Безвредни бои за коса? Има ли такива и кои са те?

  • 53 328
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Разбирам, колко време я държахте? Peace
Сложи ми я фризьорка, за уж по-надеждно Simple Smile. Поне час стоях с нея, разтворих я с черен чай, както пишеше, за по-наситен цвят, бях с шапка и хавлия отгоре докато чаках и така ...
Много е, а колко процента е бялата коса? Peace
Aми за млада минавам принципно  Grinning (макар възрастта да не е пряко свързана с белотата на косата), та не е много, под 10% според мен са ми белите косици ....

# 16
  • Мнения: 249
Разбирам, колко време я държахте? Peace
Сложи ми я фризьорка, за уж по-надеждно Simple Smile. Поне час стоях с нея, разтворих я с черен чай, както пишеше, за по-наситен цвят, бях с шапка и хавлия отгоре докато чаках и така ...
Много е, а колко процента е бялата коса? Peace
Aми за млада минавам принципно  Grinning (макар възрастта да не е пряко свързана с белотата на косата), та не е много, под 10% според мен са ми белите косици ....
Много странно тогава! А естествената коса промени ли се цвета и?

# 17
  • Мнения: 89
Много странно тогава! А естествената коса промени ли се цвета и?
Не ...

# 18
  • Мнения: 3 906
Малко ще побутна темата...

Аз, нали съм си лапнишаран, днес повярвах на една продавачка в специализираните магазини Zarra в Пловдив и купих някаква уж безамонячна боя Perlacolor. Някой да има отзиви? Thinking

Навих се, при все, че съм наясно, че масово продаваните за безамонячни всъщност или не са такива, или съдържат други заместители - пак химия. Това, което ме върза е, че боята е голяма и е предназначена точно за боядисване няколко пъти в месеца (до 4). Дори самата разфасовка си е отбелязано за 4 ползвания.

Проблемът при мен е, че се боядисвам към 3 пъти месечно, защото косата ми е бяла. Изцяло почти. Преждевременното ми пбеляване започна още на 16 години. Донякъде наследство, а вероятно и от стрес по-късно побеляването засили съвсем.

А в същото време расте ужасно бързо.  Thinking Просто седмица след намазването бялото лъсва. Ноктите ми също растат ужасно бързо. Ама за тях барем има безвредното... рязане. Виж с боядисването не мога да се справя. Няма да се оставя да ходя като белия вожд.  Crossing Arms

В същото време знам, че заради това боядисване трябва да полагам много грижи. За мен обаче те не се изразяват в харченето на бесни суми за ампули. Външно само не може да се влияе, за да се заздравява новата коса. Вътрешно е по-сигурно според мен. Веднъж годишно пия Priorin. По ударната схема.

Днес обаче се изкуших да си взема някакви кристали за коса с арганово масло. Искам да си върна блясъка малко от малко понеже се боядисвам черна , а тоя цвят бързо убива блясъка.

# 19
  • Мнения: 54
St. Къна / истинска, от магазините за органични продукти / пробвала ли си? Защо не се отбиеш в темата за нея, може би ще получиш ценни съвети.

# 20
  • Мнения: 3 906
Дори не зная коя точно е тази тема? Не знам също кои са органичните магазини. Би ли ми дала линк?

# 21
  • Мнения: 2 055
St.  ето темата за къната: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=616582.0

Аз също рано побелях, почти 90% ми е бяла косата.  Преди две години случайно попаднах на тази тема и от тогава се къносвам. Много съм доволна. Единствения недостатък е че къносването трае по-дълго: стоя 3 часа с къна и 1 час с индиго. Правя го на две три седмици. Но да те предупредя: ако времето ти се струва дълго, по-добре не започвай с къна, защото върху къна да сложеш отново боя се изисква поне месец да е минал от последното къносване.

# 22
  • Мнения: 2
май наистина ще премина към каните, те поне са безвредни или поне аз така си мисля ooooh!

# 23
  • Мнения: X
Скоро ме боядисаха в салона с някаква нова боя - Organic, без амоняк, страхотен цвят и блясък се получи. Ето повече информация:

http://www.organichair.bg/

# 24
  • Мнения: 648
Скоро ме боядисаха в салона с някаква нова боя - Organic, без амоняк, страхотен цвят и блясък се получи. Ето повече информация:

http://www.organichair.bg/

За съжаление обаче не покрива белите коси. Не остават съвсем бели, но прозират и след 2-3 измивания лъсват.

# 25
  • Мнения: 1 842
май наистина ще премина към каните, те поне са безвредни или поне аз така си мисля ooooh!
Четох темата, но не мога да разбера амоняка ли е вреден или друга съставка в боите?  newsm78

# 26
  • Мнения: 1
PPD също е вреден. Има подробна статия за него в блога на органикшоп.бг

# 27
  • Мнения: 1 842
PPD също е вреден. Има подробна статия за него в блога на органикшоп.бг
Само тези две неща ли?

# 28
  • Мнения: 2 276
Може ли да попитам, какъв е проблемът с боите за коса? newsm78

При използването на професионални бои за коса, стоят на главата 20 минути максимум и няма нужда да се повтаря процедурата поне 4 седмици.

Вредните съставки от другите неща са много повече и в досег с много по-важни органи.

Храненето с чисти продукти, вода и живот далеч от бензинови пари е много по-важно.

# 29
  • Мнения: 1 842


При използването на професионални бои за коса, стоят на главата 20 минути максимум и няма нужда да се повтаря процедурата поне 4 седмици.

Вредните съставки от другите неща са много повече и в досег с много по-важни органи.

Храненето с чисти продукти, вода и живот далеч от бензинови пари е много по-важно.
Добре звучи, но е трудно постижимо.
Купих си Оцветяваща крем-къна, не знам дали ще ми свърши работа нямам никакъв опит с такъв вид продукти, но реших да опитам. Simple Smile Да видим какъв ще е резултата.

Общи условия

Активация на акаунт