Втора бледа черта на теста за бременност?

  • 513 425
  • 3 380
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 4
Дано, дано....хайде, като повториш ни пиши за резултата
   благодаря ти,задължително  Heart Eyes newsm76 newsm51

# 1 276
  • Мнения: 39
Фло, много съжалявам, стискам палци в най-скоро време да ни зарадваш с мечтаната втора чертичка! Praynig

Нещо от коментара ти относно завишено ТСХ ми грабна вниманието обаче!
Аз също по принцип с високо ТСХ и пиех Л-тироксин 0.25мг.
Без Л-тироксина стойност на ТСХ ми беше 3,79 mIU/L.
За 2месеца прием на Л-тироксин ми падна на 1.91mIU/L, но ми обясниха че е важен само за зачеването, а не и след това.
Та от 1 месец съм го спряла. Май не трябваше, нали? Може ли нещо да стане на плода? Има ли място за притеснение?

Още утре ще звънна на ендокринолога.

# 1 277
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Фло, много съжалявам, стискам палци в най-скоро време да ни зарадваш с мечтаната втора чертичка! Praynig

Нещо от коментара ти относно завишено ТСХ ми грабна вниманието обаче!
Аз също по принцип с високо ТСХ и пиех Л-тироксин 0.25мг.
Без Л-тироксина стойност на ТСХ ми беше 3,79 mIU/L.
За 2месеца прием на Л-тироксин ми падна на 1.91mIU/L, но ми обясниха че е важен само за зачеването, а не и след това.
Та от 1 месец съм го спряла. Май не трябваше, нали? Може ли нещо да стане на плода? Има ли място за притеснение?

Още утре ще звънна на ендокринолога.
Не мисля, че е редно да го спираш. Нарушени нива на тсх могат да повлияят развитието на плода.

# 1 278
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Радето, по принцип след като ти е изписано това лекарство и си го започнала да го пиеш, дори да си се почувствала зле от него, трябва да се консултираш със ендокринолога си и в никакъв случай не трябва да го спираш на своя глава. То не се спира рязко а плавно, а в твоя случай по скоро е трябвало да се коригира дозата. Има и нещо друго. Може да си се чувствала зле от нещо друго и да си помислила, че е от елтироксина, а всъщност да не е от него. При мен също имаше проблем. Подувах се страшно, до такава степен че като си тръгвах от работа не успявах да си закопчая якето. След 2 3 часа спадам както съм си. Оказа се в крайна сметка че това ми се случва от млякото. Много мляко ям и организма ми се пренаситил най вероятно. Другото което е, високото ТСХ не пречи на забременяването толкова, колкото пречи на самият ембрион да се развива. В най добрия случай се получава спонтанен аборт, а в по тежките случаи се уврежда плода (умствено изоставяне и прочие) Първото нещо което се прави при евентоално забременяване е да се посети ендокринолога или най малкото да му се обадиш и той да ти вдигне дозата, защото при забременяване ТСХ се покачва още. Та моят съвет към теб е, да звъннеш при първа възможност на ендкринолога си. Не е шега работа това.

# 1 279
  • Мнения: 39
Ох, ужас!
Дали може да съм увредила бебчетата?

# 1 280
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ох, ужас!
Дали може да съм увредила бебчетата?

Едва ли, спокойно. Просто се свържи с ендокринолога и уточнете дозата  Peace

# 1 281
  • Мнения: 47
Здравейте момичета,
пиша относно коментарите за нивата на TSH. От много години вече пия всеки ден л-тироксин и от 1 година насам съм на 1,25 милиграма. Преди да забременея стойностите ми на TSH бяха 1,52, веднага като видях 2те черти и пуснах пак и беше 1,64-идеално. В петък пуснахме кръв и урина (да уточня, че съм в 12 г.с.) и TSH ми излезе 7,64  Shocked толкова се притесних, че цяла нощ не спах Cry
Днес бях на ендокринолог и тя ми увеличи дозата и при въпроса ми "може ли да стане нещо с бебето" отговора беше " по книгите пише, че високото TSH може да доведе до спонтанен аборт, проблеми при образуването и развитието на нервната система и други увреждания, но ти не се притеснявай"
Като обобщение искам да кажа: TSH  играе много ВАЖНА проля по време на бременността и трябва да се следи всеки месец и е хубаво да е около 2,00.....не подхождайте с лека ръка към този показател....
надявам се съм била полезна и не съм стресирала някой (не това е целта на поста ми)
Хубава вечер мамчета  bouquet

