Мнението ви за име Рая?

  • 26 150
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Sf
  • Мнения: 978
99% от имената не правят на никого впечатление в реалния живот. Тъй че ако не е нещо свръх изчекнато, кръщавайте си децата както на вас ви харесва, публиката наоколо няма да ви отрази. Чак пък толкова обидчиви читателки...

# 136
  • Мнения: 943
Едно е да кажеш, че името не ти харесва, друго - че "на нищо не прилича"

# 137
  • Sf
  • Мнения: 978
Тази реплика май изобщо беше "по принцип", не точно към името Рая. Но и така да е, познавам поне десет Райчета. Като ги срещам, нито за секунда не се замислям дали ми харесва името. Само като ме питат във форума, си давам сметка, че реално името не е сред любимите ми.

# 138
  • Мнения: 943
Така си е. По същият начин съм и аз. Просто ме подразни репликата.  Wink

# 139
  • Мнения: 403
Тази реплика май изобщо беше "по принцип", не точно към името Рая. Но и така да е, познавам поне десет Райчета. Като ги срещам, нито за секунда не се замислям дали ми харесва името. Само като ме питат във форума, си давам сметка, че реално името не е сред любимите ми.

Точно за това споменах, че не името прави човека, а обратното.
Често се случва обаче /поне на мен, а и съм чела из форума/ когато даден човек, ни е неприятен, или съответно приятен правим асоциация със съответното име, и от там името ни е неприятно или любимо. Да речем името "Марина" ми е сред любимите от преди да се роди дъщеря ми, първо защото имам приятелка с това име, която е супер красива и супер добър човек, винаги като чуя това име се сещам за нея. Когато решихме, че дъщеря ни ще се казва така пак си правех асоцияцията с приятелката Simple Smile И така..

# 140
  • Мнения: 4 569
Едно е да кажеш, че името не ти харесва, друго - че "на нищо не прилича"
Има и такива имена - безмислена комбинация от букви.
Да се прехласваме ли?

# 141
  • Мнения: 943
Не се прехласвай. Просто прояви тактичност.

# 142
  • Мнения: 4 569
Аха, и като се появи някоя Грухулина да си замълча.

# 143
  • Мнения: 15 379

Joy Joy Joy, толкова ми хареса, че смятам да го използвам Hug.

# 144
  • Мнения: 1 898
Аха, и като се появи някоя Грухулина да си замълча.
Смея се с глас пред компа в къщи.   hahaha  Joy rotfImbo
Ако продължавам така, ще събудя дребната. Crazy

# 145
  • Мнения: 49

Цитат
Аха, и като се появи някоя Грухулина да си замълча.

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 146
  • Мнения: 4 569
Да не се объркате нещо,  но държа да уточня че идва от грух - грух , характерен звук издаван от прасетата. Не е свързано с грах.  bowuu
Дори се колебая дали се пише Грухулина или Грухолина.
Не ми обръщайте внимание. Днес съм във фаза и ако не се хиля, ще рева.

# 147
  • Мнения: 15 379
Естелче, и за миг не си помислих за грахче с телешко, а за една розовичка прасинка.

# 148
  • Sf
  • Мнения: 978
Да не се объркате нещо,  но държа да уточня че идва от грух - грух , характерен звук издаван от прасетата. Не е свързано с грах.  bowuu
Дори се колебая дали се пише Грухулина или Грухолина.
Не ми обръщайте внимание. Днес съм във фаза и ако не се хиля, ще рева.


 hahaha  hahaha  hahaha Името е жестоко и в двата варианта. Крада си го за следващата котка.  Hug

# 149
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не се прехласвай. Просто прояви тактичност.
Нали се пита за мнение?

Общи условия

Активация на акаунт