Отговори
# 705
  • Мнения: 236
Бисе, честит рожден ден! Бъди много, много щастлива! Пожелавам ти две чертички и  едно малко туптящо сърчице !

# 706
  • Мнения: 806
Добро Утро!

Честит рожден ден на Стоян на мама dida_p. nbirthday

Моя син е фен на Бен 10.  Сега ще трябва да правя такова парти.  Миналата година беше Барни, какво ли ще е другата година  newsm78 

# 707
  • Мнения: 143
Привет! Какво прекрасно време Laughing

И аз вече съм в трескава подготовка за големия ден. Днес поръчах торта от Лагуна с Рапунцел и Флин. После минах през Джъмбо за пластмасови чинии, чаши, сламки и други боклучета. Утре ще ходя до "101 балона" (миналата година ги открих и съм много доволна от балоните).
 Сега съм в чуденка какво да е менюто, но май ще импровизирам последния ден:)
Търсих и някакви игри и малко ще оспамя темата,че така сте се разписали:)

Например – децата тръгват на приключенско пътешествие в Африка. Отначало строят кораб – рисуват, лепят, събират столове, кубчета, мозайки. После – отгатват морски загадки (викторина). После – попадат на акули и трябва да ги заловят. Това може да се изпълни с дартс или хвърляне на топка по снимка на акули. Пристигайки в Африка, децата трябва да танцуват на подходяща музика, като маймунки, да скачат като жаби, да реват като лъвове. Може да играят пантомима, отгатвайки различни африкански животни. И най-накрая да намерят карта (плана на помещението, апартамента, къщата, в която празнувате), на която е обозначен подаръка на рожденика и малки подаръчета за всички участници. По пътя към намирането на "съкровищата", децата могат да срещнат пирати, чиято роля се изпълнява от татковци или по-големи деца.
 Празна бутилка се върти в кръг и определя кой да изпълни задачата. Колкото по-необикновени са задачите, толкова по-весело става в компанията.

Възраст: над 4 г.
Брой играчи: поне четирима
Трябва ви: празна стъклена бутилка

Играта: Децата сядат в кръг на пода. Един от играчите държи празната бутилка. Намисля си задача и я завърта силно в центъра на кръга. Когото посочи гърлото на бутилката, той ще трябва да изпълни задачата. А тя може да бъде някоя от следните: да скача на един крак в кръг и да квака като жаба; да донесе по една напитка на останалите деца; да направи 30 лицеви опори или да скочи 50 пъти на въже. Този, който е изпълнил задачата, завърта шишето наново.

Тази игра е абсолютен хит сред детските игри и е едно от най-страхотните забавления за рождени дни.

Възраст: над 4 г.
Брой играчи: поне четирима
Трябва ви: кърпа за връзване на очите

Играта: Едно от децата е сляпата баба. Слагате му превръзка на очите и го завъртате в кръг, след което го пускате. Целта е да хване някое от другите деца и да познае кое е то. За да стане това обаче, хванатото дете трябва хубаво да се опипа. Ако сляпата баба познае кого е хванала, сваля превръзката и жертвата става новата сляпа баба.


При кого ще падне ватираният тампон? Тази игра е изключително подходяща за рождени дни, тъй като колкото повече деца участват, толкова по-забавно става.

Възраст: над 3 г.
Брой играчи: поне трима
Трябва ви: тампон от вата

Играта: Всички играчи сядат около масата, в центъра на която лежи тампонът от вата. С ръце зад гърба децата започват да го издухват далеч от себе си, за да не падне от тяхната страна на масата. Този, при когото падне тампонът, плаща глоба в края на играта под формата на песничка или стихче. Ако играят повече деца, може да се направят два отбора и да се отброяват точки.

Колкото повече деца, толкова по-весела става играта. Едно от децата трябва да отгатва промените във витрината. Ще открие ли всички детайли?

Възраст: над 5 г.
Брой играчи: поне шестима

Играта: Няколко деца тичат из стаята и в даден момент замръзват намясто. По възможност трябва да стоят съвсем мирно и изобщо да не се движат, гледайки някъде пред себе си, все едно са манекени от витрина на магазин. Произволно избрано дете запомня кой къде и как е застанал, с какво е облечен, след което напуска помещението. Децата отново “оживяват” и започват да си разменят дрехи и аксесоари, променяйки донякъде и позата в която са застанали: например някой може да се облегне на някого, да завърти ръка в друга посока или да се обърне на 180 градуса. След като са направени промените, избраното дете отново влиза в стаята. Сега внимателно трябва да разгледа “манекените” и по възможност да открие всички промени.

Тази игра е много добро изпитание за малки принцеси. Коя от тях ще събере най-много грахови зърна?