# 1 282
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
radeto, не скъпа.....има жени които никога не са иследвали тсх и едва по време на бременност разбират че е завишен и започват лечение. Важното е на време да се хване. Има случаи със завишено тсх да не се отрази по никакъв начин на бебчо.Но аз смятам че не е нужно да се рискува. Не се тревожи! утре звънни на ендокринолога си и всичко ще е ОК

Хрисито, точно това имах в предвид и аз. Обикновено по време на бременност тсх се повишава и заради това е важно веднага да се обадиш на ендокринолога и да ти се вдигне дозата. Затова и аз често си правя тестове, дори и да не правим опити.....ако имаме полов контакт около датата на предполагаемата О.
Всъщност темата е за бледи чертички на тестовете за бременност, да не разводняваме темата....има тема за ТСХ
ето я за който се вълнува от това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=936320;topicrefid=4


Взех си резултатите! <0.100.
Напълно отрицателен. Честно казано отдъхнах си...

Последна редакция: чт, 09 фев 2017, 10:16 от flo_

# 1 283
  • Мнения: 39
Направих ТСХ днес - 3.19 mIU/L (референтна област -0,38-5,33).

Доктора каза,че е високо, но нищо фатално не се е случило и ще опита да ми го регулира.
Та сега съм на 0.050мг. Л-тироксин.

Пуснах и едно чхг, днес 18ти ден след трансфер и беше 2363 mIU/ml.
Oт пункцията, която ми беше на 21ви до сега съм пила Достинекс(по инструкции на акушерките), а лекарката го е изписала за 7 дни... Той не следва да се пие от бременни и това го видя ендокринолога. И като питах акушерките казаха "ами да, трябвало е да го спреш". Направо луда работа..
Възможно ли е да не съм бременна, а всичко да е от достинекса? И дали ми е увредило нещо бебчетата?

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 11:58 от radet0o0

# 1 284
  • Мнения: 4 087
на ЧХГ 2000 вече ще се види на ехограф. И не не е от достинекса. Спри го, пий си Л тироксина и не се притеснявай, всичко ще е ок. Толкова рано ниски дози Достинекс няма да повлияят.  Peace

За да се успокоиш иди да го видите и на ехографа, успех  Hug

# 1 285
  • Мнения: 12
Здравейте на всички включвам се и аз в тази тема Wink  При правене на тест за бременост 4 на брой 3 бяха с съвсем бледа едва забележима черта а 4 отрицателен. Възможно ли е тази бледа черта да означава положителен тест Wink

# 1 286
  • Мнения: 47
Почти в 90% от случайте има ли втора дори и бледа теста си е положителен. На кой ден от закъснението са правени тестовете и на коя марка са?
Аз на 1 ден от закъснението си правих престо и шуърчек. Престо беше по видима, а шуерчека (вечерта) ееееедвам видима. На следващия ден ( вечерта) правих Be Live пак мнооого бледа и на 3 ден сутринта вече пак be live бледичка, но по видима Smile
Успех 🤞🏻

# 1 287
  • Мнения: 74
И аз бях така на първи и трети ден от закъснението. Щом има втора черта дори и бледа е бременност. Тихичко честито. По-късно към 11-ти ден беше доста ясна. Всички тестове бяха шуър чек.

# 1 288
  • Мнения: 18
Акушер-гинеколозите признават положителен тест за бременност само след закъснение на цикъла,дори и един ден.Не значи ,че преди закъснението няма бременност ,а че много бремености прикл'чват с настъпване на месечният цикъл.
Иначе аз имах моята първа бледа черта 7 дни преди евентуалната дата на цикъла и така и не ми дойде този месец,всички ми казваха ,че не е възможно и ,че най-вероятно греша ,но.... Simple Smile  preggo preggo

# 1 289
  • Мнения: 1 612
Здравейте!
Включвам се с един въпрос за теста Престо. На опаковката му пише , да се използва едната касета 7 дни след половия контакт,  а другата при един ден закъснение. Ок, но искам да попитам ако някоя от вас има опит с тази марка тестове, дали това е вярно, че ако има бременност отчита на 7 ден или това е аптекарска реклама, за да се продава повече. Някой има ли мнение и опит по въпроса?
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт