Глухота

  • 9 772
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичта, само да ви кажа, че около годинка - годинка и половина много деца се ТРЪШКАТ, като сядат на земята и почват да си удрят главата.
А като по-малки ако сте забелязали имак навик да се тръшкат мятайки се назад...
Затова си мисля, че тръшкането е от характера на детето, а не от слуха.

MiraBel и аз се чудех далида ти пиша... НЯмам опит с глухотата.. но знам, че нядали има някаква реална вероятност от ударите да е проблема. ПетиаК ти го е описала много точне - ако и да имаше проблем, щеше да е на едното ухо... НО и двете да са стакава глухота...
Много ми е болно, но ти го казвнам, защото колкото по-скоро ПРЕДПРИЕМЕШ нещо - толкова повече ще помогнеш на детето. Уви с отричане нищо хубаво няма да стане и детето няма да се излекува.
Моите родители тотално и до ден днешен отказват да приемат, че внук им имаше двигателни проблеми... но не ми се мисли, какво би станало с развитието на детето ми ако ги бях слушала, а не се бях борила да го водя на рехабилитация! Довери се на лекарите и бързай... не се осланяй на надеждата, че това ще отмине, че ще стане чудо... Уви и да стане чудо - по-добре да си помогнала отколкото просто да чакаш да се случи! Помогни си, за да ти помогнат!

Пиши как се развиват при вас нещата! Минахте ли на ЯМР?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 168
Така, като се замисля, май всички сте прави.
Но нали знаете, че надеждата умира последна.Освен това, това нещо ми се случи съвсем скоро и все още не знам дали не сънувам някой кошмар.
Всички вие сте преминали през този ад, справили сте се с него, борили сте се и сега можете да разсъждавате трезво.
И все пак, след като прочетох това, което ми писахте и споделихте, и след като си поговорих с Йепе започнах да действам.
Още вчера си подадох документите  за слуховите апарати, а в понеделник ще ми назначат дата за скенер и ЯМР.
Силно се надявам резултатите да не са такива, но и да са няма да се предам и ще направя всичко за моята кукличка.
Много ми е трудно и незнам от къде ще намеря сили, но ще се опитам дъщеря ми с нищо да не усети , че е по различна от всички останали деца..........
Много ви благодария на всички!


















# 17
  • Мнения: 2 543
Мила, Мира, толкова добре те разбирам! Не си мисли, че ние тук сме някакви свръхчовеци и със съобщаването на диагнозата вече сме били готови да се справим. Все още на моменти ми е трудно да повярвам, че това ни се случва, понякога си поплаквам, понякога се изтощавам... Важното е да не се отчайваме и да вярваме в добрия край. Децата ни ще бъдат като всички деца, защото това, което ги прави такива сме ние и нашата искрена любов! Hug

# 18
  • Мнения: 2 563
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Желая вскичко скоро да се нареди и съм насреща, ако имате въпроси!

Общи условия

Активация на акаунт