Възраст: над 3 г.
Брой играчи: 2 до 6
Трябват ви: Грахови зърна, пясък, листа, малки копчета, монети и други подобни, малко чувалче или по-голяма платнена торба, пясъчен часовник.

Играта: Принцесите трябва да са доста пъргави и чевръсти с ръцете, както е и в приказките. Поставете граховите зърна и останалия пълнеж в торбата и хубаво разбъркайте. На всяка принцеса раздавате предварително по една по-малка торбичка. Обръщате пясъчния часовник и играта започва. Принцесите трябва да извадят колкото е възможно повече грахови зърна от голямата торба и да ги съберат в своята. Когато пясъкът изтече, играта приключва. Кралица става принцесата, събрала най-много грахови зърна.

Възраст: над 3 г.
Брой играчи: поне трима
Трябва ви: подходяща музика

Играта: Пускате подходяща музика. Принцесите танцуват. Когато спрете музиката, всички трябва да замръзнат на място. Ако някоя принцеса все още се движи, отпада от играта. Последната останала принцеса бива коронясана за кралица.

В тази игра гостите на партито трябва да слушат много внимателно. Ако чуят думата “призрак”, трябва бързо да реагират или отпадат.

Възраст: над 5 г.
Брой играчи: поне четирима
Трабва ви: книжки с истории за призраци, освен ако не си ги измисляте сами

Играта: Намерете книжка с истории за призраци, в която се споменава възможно най-често думата “призрак”. Децата сядат в кръг и историята започва. Всеки път, когато чуят “призрак”, малчуганите трябва да плеснат с ръце. Ако някое дете пропусне да го направи или закъснее твърде много, отпада от играта до следващата история. Победител е този, който остане последен.

Кои животни могат да летят? Играта е подходяща за прогонване на скуката особено в мрачните зимни дни.

Възраст: над 3 г.
Брой играчи: поне двама

Играта: Децата сядат около масата с ръце върху покривката. Едно от тях се избира за говорител. Останалите започват да потропват с пръстчета върху масата, докато избраното дете съобщава: “Птиците летят!”. Всички вдигат ръце високо нагоре в потвърждение на казаното. Ако обаче говорителят избере животно или предмет, който не може да лети, ръцете трябва да останат на масата. В случай, че бъде казано “Слоновете летят!” и някое дете вдигне ръце, в края на играта то трябва да изпее песничка или изрецитира стихче, за да може да участва в следващия кръг.

Целта на играта е да се познаят скритите предмети в торбата. Дори и тригодишните биха се забавлявали.

Възраст: над 3 г.
Брой играчи: поне двама
Трябва ви: Платнена торба или непрозрачна найлонова пазарска чанта, различни предмети за докосване.

Играта: Напълва се торбата с различните предмети, без децата да виждат какви са. Може да се използват например дървена лъжица, ключодържател, гумичка за триене, играчка, орех или копче. Всяко едно от децата трябва да бръкне в торбата без да поглежда вътре, да хване някой предмет и да каже какъв е той. Ако познае, може да го задържи до края на играта. Ако не, предметът се пуска отново в торбата и продължава следващото дете.

Малките деца с удоволствие имитират възрастните. При тази игра малчуганите представят с пантомима различни професии.

Възраст: над 4 г.
Брой играчи: поне трима

Играта: Едно от децата си намисля професия и показва с ръце типичните дейности, свързани с нея под формата на пантомима. Естествено, без да говори. Онзи, който отгатне професията, е следващият мим.

Мисловна игра за деца над 4 години, която развива въображението и езика. Колкото повече деца участват, толкова по-висока е степента на трудност на играта.

Възраст: над 4 г.
Брой играчи: поне трима

Играта: Едно от децата задава въпроса “Какво прави кучето?” (Субектът може да е произволен). Останалите отговарят: лае, ръмжи, бяга, яде и т.н. Който даде правилен отговор, получава точка. Когато на играчите не им хрумва нищо повече, играта приключва. Следващият по ред играч измисля въпрос. Какво прави колата, например. Или какво прави кравата. Победител е събралият най-много точки.

Играта може да се играе и с малки деца. Достатъчни са и двама играчи.

Възраст: над 3 г.
Брой играчи: поне двама

Играта: Едно от децата (или Вие, ако играете сами с детето си) си набелязва предмет от стаята, който останалите играчи трябва да отгатнат. За целта например казва: “Виждам нещо зелено, което ти не виждаш!”. Останалите се опитват да отгатнат предмета, задавайки въпроси: “Цвете ли е?”, “Ябълка ли е?”. Трябва да се отговаря само с да и не. При по-малки деца описанието може да бъде по-подробно. Например “нещо зелено и кръгло...”.

