshi rabota, i.. za tezi koito se vpechatliavat ot takiva neshta- da im e markova, po- skypichka i doniakyde izvor na samochuvstvie, taka kakto drehite naprimer. Taka che, ti si ia izberi spored parite, koito mojesh da otdelish za takova neshto i spored tova vylnuva li te tova mnogo? Az opredeleno dyrjah na hubava kolichka, i v syshtoto vreme ne mi se davaha 1000 ili poveche leva.Krainia mi izbor- Neonato Combinato tris-liatna kolichka, otdelno sys zimen kosh i koshnica za kola-obshto za okolo 780 lv. ima vsichko, koeto moje da se iska ot edna kolichka.. Izlishno e da obiasniavam, che sym mnogo dovolna.Zabeliazala sym, che vsiaka maika /pochti/ dotolkova svikva s kolichkata si i ia obikva dori, che samo ia hvali. Dosega 2-3 maiki samo/ sobstvenichki na Mag ingland i Chipolino/ sym chula da kazvat, che sa nedovolni ot kolichkite si.Taka che- na obikolka po magazinite i reshenieto samo shte doide.

# 17
  • Мнения: 46 546
... А пък колко е маневрена, друга подобна количка няма Peace.

Бутала съм, но не е толкова маневрена, сравнявам я с Пепиното, от другите сигурно е по-маневрена   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 3 673
Ох, Писанке, ти не разбра ли, че моята е най-, най-, най-хубава Grinning.

Повече няма да разводнявам темата на момичето.

А сега сериозно, след обиколки по магазините, и защото наистина имаме опит с колички, а и знаем какво точно искаме със съпругът ми се спряхме на въпросния модел. Количката е перфектна по отношение цена, качество и марка. Функционална е, лесна за управление, коша е широк и комфортен. Килограмите й са само 9. Има и други предимства, но както вече са казали колкото мами, толкова различни мнения.
Най-важното, ако сте с кола пробвайте количката, дали влиза в багажника Wink, преди да я купите.

# 19
  • Мнения: 46 546
Ох, Писанке, ти не разбра ли, че моята е най-, най-, най-хубава Grinning.
...

Като се затопли времето, мисля да изясним тоя въпрос на кафе  Crossing Arms Laughing

Общи условия

Активация на акаунт