намаляващо тегло - растящи обиколки

  • 1 088
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Това се случва с мен. На какво може да се дължи, бе, мацки?

# 1
  • Мнения: 75
Ами по принцип мазнините са по-леки от мускулите. За мен това е единствено обяснение. Не знам на какъв режим си, спортуваш ли..?

# 2
  • Мнения: 2 401
Скарана съм открай време със спорта, но  покрай  тъпата ми работа - и от движение  Confused
Дали може  да има и друго обяснение?

# 3
  • София
  • Мнения: 530
бременност  Rolling Eyes

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Липса на движение ...

Вредна /неподходяща/ храна....

Бременност...

Болест...

Иди на лекар или промени нещо в ежедневието си.

# 5
  • Мнения: 0
Най-честата причина за този "феномен" както и за свалянето на килограми без да сваляш от обиколки е бързото намаляване на мускулната маса съчетано с обезводняване и разтящата мастна тъкат. Това се случва по няколко основни причини:
- липса на достатъчно белтъчини в ежедневното хранене или неспособност за усвояване от организма
- изобилно количество прости въглехидрати в менюто (тестени, сладки храни, картофи, ориз, солети и пр.)
- недостатъчен прием на вода (по-малко от 2 литра на ден), съчетано с консумация на диуретични напитки - кафе, чай, газирани напитки, алкохол
- липса на минимална физическа активност - дори и ежедневното умерено натоварване от 30 минутна разходка помага на мускулите да са в по-добър тонус, а безделието ги убива

Съветът ми е : консултирай се със специалист по храненето за да видиш какви са грешките които допускаш и направи всичко възможно да ги коригираш защото ако това е причината за увеличаване на обиколките и спад в теглото, нищо добро не те чака  Naughty

# 6
  • Мнения: 454
Недостатъчен прием на вода и според мен . Намали простите въглехидрати и солта и пий достатъчно чиста вода . Средно около 30 милиграма вода на килограм телесна маса.. Тonyo66 го е написала достатъчно добре  Peace

# 7
  • Мнения: 2 401
Най-честата причина за този "феномен" както и за свалянето на килограми без да сваляш от обиколки е бързото намаляване на мускулната маса съчетано с обезводняване и разтящата мастна тъкат. Това се случва по няколко основни причини:
- липса на достатъчно белтъчини в ежедневното хранене или неспособност за усвояване от организма
- изобилно количество прости въглехидрати в менюто (тестени, сладки храни, картофи, ориз, солети и пр.)
- недостатъчен прием на вода (по-малко от 2 литра на ден), съчетано с консумация на диуретични напитки - кафе, чай, газирани напитки, алкохол
- липса на минимална физическа активност - дори и ежедневното умерено натоварване от 30 минутна разходка помага на мускулите да са в по-добър тонус, а безделието ги убива

Съветът ми е : консултирай се със специалист по храненето за да видиш какви са грешките които допускаш и направи всичко възможно да ги коригираш защото ако това е причината за увеличаване на обиколките и спад в теглото, нищо добро не те чака  Naughty

Мерси много за поста, звучи ми  много логично.  Ама това "нищо добро не те чака" ми идва некак си много фатално, хмм. Какво имаш предвид?

# 8
  • Мнения: 94
И при мен е същото,Правя упражнения,отделно и тичам по 4 километра всеки ден  и вместо да свалям аз качвам и мазнините не се махат,напротив чувствам се дебеличка.И аз мисля 4е е заради недостигът на вода.Не пия вода,може би една чаша за целия ден,понякога и по-малко  от чаша.

# 9
  • Мнения: 6 365
Спри да тичаш 4 километра всеки ден. Вместо това тичай максимален спринт няколко пъти вечер и край.

Хроничното натоварване кара тялото да трупа запаси.

За трупането на сланинки- със сигурност няма да навреди намаляването на стреса и доброто наспиване. Хормоните на стреса създават неповторима фигура- изяждат мускулите и трупат сланини навсякъде.

# 10
  • Мнения: 94
Спри да тичаш 4 километра всеки ден. Вместо това тичай максимален спринт няколко пъти вечер и край.

Хроничното натоварване кара тялото да трупа запаси.

За трупането на сланинки- със сигурност няма да навреди намаляването на стреса и доброто наспиване. Хормоните на стреса създават неповторима фигура- изяждат мускулите и трупат сланини навсякъде.
за стреса-в изобилие го имам
не мога да спя добре,незнам защо

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 22:04 от fyrty

# 11
  • Мнения: 0

[/quote]Мерси много за поста, звучи ми  много логично.  Ама това "нищо добро не те чака" ми идва некак си много фатално, хмм. Какво имаш предвид?
[/quote]

Имам предвид, че този тип мазнини са най-опасни за здравето, свързани са с рискове от чернодробна стеатоза, инфаркт, инсулт, диабет, рак и други болести. Аз съм хирург и съм виждал млади хора, на вид със средно тегло, а по време на операция се вижда високо количество висцерални мазнини(около сърцето, в кръвоносната с-ма, черния дроб) и също се вижда вече че органите имат поражения. Трудно им е да работят когато са залети от мазнина.

Не искам да те плаша, но да вземеш мерки според мен е изключително важно, не от естетична гледна точка а от здравословна. Тези мазнини няма да се изпарят от самосебе си, трябва да ги изчистиш чрез корекции в режима на хранене и малко физическа активност.

Разбира се има и лекарствени препарати, но те са с много странични ефекти и не винаги помагат. Затова заложи на сигурно - потърси причината за трупането на мазнини и я премахни:)

Общи условия

Активация на акаунт