Отговори
# 75
  • Мнения: 236
Момичета, всъщност май съм ви заблудила с отношението си към възпитаните и чисти цигани, което е същото както и към възпитаните и чисти българи. Аз съм отвратителна расистка, колкото и да не ми се ще.
От случаи като тези, дето Весито ги разказва ми настръхва косата и ми иде да взема пушката.
Идеята ми беше, че ако са 1-2 деца и са от добри семейства, проблем няма никакъв.
 

# 76
  • Мнения: 143
Мечи, като си на балкона, я кажи ти при кой логопед води Мишо? Все пак трябва да отидем на конслутация.

# 77
  • Мнения: 236
Маринче, аз не съм Мечи, но ако търсиш логопед, имам телефена на логопедката на логопедичната ДГ Урвич. Преди близо година се бях шашнала, че Яна заеква и я водих при нея. Ако искаш, пращам ти го веднага на лични. Прегледът не е платен, просто звъниш, разбирате се нещо по телефона и водиш детето направо в детската градина в кабинета й. Добра е.

# 78
  • Мнения: 25
Добро утро на всички!

Марина, Мишо го водих при моя позната, тя е младо момиче и работи по частни детски градини, няма стационарен кабинет или място, на което можеш да я посетиш. При всички случаи мисля, че предложението на Пети е по-добро, на мен също ми препоръчаха тази ДГ за консултация, така че и аз мисля да се възползвам лятото и да заведа Мишо. Когато го водих миналата година той не искаше да говори изобщо, казаха ми какво да правя, слава Богу се отпусна. Сега вече е за логопед, защото той доста букви не използва.

Пети, мога ли и аз да помоля за телефона на госпожата?

Хубав ден и само приятни емоции ви желая!

# 79
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте Simple Smile

Дари, ЧРД!!! Да си жива и здрава и много, много щастлива Simple Smile

# 80
  • Мнения: 806
Здравейте момичета,
Дано да ме помните. 
Дари Честит Рожден Ден!   bouquet

Радвам се да видя, че всички сте още тук.  Лека вечер ви желая и до скоро.

# 81
  • Мнения: 1 797
Наде, Албена, благодаря, момичета

# 82
  • Мнения: 1 134
Daya, честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива! 

  bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 83
Добър вечер!
Днес Алекс е вдигнал температура около 39 градуса, като леко му е зачервено гърлото, миналата седмица е имало болно дете от варицела и сега чакаме да излязат пъпки.Дано е шарка, че да отпишем вече , че си резервирахме за 25-27,05 за Сандански и да не се прецакат нещата.
Ние като другият Венци май ще си посещаваме частната градина и тази година, освен ако нямаме някой луд късмет, че в Младост е страшно.Градинта до нас миналата година имаше 5 места, а сега 0.Писахме за друга тази пък ще видим.

Хайде толкоз от мен до скоро!

# 84
  • София
  • Мнения: 66
Дани, как е Алекс?

Ние днес отидохме да запишем Белка - детската градина е СТРАХОТНА!!!!!!
Директорката е точно копие на моята първа учителка (която и до днес ми е фаворит и на която дължа цялата си любов към ученето) - усмихната, премерена, говори бавно, спокойно, правилно... въобще от старата комунистическа школа е /това го казвам в добрия смисъл Simple Smile/ - вдъхва много респект.
Б.Б. ни гледаше през цялото време от една снимка на шкафа.. Очаквам септември да ни гледа от портрет на стената /това вече е в лошия смисъл Simple Smile/
Майка ми беше поразпитала за различните градини и за тази директорка каза, че непрекъснато кандидатствала и печелела европейски проекти, така че на първият учебен ден няма да се учудя и ако сам Бате ни посрещне  Mr. Green при това дошъл директно с метрото  Laughing


Всички групи бяха на двора - одеала, играчки, търчане - пълна свобода  Mr. Green А той един голям, с много дървета, но с не много катерушки, което също отчитам като плюс Simple Smile
Сградата е санирана, със сменена дограма, свежа, чиста. Вътре - един куп награди, купи, снимки от представления; отделно- бели дъски, проектори, лаптопи, скенери, весели чинчета..
Менюто за обяд днес беше супа някаква и риба с гарнитура   chef
Учителките са предимно около 40+ годишни, но имаше и една може би към 30, както и един мъж, също млад - това ми направи супер добро впечатление  Peace
Докато оправяхме документите се уговаряха: открити уроци, представления за 24 май, някакви нецитирани събития, водене на "големите" в театър Ариел... Отделно от това долу видяхме плакати за някакъв промоционален курс за зъбките и то от хомеопатична паста за зъби Билка
Курсовете, които предлагат са: танци, английски, футбол... за басейна и уроци по плуване нищо не пишеше.. не че ми се вярва, но може би то няма да е срещу допълнително заплащане  newsm78
До септември ще пуснат нова сграда точно до нашата и дворът ще стане още по-голям...
Въобще съм безкрайно впечатлена и доволна, защото аз също съм ходила в тази градина Simple Smile
Илия от друга страна е дооооста по-здраво стъпил на земята и откри куп негавити, най-вече на директорката Simple Smile
Нашата мома ще е в група "Пчелички". Тя сигурно много ще се изкефи като разбере Simple Smile

Но каквото и да е, надяваме се да е здрава Зелка и учителките, които й се паднат, както и дечицата в групата да са добри.
Аз да ви кажа, дори предпочитам да има някое циганче и/или китайче, за да се учи да живее сред всякакви хора. Но все пак с уговорката, че в нашия квартал циганите са културни хора и си живеят от едно време по едно семейство в апартамент  Thinking

Ще ми се и на нея да й вдъхнат любов към учението, защото като сравнявам как сме минали през училище и университета аз и Илия, макар като оценки и знания да няма особена разлика, положението е доста различно... Аз си спомням с усмивка за всеки един клас, курс и т.н., докато при него спомените са свързани с главоболия, терзания и други проблеми. Сега аз само разпитвам за някое обучение в работата, а той с отвращение ходи до Германия за 5 дена... и с тия езикови курсове сега.. той пак се тормози, макар че от години ми говори как искал да знае испански...

Пък да ви кажа, сега ще ходи на курс по режисура Simple Smile Че една вечер ми обяснява как това му била мечтата... и хоп на другия ден попаднах на ваучер, а днес му е първото занятие... Е, вярно че за сега е само за късометражен филм, но все от някъде трябва да се започне  bowuu


П.П. От доста време не бях имала толкова положителен пост  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 806
carbo Браво, много е важно да си щастлива с градината.  Аз се лутах доста време докато намеря подходяща за Джордан.
Много е важно да имат добри занимания които допринасят за развитието на детето.  Джордан преди седмица го преместиха в по голям клас, защото напредна добре и така са преценили.  Супер горда съм!  Flutter  Децата са от 4 нагоре в класа, но той намира общи приказки с по големи деца от него. 

# 86
  • Мнения: 143
Наде, страхотен позитивизъм лъха от поста ти. Дано Белка е доволна от новата детска.
Аз пък в сряда заведох Рали в детската на майка ми и тя също се държа много добре, въпреки че беше във втора група - отиваше при децата и се запознаваше сама, игра си с тях, надбяга няколко, а после влезе да се храни с тях ( аз я наблюдавах от вратата), и накрая искаше и тя да спи там. Естествено аз бях там и това е допринесло за "доброто й представяне", но все пак не я беше толкова срам, колкото аз си мислех. Дано да успея да я запиша.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Карбо,описала си градината мечта просто.Дано Белка да се чувства супер там.Нашето класиране все още е неизвестно-чакаме
Ларакрофт,нали имаше варицела в групата,а Алекс е болен от скарлатина.Как ги различават доФторите.
Дорабела,как ви пускат в градината?Нали изследвания,васермани,истории.Нас родителите не ни пускат да припарим,защото сме носили бацили и сме били външни хора за групата.
Албена13,викам забрави ни ти,ама не си явно Grinning.Включвай се по-често

Как разбирате,че децата са за логопед?Нашата не говори правилно-дости /гости/,дори /горе/,ибка /рибка/.Р не казва.Късно се отпусна да бърбори.Ще видим как ще са нещата

# 88
  • Мнения: 143
Елфи, майка ми работи там и затова ни пускат. Тъй като не ходим, не съм се замисляла, че не пускат родители. За логопеда - аз се притесних, защото малко заекваше преди време, а сега за да избегне това заекване започна да слага "пе" пред думата. Днес беше много по-слабо от предишните дни, и ако до една седмица не премина ще отидем.

# 89
  • Мнения: 71
Здравейте момичета, и аз не съм ви забравила,
но напоследък имах доста ангажименти и най-различни притеснения, та затова не съм писала.
Ако кажете нещо за срещичка - навита съм дори и след работа за 1 час с децата, особено другата седмица, защото милото ми е командировка и сами ще се оправяме с Михел.
Наде, наистина заразяващ оптимизъм, дай Боже все така да са ти постовете!!!
Иска ми се някои неща да си споделя с вас, но не във форума, а лично. За фейс-а да не говорим, нямам никакво време, а и желание да го посетя.
Марти- честито на патерици!!!
Пети, ще намеря време да ти звънна и да се видим, за да не ти е скучно   Laughing
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт