Лондон - 3

  • 69 872
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 242
По назад съм пуснала линк как и къде  се издава фотокарта за деца живеещи извън Великобритания.

# 31
  • Мнения: 12
Добре, да обобщим  Laughing
Значи, за да ползват намаление децата от 11 до 15 години, трябва задължително да притежават Ойстър карта със снимка. За живеещи извън Лондон, се заявява онлайн.
Честно казано, не виждам смисъл от нея, при еднократно пътуване за около 5-6 дни. Разликата с карта за възрастен да е най-много 5-6 лири. А може и въобще да няма такава или да излезе по-скъп вариант /примерно, за зона 1-2 - 5 дни по максимум 4.20 на ден + 10 паунда за формуляра за фотокартата = 31 паунда. А седмична карта за възрастен е 29.20 /. Или като споменах, по-горе, разликата да е най-много 5-6, хайде 10 лири, да речем. Не си струва хамалогията, че и да ходя да я получавам от определено място. Поправете ме, ако пропускам нещо.

# 32
  • Мнения: 5
 Аз отивам само за три дена .Някой знае ли,дали връщат депозита и остатъка от кредита в ойстер картата.Благодаря предварително!

# 33
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Добре, да обобщим  Laughing
Значи, за да ползват намаление децата от 11 до 15 години, трябва задължително да притежават Ойстър карта със снимка. За живеещи извън Лондон, се заявява онлайн.
Честно казано, не виждам смисъл от нея, при еднократно пътуване за около 5-6 дни. Разликата с карта за възрастен да е най-много 5-6 лири. А може и въобще да няма такава или да излезе по-скъп вариант /примерно, за зона 1-2 - 5 дни по максимум 4.20 на ден + 10 паунда за формуляра за фотокартата = 31 паунда. А седмична карта за възрастен е 29.20 /. Или като споменах, по-горе, разликата да е най-много 5-6, хайде 10 лири, да речем. Не си струва хамалогията, че и да ходя да я получавам от определено място. Поправете ме, ако пропускам нещо.
Да и аз до този извод стигнах според поста на Трой, изобщо не си струва, явно ще му купувам карта за възрастен, не ми се рискува да ме глобят, на 12г. и 10 мес. ще бъде към времето на пътуването ни, няма как да мине за под 11

# 34
  • Мнения: 4 936
имате ли информация за пътуване от летище Стансед до Лондон? Ако вече е коментирано моля да ме насочите на коя страница да погледна.
И още нещо: пътувал ли е някой с Рейн аир - да сподели впечатления?

# 35
  • Лондон
  • Мнения: 449
natali754, остатъка се връща, ако си го поискаш. На последната метро станция отиди на гишето и си поискай остатъка

gold_ , за мен най-удобният начин да се придвижиш от Станстед до Лондон, ако нямаш кола, е Stansted Express до Централен Лондон. Не казвам, че е най-евтин, но в предвид разстоянието, за мен е най-удобен. Какво те интересува за Райън Еър, май имаше отделна тема по въпроса? Последно пътувах с тях през февруари... мизерни са като всички подобни авиокомпании. Премери си и двата багажа да отговарят на изискванията им, иначе се плащат глоби

# 36
  • Мнения: 125
gold__ , летяла съм с Райън Еър няколко пъти. Какво конкретно те интересува за тях?
За придвижването от летището до Лондон можеш да погледнеш тук и да си избереш оптималния за теб вариант, както и да си купиш билет онлайн

# 37
  • Мнения: 301
Аз отивам само за три дена .Някой знае ли,дали връщат депозита и остатъка от кредита в ойстер картата.Благодаря предварително!

natali754, остатъка се връща, ако си го поискаш. На последната метро станция отиди на гишето и си поискай остатъка

Само да уточня - остатък до 10паунда връщат на коя да е метростанция. Ако е повече от 10паунда - трябва да е в някоя по-голяма. Мен конкретно от St. Paul's ме пратиха да си взема депозита от Liverpool Street  Peace

# 38
  • Мнения: 4 936
видях, че на сайта на Рейн еър има добри цени - отиване и върщане прибл.100 Е, но исках да разбера дали пак над тях се дплаща за багаж извън ръчния и има ли др. доп. такси - пробвах едно резервиране с Wiz - там ми сложи и 17 Е такса за това, че плащам с карта.

За транспорта питам за да  потърся хотел в близост до спирката на транспорта от летището (не ми се прекачва няколко пъти с куфара), и в същото време да е пешеходно разстоянието до забележителностите.

# 39
  • Мнения: 125
Плаща се допълнително за чекиран багаж - 25 евро на чанта във всяка посока. Плаща се и за плащането с карта - 8 евро на посока. За билет отиване и връщане с една чанта чекиран багаж - прибавяш 66 евра към цената на билета.

# 40
  • Мнения: 4 936
ами... 166Е пак не е много, защото ще чекна само себе си за багаж. детето - с раницата - за ръчен.

кажете ми за 3 дни (3 нощувки), ако се движим само с градски транспорт, без излишни р-ди, хапване на крак - тип хамбургери и хот-дог, и посещения само  на най-основните забележителности колко паунда ще ми трябват, ориентировъчно естествено.

# 41
  • Мнения: 3 242
пробвах едно резервиране с Wiz - там ми сложи и 17 Е такса за това, че плащам с карта...

....кажете ми за 3 дни (3 нощувки), ако се движим само с градски транспорт, без излишни р-ди, хапване на крак - тип хамбургери и хот-дог, и посещения само  на най-основните забележителности колко паунда ще ми трябват, ориентировъчно естествено....

За съжаления всички авиокомпании имат такива такси !

За 3 ще ти трябват поне 300 паунда и да ти кажа честно бая ще трябва да се стискаш за да ти стигнат.
По добре е събери достатъчно пари и тогава пътувай.

# 42
  • Мнения: 3 242
Добре, да обобщим  Laughing
Значи, за да ползват намаление децата от 11 до 15 години, трябва задължително да притежават Ойстър карта със снимка. За живеещи извън Лондон, се заявява онлайн.
Честно казано, не виждам смисъл от нея, при еднократно пътуване за около 5-6 дни. Разликата с карта за възрастен да е най-много 5-6 лири. А може и въобще да няма такава или да излезе по-скъп вариант /примерно, за зона 1-2 - 5 дни по максимум 4.20 на ден + 10 паунда за формуляра за фотокартата = 31 паунда. А седмична карта за възрастен е 29.20 /. Или като споменах, по-горе, разликата да е най-много 5-6, хайде 10 лири, да речем. Не си струва хамалогията, че и да ходя да я получавам от определено място. Поправете ме, ако пропускам нещо.

Сметките ти определено са погрешни Wink
Цената за детските билети е точно наполовина от цената за възрастни. Ако някой ще ползва градски транспорт 5 дена(1-2 зона) , то тогава е по добре да се вземе седмична карта!Така вместо 21 паунда излиза 14.60 Wink
А ако детето е под 11 години пътува безплатно , така че 10 паунда за ойстер фотокарта си заслужават.
Отделно че като идваш в Лондон и се мъчиш да спестиш 10 паунда си е направо смешно. Града е достатъчно скъп и като пиеш 2 кафета и една кола и те заминали Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 9 979
Според мен пък в постовете на Troy става въпрос за Ойстър за деца. Ако си купиш обикновена Travel card (както е написала мими.ива), не е необходимо нищо повече http://visitorshop.tfl.gov.uk/travelcards/1-day/product/day-anyt … e-travelcard.html. Включително и London pass с Travel card се продава за деца до 15 години. Никъде не се споменава за фотокарта. Travel card си е едно магнитно картонче

Оттук Travelcards are paper tickets that can be purchased for various combinations of dates and zones. They are available for adults and children and do not need any photographic ID to be used for travel.

Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 00:45 от Lana

# 44
  • Мнения: 3 242
Травъл кард се нарича  комбинирания билет за метро, влакове и бусове! а бас пас е когато е само за бусове Wink
Травъл картата или бас паса  може да са на хартиен носител или на ойстер ! когато е хартиен може да бъде само за ден или за седмица.
а с Ойстера можеш да си купиш  за месец, два или ако искаш дори за цяла година. Отделно че можеш да я регистрираш и ако се загуби ти я възстановяват заедно с парите които си имала в нея , докато с хартиения билет не Simple Smile
 Когато се купува хартиен билет примерно между 2 спирки (а не за цял ден) излиза по скъпо отколкото ако купиш същия билет но  с ойстер картата. Ако решиш да купиш хартиен детски билет не става без съответното удостоверение ,че детето има право да ползва такова намаление Wink
И  всички които ползват някаква намаления в градския транспорт имат карти с снимка на тях Wink

Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 01:09 от Troy

Общи условия

Активация на акаунт