Имущественото застраховане в практически аспект

  • 2 489
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 023
Много полезна тема.
ZinaSt , ако може и на мене на ЛС името на компанията за подобна застраховка. Благодаря.

# 16
  • Мнения: 4 275
Аз пък не мисля, че би се разтълкувало като реклама и спокойно ZinaSt може да пусне името на компанията тук. По-напред в темата пък са споменати Алианц. Също така, ако има недоволни от дадена застрахователна компания, също може да споделят тук.  Hug

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 559
Мишелин, съгласна съм напълно и умишлено написах името на компанията, то иначе се губи смисъла. Споделям своя опит и той е такъв, че мога да ги препоръчам. За некоректните съвсем пък не бих го спестила, но за имуществени застраховки нямам такова инфо.
Въпроса е в това клаузите да са така подбрани, че да са реално полезни, а не само да "товарят" застраховката с цел по-висока цена на полицата.
...

В повечето случаи би следвало да е така, да можеш сам да добавиш към основната "базова" застраховка, това от което се нуждаеш. Когато аз правих нашата застраховка определях сама какво искам или не искам - кражба, прир. бедствия, пожар, щети от трети лица, още хиляди варианти като падащи летящи обекти, кола да се блъсне в жилището ти ако си на нисък етаж и оживена улица ...  Mr. Green аз например добавих опция за витрини, стъкла и прозорци на определена сума, защото имаме много, а и стъклен парапет в допълнение. Изобщо застраховките вече могат да са ти съвсем "по мярка", без да се налага да плащаш за нещо излишно. Ако те консултират адекватно.  Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Мds, а за твоя пакет колко си платила. Питам, защото като се поразтърсих в няколко имуществени калкулатора и отбелязах ужким само нужни неща ми излезна, че полицата ми трябва да струва между 140 и 180 лв, което за мен е много (а и в другата тема мисля, че се споменаваха цени около 60-80 лв)

# 19
  • Мнения: 4 569
И мен ме интересува цената на застраховката, mds .

Останалите клаузи са на минимални покрития и не влияят на цената на застраховката. Просто са стандартни. Те са - обезщетение при обир до 5 000 лева и недобросъвестни наематели - до 3 000 лева. Май това беше. ЗА обира не държах, защото след като ни обраха 3 пъти, вече купуваме всяка по-скъпа техника със застраховка срещу кражба и така не ми се налага да застраховам допълнително. А в това жилище си живеем ние. Цената на година ми е 314 лева.
314 : 12 месеца = 26, 17 лв на месец

# 20
  • Мнения: 9 050
В ДЗИ ми е застраховката.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 559
Ами няма да ви е от полза, затова и не споделих. При нас покритието като сума е съвсем различно, все пак е къща, а не апартамент(за  него беше около 350лв по спомен)Сега само опцията за трайно монтирани стъкла покрива сума от 30.000лв А има и още един куп неща, щети от дъждове и снегове(едната ни щета е точно от големите снегове тази зима - имахме проблем с покрива  Crazy ) мълнии и падащи клони, късо съединение, кражбата ни покрива също голяма сума... и да не изброявам. Но аз ги исках тези неща, защото в крайна сметка, за спестени 100 или 200лв, по една къща после такива ремонти излизат с по три нули отзад. Всеки случай си е различен.

Aко все пак някой иска да знае точните суми, да ми пише на лични, ще отговоря.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт