Фъч

  • 122 458
  • 160
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 032
А наряза ли горещия сладкиш преди да го залееш? На мен глазурата ми остана доста течна и може би точно за това попи много хубаво в сладкиша. Стана невероятно сочен. Ако искаш направи още една дозичка от глазурата и този път пробвай горещ сироп върху студен сладкиш. Трябва да се получи мисля.
Уф, как ми се прияде пак, а не е истина какви киселини получавам от сладкото

# 76
  • Варна
  • Мнения: 472
Изравям тази тема, за да може още някой да се подсети за този хубав сладкиш.

За градусите разбрах, обаче интересува ме в загрята фурна ли се пече? Предполагам че е важно Thinking

# 77
  • Berlin
  • Мнения: 11 269
Изравям тази тема, за да може още някой да се подсети за този хубав сладкиш.
за което благодаря! Simple Smile
аз май не съм яла фъч... или така си мисля, защото сладкишите на снимките ми излглеждат познати. newsm78 в кино арена има щанд със сладкиши и сладолед и там фъча не прилича изобщо на тези, показани тук. все пак ще пробвам 1вата рецепта. Mr. Green

# 78
  • Мнения: 762
Покрай тази тема изрових от книгата на майка ми тази рецепта която е вариация
2х 125 гр. краве масло
2 с.л. какао
2 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. вода
Всичко това се загрява и вари докато захарта се разтопи. Докато е още топла сместа се отделя 1 ч.ч. за глазура Останалата смес се оставя да се охлади.
Изстиналата смес се бие с миксер и последователно се прибавят
4 жълтъка
2 ч.ч. пресято брашно + 1 бакпулвер
1 ч.ч. смлени орехи
и разбитите на сняг белтъци.
 Сместа се изсипва в правоъгълна тавичка намазана с кр.масло и покрита с хартия за печене.
Пече се в предварително загрята фурна.
Горещ се дупчи с вилица и се залива с изстиналата глазура.



# 79
  • Варна
  • Мнения: 472
Направих го по първата рецепта. Точно пасна на тавичката, която имах.
Обаче при печенето в единия край леко се изду, незнам защо.
Явно сложих по-тъмно какао, защото стана буквално черен /без да съм го изгаряла    Naughty /
Добавих още захар. Сякаш и на мен ми се искаше да е по-напоен.
Иначе определено ми хареса и няма да остане  Peace

Нарязах го на ромбове, но следващия път ще пробвам с фигурки  Thinking

# 80
  • Мнения: 2 171
Какво какао използвате?  newsm78

# 81
  • Варна
  • Мнения: 472
Аз взех от Метро - Аро 700 гр., но стана направо черен сладкиша.

# 82
  • Мнения: 940
Какво какао използвате?  newsm78

А какво е ФЪЧ и от къде идва рецептата. Аз знам за фъдж, но не е с брашно.

А за какао--само на Др Йоткер.

# 83
  • Мнения: 2 171
А откъде му идва името? Знае ли някой?
С общи усилия, от които по-рационални бяха тези на Margarita, се добрахме до произхода на наименованието на този десерт - идва от английското "fudge" - "фъдж", което означава меко, трошливо, лепкаво захарно изделие, което се прави от мляко, захар, масло и пр. В друг смисъл думата означава бонбони лакта.

Момичетата вече са отговорили   bouquet

# 84
  • Мнения: 385
Ей, много го обичам този сладкиш Hug, тъкмо се чудих какво сладичко да забъркам и попадам на тази вкуснотийка  cook Виждам, че в рецептата на Зузи има орехи, дали ще стане и без тях, че ми липсват в момента

# 85
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хммм, много вкусно....Ама как не ми се плеска..... Tired

# 86
  • Варна
  • Мнения: 472
Хммм, много вкусно....Ама как не ми се плеска..... Tired
Плескането не е чак толкова много. Аз съм го сложила в графа мързеливи сладкиши  Hug

# 87
  • Мнения: 43
Невероятен сладкиш!!!Любим на цялото семейство.Изчезва за отрицателно време.Няма време дори да отлежи. Embarassed

# 88
  • Мнения: 459
Напълно съм съгласна със zino - аз вчера правих на два пъти, че моите моми го изядоха веднага щом излезе от тавата  newsm03... Наложи се да забъркам и втори - за съпружеското тяло...  smile3521. SpongeBob -  smile3525

# 89
  • Мнения: 592
Не съм яла този слрадкиш от детсикте си години... Жалко, че съм ан диета, но като свърша ще го направя

Общи условия

Активация на акаунт