много късно заспиване

  • 8 713
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
още не сме заспали,а  вижте колко е часът.Не спим през деня и сутрин става в 8.На 2 год. и 4 месеца е момчето ми.Каква е тази енергия,какво е това чудо.Една седмица съм 1 смяна и съм от 6 на работа,другата съм 2,но ставам два часа преди него да свърша някоя работа.На ръба съм от недоспиване и преумора

# 1
  • Мнения: 19
още не сме заспали........?моята тема няма нищо общо с темата по долу

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Може да не уцелваш момента,в който да го сложиш да спи.Пробвай да го слагаш по-рано.
Често отказват да лягат,но като легнат заспиват,защото наистина са изморени.Щом и не спи на обяд би трябвало да е изморен.
През деня излиза ли да играе,да си хаби енергията?
На ясла явно не ходи

# 3
  • Мнения: 1 567
още не сме заспали,а  вижте колко е часът.Не спим през деня и сутрин става в 8.На 2 год. и 4 месеца е момчето ми.Каква е тази енергия,какво е това чудо.Една седмица съм 1 смяна и съм от 6 на работа,другата съм 2,но ставам два часа преди него да свърша някоя работа.На ръба съм от недоспиване и преумора

ми, има такива деца. Моят синковец от бебе е такъв. На 11 м отказа сутрешния сън и започна да спи само след обед. От две годишен заспиваше късно.... та досега (на 20 год е).
Нощна птица е, за разлика от мен например... Mr. Green

# 4
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Ще споделя каква е ситуацията с моя син, но не означава, че това ще помогне и при вас. Забелязала съм, че когато сложа детето да спи в час по-късен от 22.00, той заспива все по-трудно и се върти в леглото поне час. А когато е в леглото към 21.30, заспива почти веднага. Винаги се събужда в 7.00. В дните когато не е на градина, го оставям до по-късно(уж да поспим сутринта), но дори и в 12.00 да заспи, отново става в 7.00. Затова вече такива експерименти не си правя.

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И моето заспива късно. Винаги ляга насила. Почти не помня случай, в който доброволно да си е легнала, още по-малко пък да ми каже, че й се спи. Като легне, поне половин час шъткаме, караме се и т.н. Иначе става нормално, като за детска градина. През деня не спи. Когато не е на детска, сутрин отспива до късно.

# 6
  • Мнения: 1 563
Моят хлапак си ляга късно, към 21,30 се къпе и после в леглото. Преди заспиваше и в 20,00 но беше отдавна. Спи на обяд от 13 до 15 часа, и често сутрин става към 9 часа но е само понякога, по скоро става м/у 8-8,30

# 7
  • Мнения: 83
Синът ми на тази възраст беше същия,случвало се е и до 2ч.през нощта да не мога да го приспя,но той спеше на обяд тогава.Реших да махна обедния сън и нарочно го слагах по рано в леглото към 10ч. и до половин час най-много беше заспал и сега сме си на същия режим.Но задължително както е и при Nansen го слагам до 10ч.в леглото,иначе не заспива и до 12ч. след това като чели се разсънва и няма заспиване.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Моето дете още от бебе спи по-малко от връстниците си... Явно има деца, които се нуждаят от по-малко сън.
Единственото, което на мен ми е помагало да си легне по-рано вечерта е да го събуждам много рано сутрин и много игри, бягане и физическа дейност през деня... И така докато влезе в някакъв ритъм и си създаде свой режим.

п.п. Моят син също винаги си ляга със зор... Все не иска, все не му се спи...  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 102
още не сме заспали,а  вижте колко е часът.Не спим през деня и сутрин става в 8.На 2 год. и 4 месеца е момчето ми.Каква е тази енергия,какво е това чудо.Една седмица съм 1 смяна и съм от 6 на работа,другата съм 2,но ставам два часа преди него да свърша някоя работа.На ръба съм от недоспиване и преумора
РЕжим има ли детето?
Моментът за заспиване е да е съпроводен с малко ритуал по заспиването в едно и също време всяка вечер .

# 10
  • София
  • Мнения: 221
     Имам две деца и едното заспива късно. Слагам и двете деца в леглата около 21 - 21.15ч., чета приказки и след около 30м едното ми дете заспива, а другото може да стои будно и до 23.30, но заспи ли има много дълбок сън и нищо не е в състояние да го събуди през ноща. Какво ли не съм опитвала - много игра през деня, пиене на топло мялко с мед преди сън и др. - няма никакъв ефект. Понеже ходи на детска градина и там спи следобед, гледам през почивните дни да запазя този режим и поне 1 час да поспи.
    Вечер или стоя до него и си четем докато заспи или давам интересна книжка или си избира играчка и го оставям да си разглежда и играе и го проверявям през известно време дали е заспал. Ако му е трудно - отново лягам при него и отново чета. В момента е на 5 г.
 Говорих с личната лекарка – тя обясни, че има деца, които спят по-малко.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Може да не уцелваш момента,в който да го сложиш да спи.Пробвай да го слагаш по-рано.
Често отказват да лягат,но като легнат заспиват,защото наистина са изморени.Щом и не спи на обяд би трябвало да е изморен.

И аз мисля така. Според мен детето се превъзбужда и често не личи кога му се доспива. Прекалено е малък за такова продължително безсъние.
Едно ранно лягане би подобрило положението. Нищо, че първоначално може да се върти и по два часа в леглото.

# 12
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Моят син просто обича да спи  Grinning Има си изграден режим когато е вкъщи, следобед заспива към 14.00ч, а вечер е задължително в леглото в 21.00ч. До сега се е случвало много рядко да заспи след 22.30.
През седмицата когато е на детска градина, следобед спи по малко изморява се повече и има дори случаи да си легне в 20.00ч.
Опитай се да му изградиш някакъв режим за спането.  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 658
Просто.. да, има такива деца, за жалост Wink
Моят, големият - а виж на колко е Wink - от малък, до сега си ляга с почти разправии вечер, все може и още да седи, все не му се спи. Като легне заспива за 10мин обикновено, но все пак почти всяка вечер има дискусии, дори, когато е през седмицата и уж отдавна сме се разбрали, абе... ужас  Tired

# 14
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Оставям ви една статия за съня на децата, на мен ми беше полезна  Grinning

Съня на вашето дете – кога и колко

Общи условия

Активация на акаунт