Избор на климатик

  • 246 146
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Мнения: 1 415
Добре, чудя се да дам ли отзиви, но не знам какво да кажа. Като цяло откакто го сложихме две седмици не се чувствам доволна. Все пак е субективно мнение. Освен че ми е шумен, забелязвам че като застана срещу него на 24гр въздушната струя е хладка, това нормално ли е. На работа Дайкина на същите градуси духа топло. Настройките са автоматичен режим,  Heat, мисля че няма грешка.

# 1 576
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Махни Автоматичния режим!

# 1 577
  • Мнения: 9 774
На топло на 1-2 чертички ще ти духа топло, дори да е по-лека струята. На автоматичен режим има тази хладна струя. Казвам 1-2 чертички, за да е по-тих.

# 1 578
  • Мнения: 1 415
Благодаря за съвета, не го знаех, понеже ни казаха на автоматичен режим да го пускаме, защото било най икономично и ние така правим. Сега като се замисля на работа е на макс вентилатор.
Още един тъп въпрос, като е на чертички повече ли ще топли от автоматичния режим след като има разлика в струята?

# 1 579
  • Мнения: 9 774
Фрида, не мога да ти отговоря обективно. Субективното ми усещане, може би заради това, че на ниска степен на вентилатора струята е винаги топла, на мен така ми е по-топло. С термометър не съм мерила.
В самия климатик трябва да си има терморегулатор, вързан към софтуер, да поддържа зададената температура. За някои климатици (марки климатици) твърдят, че са с по-чувствителни терморегулатори/софтуерът е по-добър. Не знам, спорят спецове (и пишман спецове) в един друг форум.

# 1 580
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Да речем. 2-ка вентилатор и 24С е нещо като "Вълкът сит и агнето цяло".
За сън вентилатора на 1 и пак според комфорта 22-34С.
Ако искаш бързо да стоплиш след отсъствие тогава Вентилатор на макс и висок градус за около половин час.
Няма начин да нямаи нощен режим, но той касае по-скоро шума на външното тяло.
Има вариант - някои си вадят температурния датчик извън тялото на климатика за по-реално превключване и работа.

# 1 581
  • Мнения: 9 774
Аз съм точно така - на 24 градуса, на 1 чертичка за спане, през останалото време, примерно събота и неделя през деня, на 2-3 чертички, може и на макс вентилатора, за кратко. Моят апартамент е топъл, не е нужно да пускам на high power, за да затопли. Пускам като се върна от работа, спирам сутрин, докато се приготвям за работа. Все си стои на 24 градуса.
Но ако помещението е студено, тогава по-добре да го оставиш включен през деня примерно на 21-22 градуса, а като се прибереш вече да вдигнеш на 24-25 или колкото там искаш. През деня няма да се включва често, само ще поддържа зададената температура, ще имаш минимален разход през деня.
И 2-та варианта съм ги играла - и в студен апартамент, в който изключвах само за да проветря, и в топлия, който отоплявам на практика половин денонощие. Няма особена разлика в сметката за ток. Сходни като параметри са климатиците и на двете места.
Едно нещо обаче съм забелязала - зимата, когато е студено, ако не проветря за малко поне, климатикът работи по-дълго и по-често на по-висока скорост, не на поддържане на температурата. Като проветря, дори за 4-5 мин. да е, изчаквам след това още 3-4 мин. и включвам климатика. Пак почва да си работи в икономичен режим, преобладаващо поддържане на зададената температура. Защо се случва това - не знам.

# 1 582
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Едно и също е ASHG са буквите на модела на Fujitsu, ASYG е на General, a RSG е на Fuji Electric.
ASHG е General, ASYG е Fujitsu

# 1 583
  • Мнения: 2 895
Да, съжалявам, разменила съм ги.

# 1 584
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Аз съм точно така - на 24 градуса, на 1 чертичка за спане, през останалото време, примерно събота и неделя през деня, на 2-3 чертички, може и на макс вентилатора, за кратко. Моят апартамент е топъл, не е нужно да пускам на high power, за да затопли. Пускам като се върна от работа, спирам сутрин, докато се приготвям за работа. Все си стои на 24 градуса.
Но ако помещението е студено, тогава по-добре да го оставиш включен през деня примерно на 21-22 градуса, а като се прибереш вече да вдигнеш на 24-25 или колкото там искаш. През деня няма да се включва често, само ще поддържа зададената температура, ще имаш минимален разход през деня.
И 2-та варианта съм ги играла - и в студен апартамент, в който изключвах само за да проветря, и в топлия, който отоплявам на практика половин денонощие. Няма особена разлика в сметката за ток. Сходни като параметри са климатиците и на двете места.
Едно нещо обаче съм забелязала - зимата, когато е студено, ако не проветря за малко поне, климатикът работи по-дълго и по-често на по-висока скорост, не на поддържане на температурата. Като проветря, дори за 4-5 мин. да е, изчаквам след това още 3-4 мин. и включвам климатика. Пак почва да си работи в икономичен режим, преобладаващо поддържане на зададената температура. Защо се случва това - не знам.
Това включване и изключване на климатик  нон стоп не е много полезно, защото при включване пусковия ток е 6 пъти по-голям и харчи повече. Имам Дайкин. Когато го монтираха климатичарите ми казаха -пускаш го първия студен ден есента  и го спираш първия топъл ден пролетта. В останалото време само намаляш/когато те  няма/ температурата или увеличаваш!

# 1 585
  • Мнения: 9 774
Знам го това, но при мен температурната разлика не е много голяма. Няма много за наваксване, като го пусна вечер, едва ли е повече от 2-3 градуса. Тухла, вътрешна, южна.
В студения апартамент не го спирах, защото там температурната разлика щеше да е по-голяма.

# 1 586
  • Мнения: 1 415
Пробвах на две чертички снощи, но струята е същата леко хладна. После четох в разни фирмени сайтове, че било нормално при 24гр. да се усеща хладен полъх, защото температурата на човешкото тяло била 36гр. и това давало такова усещане.

Ако Лион избере това Фуджису да даде отзиви, ще ми е интересно.

# 1 587
  • София
  • Мнения: 1 395
Моето Fuji го държа на 24 heat auto. Ако го оставя на 24 ауто само, полъхът ще бъде хладен. На heat обаче и само силата на вентилатора на auto е топъл. Май никога не съм ползвала сила на вентилатора различна от auto.

# 1 588
  • Мнения: 489
Пробвах на две чертички снощи, но струята е същата леко хладна. После четох в разни фирмени сайтове, че било нормално при 24гр. да се усеща хладен полъх, защото температурата на човешкото тяло била 36гр. и това давало такова усещане.

Ако Лион избере това Фуджису да даде отзиви, ще ми е интересно.
Хора гледайте каква температура прави климатика, а не как ви духа .Ако има градус два разлика значи всичко е точно.
Не че има лошо да сте взискателни ,но ако не се лъжа вие върнахте един климатик, сега взехте втори.
Май май  имате някакви свръх очаквания .

# 1 589
  • Мнения: 9 774
От предишни и бивши прогнози за времето през зимата - "Дневните температури ще бъдат около минус 5, но заради силния североизточен вятър ще се усеща като минс (повече)".

Техниците мерят температурата на климатиците заради технически изисквания и проверки, но усещането за температура, включително каква струя-топла/хладна, си е съвсем индивидуално за всеки потребител. Така че за потребителката няма значение каква е температурата, а какво е усещането ѝ.

Общи условия

Активация на акаунт