Отслабване със Сиофор - тема 3

  • 119 256
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 073
W'A'S'P' и Cioccolata  Hug

Някой ще пусне ли нова тема?

# 766
  • Мнения: X
Пускай бързо преди аз или Шоки да те изпреварим  Mr. Green

# 767
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 073
Пускай бързо преди аз или Шоки да те изпреварим  Mr. Green


Нямам възможност, изпреварвайте ме Simple Smile

# 768
  • София
  • Мнения: 293
Който приема метформин пише в тази тема, а който иска само с диета да бори килограмите и последствията от тях отива в друга тема. Но ВМ-НВХ диета и метформин са несъвместими, защото се получават хипогликемии, гадене, повръщане и разстройство. С метформин трябва да се приемат достатъчно въглехидрати, не по-малко от 20 ХЕ.

Това категорично НЕ Е ВЯРНО
не знам откъде го изсмука този  довод
 В шведско има хиляди диабетици и преддиабетици, които комбинират медикамента с този режим
Вкл вече режимът е официално одобрен и на лекарите им е позволено да го дават като алтернатива на пациентите си
А лекарите с такива пациенти не са забелязали посочените от теб стр.ефекти, а само наблюдават как пациентите им си връщат здравето



Ами това е много хубаво, ако е така, аз само споделям при мен как се отразява и какво ме е посъветвал доктора. Аз получавах силно разстройство, постоянно ми се гадеше все едно съм бременна, сутрин повръщах, бях отпаднала, трепереха ми краката и ми беше адски лошо, че не можех изобщо да отида никъде. Сега си хапвам въглехидрати на принципа на разделното хранене, за една година свалих над 20 кг и си влязох в нормата, но не съм ходила на изследване да видим как е захарта и инсулина и дали ще ми кажат да спирам метформина

# 769
# 770
  • Мнения: 1
Zdraveite,az sam savsem nova. Temata e mnogo interesna ,sledia ia ot dosta vreme ,no ne sam pisala. Predi Nova godina hodih na lekar i mi izpisaha Siofor 850,ne sam zapo4vala da go pia- strah me e neznam za6to ? Ne sam s diabet imam problemi s 6tetovidnata jleza po to4no Ha6imoto s nadnormeno teglo sam....... i 6te triabva da sabera smelost i da zapo4vam da go pia  Rolling Eyes

# 771
  • Мнения: 0
Здравейте относно Виктозата имам един въпрос!!
Здрав човек ,може ли да използва виктозата,безопасно ли е за него и дали е необходима предварителна консултация с лекар???

# 772
  • Мнения: 4 195
Здрав човек не трябва да пие лекарства Peace
има нова тема и линк към нея, моля пишете в нея.

# 773
  • Мнения: 21 282
Здравейте ,запис и от мен  Peace

# 774
  • Мнения: 34
Здравейте!

И на мен ми предписаха метфогама 850 заради ИР. За две години съм 23 кг отогре и немога да се понасям. Пих ги 4 месеца без никакъв ефект. Стомашните болки така и неспряха. Може ми направих грешка,че ги спрях от раз но забременях. Според доктора ище са ми високи стойностите,но той твърди,че ако отслабна щяло да се нормализира. Предписа ми ужасно скъпи хапчета "mysimba". Купих си две опаковки, но ме е страх да ги почна след като прочетох какво правят! Мисля пак да започна метфогама. Желая ви успех.

# 775
  • София
  • Мнения: 293
За "mysimba"  съм чувала, че върши работа за отслабване. За страничните ефекти не знам, освен че се вдига кръвно, което мен ме притеснява, защото съм с високо кръвно. И моята докторка ми каза, ако не ми понася Метформина да го взимам.

# 776
  • Мнения: 34
Здравейте,

Реших да пробвам с хром.

Доста четох в интернет за него и се предписва доста често на хора с ИР.
Ще пиша как е🙂 Ако не помогне се връщам към метфогамата. Ако на някой му е предписана MYsimba да ни пише.
Искам да ги продам,твърдо съм решила да пробвам първо с добавки.

# 777
  • Мнения: 2
При диабет тип 2 панкреасът отделя хормона инсулин, но секрецията му е недостатъчна или самите клетки не отговарят на действието му. Това състояние, при което клетките са нечувствителни на инсулин (т.е. по някаква причини не успяват да приемат глюкозата), се нарича инсулинова резистентност. Клетките съдържат специфични рецептори, които се свързват с инсулина на принципа на ключ и ключалка. За да може глюкозата да влезе в клетката, инсулинът трябва да съвпадне с инсулиновия рецептор. Но при някои хора това е затруднено и глюкозата остава извън клетката.

Това което не се казва , е че тази глюкоза се натрупва в кръвта , тя става лепкава и сърцето не може да я изтласква - разширяват се вените от налягането , отичат краката - натравяне на кръвта , за която точно инсулина е опасен !  В случая е необходимо  да се детоксикира черния дроб- витамин Е например и да се възстановят клетките -витамин С   , за да  започне тялото ( черния дроб ) да работи нормално .
По необясними за мен причини , лекарите  автоматично решават че  е недостиг  на инсулин ,  и изключват възможността проблема да е изтощения чрен дроб ,който трябва да отговори на този инсулин ;
Ако решите да  изложите подобна тема за дискусия пред личния си лекар , рискувате  да бъдете изгонени ( щом много знеш ... ) , понеже  намалявате пациентите му , от които  той печели ( здравната каса )

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 11:56 от Radka Piratka 640215

# 778
  • Мнения: 2
За "mysimba"  съм чувала, че върши работа за отслабване. За страничните ефекти не знам, освен че се вдига кръвно, което мен ме притеснява, защото съм с високо кръвно. И моята докторка ми каза, ако не ми понася Метформина да го взимам.

https://www.lechitel.bg/newspaper.php?b=297

И да не забравяме , лекарите не печелят от оздравяването ви , а то това че ви разболяват ! Защото ако няма болни,лекарите няма да имат пари - имайте това в предвид  когато се доверявате на една камара ревящи постоянно за пари( апетита идва с ясенето)  "лечители" .....

Общи условия

Активация на акаунт