Едно от копчетата е забраненото съкровище. Кой ще извади късмет и ще стане Крал на съкровищата? Играта е идеална, ако трябва да забавлявате поне 3 деца над 4 години.

Възраст: 4 г. и нагоре
Брой играчи: поне 3
Трабва ви: много на брой най-различни копчета

Играта: Поставете върху маса различните копчета, така, че всички да са видими и да не се застъпват. Едно от децата се обръща с гръб, докато другите избират едно от копчетата за “забраненото съкровище”. После отново се обръща с лице към масата и започва да взима копчета. Ако попадне на “забранетото съкровище”, останалите казват: “Едно, две, три, играта вече спри!”. Сега друго дете се обръща с гръб и останалите отново избират “забранено съкровище”. Избраното дете отново събира копчета, докато попадне на съкровището, когато трябва да спре. По аналогичен начин се изреждат всички деца, докато на масата остане само “съкровището” или докато всеки мине по реда си. Победител е този, който е събрал най-много копчета.

1. дете със завързани очи се опитва с един голям черпак в ръка да достигне до поставена на пода тенджера, като почуква по земята. Направляват го с топло и студено накъде да върви. По звука детето се ориентира кога е стигнало до тенджерата - като я удари и кънти на метал. наградата е бонбон или нещо дребно. После е друго дете наред.

2. Със завързани очи детето получава инструкция да напипа определено другарче от деца, наредени в редица. Ориентира се по косата и дрехите. Разбира се, преди да му се завържат очите, децата си разменят местата.

3. Пуска се музика, децата танцуват, в един момент музиката спира и всички трябва да замръзнат. Който се е мръднал последен, изгаря. Така, докато остане един победител.

4. Другият вариант е да танцуват децата и като спре музиката, да се опита всяко да седне на стол. Столовете са с един по-малко от децата Който остане без стол, изгаря. При следващата фаза се маха един стол. печели който остане последен.

Кола,фанта,спрайт" (може и да се сменят имената с други напитки или известни храни-пр."Боб,маруля,мармалад").Децата се нареждат в една редица и им казваш следните правила:
Когато кажеш "Кола" всички трябва да си вдигнат ръцете високо,при фанта- да седнат на земята и при спрайт- да се въртят в кръг.Разбира се може и да разнообразиш с други движения.

Друга интересна игра е тази с числата: Пускаш музика,децата танцуват,когато музиката спре казваш бърже едно число.Децата тря бва да образуват групичка от това число,който не успее изгаря (аз по-скоро го взимам за мой асистент Smile да ми помага-така няма разревани и нацупени деца...)


1.„Сляпа баба” - Връзвате първо очите на рожденника. А той трябва да познае кого е хванал. Децата, които не са хванати клякат и пазят тишина, а детето, което е хванато ще му подсказва със различни звуци, кой е. И така после следващото....
2.Еднакви и Различни - Разделяте децата на два отбора - аз го направих със стикерчета на блузките - оранжев и жълт отбор. Децата обикалят в кръг. Когато кажете „Различни” – трябва да хванат другарче, от другият отбор. Когато кажете „Еднакви” – трябва да хванат другарче от своя отбор. Който обърка – изгаря. И така, докато остане последният играч, който ще спечели точка за своя отбор. Много е весело. :smile
3. Великани и джуджета - Децата застават в кръг и обикалят или се нареждат срещу вас. Когато кажете „ Великани” – трябва да застанат на пръсти с вдигнати нагоре ръце, а когато кажете „джуджета” – да клекнат. Който обърка изпълнението – изгаря. Последният участник печели награда. За Трансформерското парти, тази игра я направих "Автоботи" и "Коли", като клякаха - бръмчаха.
4. Редене на пъзел - в зависимост от идеята на партито правите пъзел, дали за два отбора, ако са по големи децата или само един, но с достатъчно части за всички деца. Може и две деца едно срещу друго - за Пиратското парти, трябваше да сглобят пиратското знаме. За Трансформерското - на два отбора сглобяваха различни роботи и понеже са големи, трябваше да напишат и своята буква.
5. смешни стъпки - много е весела тази игра. Заставате срущу тях и на фона на музиката правите смешни движения и те трябва да повтарят - клякане, завъртане, вдигане на едната ръка, на другата. За пиратското парти - имитирахме плуване, гледане през бинокъл...
6. забоди опашката на магаре - тази игра я направих "забоди превръзката на пирата" - със завързани очи трябва да сложи превръзката върхи предварително нарисуваното лице на пирата. Имаше много смешни ситуации, но и децата много си подсказваха.... Може като носле на клоун, ако е някакво такова парти.



# 708
  • Мнения: 95
Колко време не съм писала тук.....не си спомням даже.
Май много от нас са на тема детско парти...талкова е сладко че вече могат да кажат какво искат и с кого да празнуват.ПРИ НАС ТЕМАТА Е ПИРАТИ ще имаме пиратско парти ще правя карти, пазели и такива все неща. Едно парти с децата от градината и едно със всички приятели и техните деца...ще има купон.Тази година ще правя сама торта на два етажа пиратска...с фондан и пиратски неща.
dorabella идеите за игрите също са ми много полезни...Мерси.
Красив ден на всички.

# 709
  • Мнения: 649
 Бисе, честит рожден ден. Пожелавам ти да усетиш скоро радостта от това да си мама на двама.
Маринка как си днес?

Аз запазих детски клуб още преди 2 седмици и съм по —спокойна вече. Избрахме рицарско парти, по— точно таткото го избра, но Йоан днес каза, че иска с пират. Тортата ни за детския клуб е със смърфовете,а за градината най-вероятно с Мики маус.

А подаръкът какъв ще е нямам идея. Той иска домашен любимец, но на мен тази идея не ми се нрави много.

# 710
  • Мнения: 236
Деси, на кой клуб се спряхте в крайна сметка? Сподели опит от ходенията ти на място. В нашия квартал има 1 круб само, който е отврат, търся из съседни и съм в шах, че в някои има резервации за април месец чак.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Някой,който чатка Power Point?Презантацията трябва да е с 9 слайда.Имам таблиците и текста под тях на Word

# 712
  • Мнения: 1 796
А подаръкът какъв ще е нямам идея. Той иска домашен любимец, но на мен тази идея не ми се нрави много.

Хаха, Деси, вкъщи последната фикс идея е хамстер. Иска го като подарък за рд. Мисля да се направя на глуха. Баща ѝ е още по-несъгласен от мен.

Дорабела, браво за труда, който си положила за 1-ва страница. Имам само една молба, би ли поправила "порасна" в заглавието.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Здравейте и от мен! Stop
Не съм се включвала повече от 2 години. Не ми остава време, но да ви поздравя и аз.
 
Исках да постна снимка на малката, очевидно съм забравила как става. Embarassed
 Дорабела, благодаря за труда да поддържаш страничката, и то в този безупречен вид! bowuu Само-може ли да коригираш-Станислава е родена на 08.02.2009.   bouquet bowuu
Елфита, писах ти на ЛС.

Последна редакция: вт, 22 яну 2013, 00:07 от RadostinaDa

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добро утро


RadostinaDa,включвай се по-често.Благодаря за предложената помощ.Мама Пети вече ме взе под крилото си

Днес съм на зъболекар  cry   После ще ходя да учебен отдел.После ще мина през шивачката.

# 715
  • Мнения: 143
Добро утро момичета! Обичам когато се включват повече мами, и то такива, които са се спотайвали:)
Благодаря за милите думи, аз не съм особено добра в оформлението на страниците, но поне има датите на рожденниците ни и заглавието е по актуално.
Радостина, ще го оправим след минутки:)

Деска, добре съм вече, явно е било инцидентно това с ухото, но боли много. Като дете не съм имала болки в ушите и единствено с ангини съм минавала, но явно с възрастта започва от всичко да се боледува..с какво иначе да си го обясня newsm78

Ние утре сме рожденници и реших да не я водя на детска - много плаче сутрин и поне на рождения ден да не й го причинявам. Незнам какво е това чудо - още в цялата група сутрин е един рев...а вече трябва да са свикнали. На всичкото отгоре вчера като отидох да я взема, видях че всикчи танцуваха по двойки, а тя си седеше на диванчето самичка...много се потиснах от гледката, защото аз бях същата Sad

# 716
  • Мнения: 95
Добро утро на всички.
Един красив ден ви желая и много усмивки.
dorabella и Иво е роден на 08.02...а не на 07.02 когато имаш време моля те го коригирай...Мерси
Сега се стягам за едно интервю за работа де да видим какво ще стане.
Исках да питам някой познава ли хотел Sunset resort в Поморие,резервирахме за лятото но освен немски страници с коментари  друго не съм чела.
Какви торти приготвяте за Рд на децата....

# 717
  • Мнения: 143
Деси, оправих го! Успех на интервюто:)

За хотелите виж тук:http://www.visit.bg/ Доколкото знам сайта е доста добър, и има коментари, които са реални.

# 718
  • Мнения: 143
Да почепря за днешната рожденничка:)

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дорабела,честит рожден на Рали!

Общи условия

Активация на акаунт