Мама песничка запява, ДЕКЕМВРИйче със усмивка я дарява!

  • 28 994
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 334
Днес ме боли гърлото и имам ужасна хрема, заминавам при ЛЛ, да ми изписва нещо, а на малката някакви шуслерови соли и хомеопатични капки(правени) за хремата. Мисля си , че не сме се излекували от бронхопневмонията добре, аз също бях болна, преди 3 седмици, намазах си гърлото тази сутрин със сода и ми поолекна Sick Ще ни изписва и хомеопатични лекарства за изчистване на организма от антибиотиците.



Блазе ви, че може да давате пресни плодове. Заради атопичния дерматит, на Йоан не е желателно поне до 8м. да му давам пресен плод.  Confused

И от пюре ли?  Tired

Честита месечинка на всички бебенца  bouquet

# 706
  • Мнения: 31
Мдааа... Както и предполагах дребния има находка за бронхит за има няма 8 часа.Неизбежен антибиотик,вентолин и сироп за откашляне.Да се надяваме че няма да се влоши и да се налага да влизаме в болница.

# 707
  • Мнения: 1 172
Ееееееех, vatzi, майката винаги знае кога детето й се разболява. Tired Много жалко, че и този път си права. Дано поне това, че си го хванала бързо, да подпомогне по-лесното оздравяване! Hug

# 708
  • Мнения: 444
Ватци, имате ли температура над 38, че да пиете антибиотик?  Инхалациите с вентолин ли ги правите или с физиологичен разтвор? Ако ги правите с вентолин разтвор, вместо сироп, ефекта ще е по-бърз. А сироп за отхрачване при толкова малки деца избягват да изписват. Затормозявало се дишането според повечето лекари. Ох, дано не съм досадна, ама през толкова лекари минах, че ми се ще да споделя малко опит. Бързо да се оправяте!  Hug

# 709
  • Мнения: 334
И ние сме хремави, слава Богу да е само това, педи изписа шуслерови соли за хремата, някой пил ли е от тях или давали ли сте на бебетата?
Абе много болнаво това поколение, бре, като че ли едно време не беше така, нямаше хомеопатия, лекарства много малко...

# 710
  • Мнения: 31
Да с температура е,която не свалям,а и с повръщане.Антибиотика е 1 път на 24 часа.Няма да правим инхалации,а сиропа е наложащ(флавамед) според доктора.Аз и друг път съм казвала,че тя не изписва антибиотик ако не се налага.Но видимо че бебчо не е добре.Хрипти та хрипти.

Бързо оправяне на всички големи и малки

# 711
  • Мнения: 444
Все си мислех, че в жегите ще намалеят пустите сополи Sad
Мен още си ме тресе параноята и не съм пуснала каката на воля сред децата. Само да кихне някой вкъщи и ми се преобръща стомаха. Побъркана работа!

# 712
  • София
  • Мнения: 5 295
вашите бебци седят ли вече сами , не мога да се сетя сина ми кога седна Simple Smile   bouquet

Мойта мома от няколко дни вече седи стабилно седнала. Като оставим сутрин батко на градина, пием кафе двете по хладно - ами  hahaha вече й вземам стол и тя седи и се хили   Joy
Почна и да се заиграва седнала в кошарката, че легнала не искаше особено.

Аз съм в чуденка какъв хляб да му дам да опита.За нас с мм купувам пълно-зърнест ,но има и ядки Thinking Дадох му няколко трошички и му хареса.А как обича диня само.Първо му дадох едно парче да го види и оближе,а той ревна като му го взех  Mr. Green аз съответно му го върнах и той го засмука като пиявица.

И ние ядем основно пълнозърнест у дома, та няколко месеца ще вземам за нея отделен хляб, хаха. С ядки не бих рискувала още... Нали е по Захранване, водено от бебето - много ми допада, а гледам - и на нея. Та ето я Схема за захранване на бебета след 6-месечна възраст

# 713
  • София
  • Мнения: 104
Ватци, Hug.Много се надявам бързо да му мине на детето.Като са болни децата е много гадно.Не ми тежи и не се изморявам от гледането на децата,когато са здравички!Ама като са болни е мъка!

# 714
  • Мнения: 150
Здравейте мамчета, чета ви редовно, но пиша рядко, а ми се иска да се присъединя по-активно към групата ви ( ако не ви пречат нови натрапници, естествено  Wink )
Калалили, страхотен е твоят бебчо, голям сладур, да ти е жив и здрав  Simple Smile
Марса, моят Гого също от около 2 седмици е станал невъзможен, когато му се доспи, преди заспиваше където го сложа, а сега ако не го взема на ръце не заспива. Гушна ли го, на десетата секунда е откъртил Simple Smile  Бях чела някаква статия по въпроса, където се твърдеше, че на тази възраст осъзнавали, че заспивайки се пренасят в друго измерение, и се страхували, че ако заспят сами няма да могат да се върнат  Crazy малко смахнато обяснение е това според мен, ама знае ли човек, какво се върти в малките има главички.
Аз искам да ви попитам давате ли водичка на бебчовците и по колко. Питам по специално мамите, които рано са захранили и в момента имат 1 или 2 заместени хранения. Гоги яде веднъж дневно пюре 190 гр. веднъж каша 200 гр, а останалите 3 хранения са по 180 гр изцедена кърма или АМ. Давам му и чиста водичка между храненията, защото заради голямата жега постоянно се поти, но той много не се ентусиазира като види шишето. Иначе пишка редовно, но ми се струва, че му е малко концентрирана урината. Кажете, според вас по колко допълнителна водичка трябва да приема, предвид изброената по горе приемана храна  newsm78

# 715
  • Мнения: 9
Марса, моят Гого също от около 2 седмици е станал невъзможен, когато му се доспи, преди заспиваше където го сложа, а сега ако не го взема на ръце не заспива. Гушна ли го, на десетата секунда е откъртил Simple Smile  Аз искам да ви попитам давате ли водичка на бебчовците и по колко. Питам по специално мамите, които рано са захранили и в момента имат 1 или 2 заместени хранения.

И ние сме така като вас. Заспивахме си сами и сега изведнъж яко рев...
Моята беба пие над 100мл вода, давам й доста често през половин час и тя всеки път си пие. Общо взето, когато ми се допие на мен и на детето давам. Ядеме 2 пъти на ден пюрета плюс каша.

# 716
  • Мнения: 444
Лили също пие чиста водичка, но предпочита чайчетата, особено през нощта. За денонощие изпива около 300мл някъде течности допълнително, освен кърмата.

# 717
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте! Ние днес бяхме на ортопед, много му се ядосах. Пита какво е било раждането - аз бях секцио, защото бебо беше седалищно с крачетата надолу. Пита имали ли сме преглед при ортопед преди. Аз казах, че е раждан в Токуда и там му е правен при раждането. И започна почти да ми вика как така не бил преглеждан на 45-ти ден. Това при раждането едва ли не нямало значение, седалищно децата много често им оставали ставите недоразвити. И сега аз му го водя толкова късно и той какво да направи. И това преди дори да го прегледа. Оказа се, че поне за сега проблем със ставите няма, след това ми се накара че нищо не съм направила с упражненията, напъна му краката да ги отваря като жабка и да ги мести нагоре-надолу, бебо се разрева, много му били натегнати мускулите. Аз такова упражнение не бях виждала, и по книжките ни го няма. Трябвало цитирам " по милиони пъти на ден" да се прави. И така... Помолих го да погледне нашата книжка с упражнения дали са ок и да продължавам ли да ги правя. Не пожела - книжки бил гледал много и нямал нужда. Аз ако бях детски ортопед нямаше да му го водя изобщо. И на нашия педиатър ме е яд, аз от вас научих за ортопедичния преглед 5-6 месец и сама я питах. Тя за да не искам направление изобщо нямаше да ми каже. Веднага започна с нямам направления. Аз й казах, че питам кога трябва да се направи прегледа, ако няма направление на частен ще го заведа. Сега на седем месеца и половина пак трябвало да се води.
След като се прибрахме и го нахраних, без да иска ме изрита в полупълната гърда и аз голям срам - разплаках се като малко дете. А бебо гледа и нали не е виждал мама да плаче, умря от смях милия. Сега още ме наболява, почна да ми поизтръпва и сякаш леко ми се наду подмишницата. Дано не стане беля.
Извинявайте, че ви се наоплаквах, ама ми тежеше и исках да споделя.
Vatzi, дано бързо да се оправите. Хубаво е, че си го хванала рано, ще ви стискаме палци. И дано да няма повече болни бебчета.

# 718
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 775
В гърдите боли много да  Cry

На ортопед не съм водила нито баткото, нито бебето. Смятам, че ако има проблем педиатърът ще ме информира.

# 719
  • София
  • Мнения: 9
Момичета, благодаря за отговорите относно ползването на климатик в колата Hug И аз смятам по време на пътуването да го пусна без да духа в него. Vatzi, дано бързо да се оправи бебчо и да не се стига до болница, но все пак сте го хванали навреме и вярвам, че бързо ще се възстановите Peace
За водичка - нашият юнак почти не пие, все пак малко повече от преди да почнем пюретата, когато напълно отказваше с отвращение Mr. Green Сега през нощта като е по-сънен успявам да му пробутам повечко количество. Но в болницата ме питаха дали му давам вода и казаха, че трябва повече да пие, защото като го боцнаха в ръчичката, казаха, че му е по-гъста кръвта и не успяха да там, а се наложи да му боцнат крачето /в стъпалото/ Rolling Eyes
brumbazuk, не му се връзвай на тоя ортопед, явно си попаднала на абсолютен грубиян, а и освен това доколкото знам този преглед не е от наложителните през първите месеци, освен ако няма някакава наследствена обремененост - така поне ми каза педииатър.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт