Дентокинд - проблем.Моля за съвет?

  • 23 917
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дентокид е със леко сладникав ефект,аз го стривах на прах в лъжичка и с малко вода го давах.
Имай предвид,че трябва време за да започне ефекта.
При нас действаше безотказно в най-силните кризи на зъбоникнене.
Гел- опитах с Пансорал,не видях някакъв ефект.
Търпение,ще мине периода. Wink

# 16
  • Мнения: 5
А  какви количества давате от дентокинда и горе долу колко време отне да почне да действа? Аз съм ползвала този тел пандора, но действително не мисля, че има ефект.

# 17
  • Мнения: 11 821
На опаковката на Дентокинда си пише как се дава, доколкото помня беше 3х1 до годинката и после 3х2.

# 18
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А  какви количества давате от дентокинда и горе долу колко време отне да почне да действа? Аз съм ползвала този тел пандора, но действително не мисля, че има ефект.
Аз съм давала до 6 на ден в силните кризи...
Прецени сама как да дозираш,според детето.
Трябва време за да започне действието на лекарството.

# 19
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Когато малко поотрасна (около 8м мисля) го давах директно , без стриване , разтваряне и прочее, но при теб е по-добре да го стриеш и да го изспиеш в устата или да втриеш във венците.  Peace

Дават се по схема:
Деца до 1 година: При остри оплаквания се приема по една таблетка на всеки час до максимум 6 таблетки дневно. След отшумяване на оплакванията - по 1 таблетка 3 пъти дневно.

Деца от 1 до 6 години:
При остри оплаквания се приемат по 2 таблетки на всеки час до максимум 12 таблетки дневно. След отшумяване на оплакванията- по 2 таблетки 3 пъти дневно.

Таблетките се приемат половин час преди или след хранене и се оставят да се разтопят бавно в устата. За малки деца таблетките да се разтварят в малко вода.

# 20
  • Мнения: 195
Аз го давам направо и си го смуче.Ако е нервна давам по 6 ако не по 3

# 21
  • Мнения: 179
Нашите първи четири зъбки (двата предни горни и двата предни долни) излязоха много трудно, със сърбежи, болка, температура и т.н. След което открихме дентокинда. Никакъв проблем след това, но петият зъб, който проби беше кътник. Даже не разбрахме как стана. След това пробиха останалите три кътника, отново без никакъв проблем. През цялото време сме давали Дентокинд. НЕ съм сигурна дали с пастите за локално мазане ще има същият успех. Нашата госпожица беше на 1г и 2 м., когато започнаха за се показват зъбчетата, ката че не сме имали проблем с поемането на Дентокинда, но според мен наистина няма да сбъркате, ако го разтворите във вода. Успех!  Peace

# 22
  • Мнения: 451
А  какви количества давате от дентокинда и горе долу колко време отне да почне да действа? Аз съм ползвала този тел пандора, но действително не мисля, че има ефект.

давах го 3 пъти по 1 - стрито в лъжичка с малко вода Peace не бих казала,че при нас имаше някакъв ефект Peace

единственото,което имаше поне временен ефект беше Калгел за мазане Naughty

# 23
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
при никнене на зъбки действа много добре и друго хомеопатично -хамомила вулгарис 30 ,също се дават разтворени в малко вода и задължително 30 минути преди и след храна иначе ефект няма .

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз давах Дентокинд с много малко водичка.В една лъжичка слагах няколко капки, колкото да се разтвори хапчето.Много ни помогнаха.Ползвах и Калгел (много го харесва, но рядко го мажа).

Общи условия

Активация на акаунт