Избор на климатик

  • 246 303
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 19 015
Започвам и аз да чета темата, мислим да сложим климатик за отопление на стая 16 кв, в къща, която е доста студена, препоръки?

# 466
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Здравейте,

Включвам се и аз - с бърз въпрос:
Какви са ви впечатленията от AUX?
Става въпрос за два климатика за две стаи (съотв. 11 и 14 кв.м. са стаите, и двата климатика ще са 12ки), в апартамент без изолация, и двете външни и доста студени.

Предварително благодаря!   Hug

Последна редакция: пн, 17 окт 2016, 17:30 от SilverSign

# 467
  • Варна
  • Мнения: 486
Здравейте, ще си задам идиотския въпрос, над който умуваме напоследък в къщи  Mr. Green

От началото на лятото имаме климатик (за съжаление до сега не ми се е налагало да се оправям с такава техника  Blush), вече дойде време да преминем на отоплителен режим. Климатика е в кухнята която е мъничка и топла.

Бих искала да ми обясните кое е по-правилно - климатика да работи само когато сме в стаята, или да работи без да се спира т.е да се остави включен постоянно, въпреки че стаята се използва за малко сутрин и вечер.
За сега го спираме когато не ни е необходим. През деня ако напече слънце в стаята става над 25 градуса и въпреки че е настроен на 21-22 градуса на топло той пак се включва от време на време, (вчера даже се наложи да отворя прозореца - толкова топло стана), а през нощта се включва доста често (чувам го  Mr. Green ) а топли - никой!!!

Как процедирате с вашите климатици, на колко градуса ги оставяте, сменяте ли ги често нагоре-надолу или поддържате еднаква температура, когато не сте в къщи или нощем - намалявате ли ги и на колко градуса. И дали и колко повече ток харчи когато се включва и изключва, от това да работи постоянно?

# 468
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
При работа на режим отопление, климатичната система в зависимост от влажността на въздуха, през определени периоди влиза в режим размразяване – през този период вътрешният вентилатор върти стайния въздух и процеса продължава няколко минути. При същия режим е необходимо машината да работи постоянно, като се контролира само температурата през различните части на денонощието. Така се предпазва климатичната система от евентуални проблеми породени от стартирането и при отрицателни външни температури.

# 469
  • Мнения: 84
Здравейте, ще си задам идиотския въпрос, над който умуваме напоследък в къщи  Mr. Green

От началото на лятото имаме климатик (за съжаление до сега не ми се е налагало да се оправям с такава техника  Blush), вече дойде време да преминем на отоплителен режим. Климатика е в кухнята която е мъничка и топла.

Бих искала да ми обясните кое е по-правилно - климатика да работи само когато сме в стаята, или да работи без да се спира т.е да се остави включен постоянно, въпреки че стаята се използва за малко сутрин и вечер.
За сега го спираме когато не ни е необходим. През деня ако напече слънце в стаята става над 25 градуса и въпреки че е настроен на 21-22 градуса на топло той пак се включва от време на време, (вчера даже се наложи да отворя прозореца - толкова топло стана), а през нощта се включва доста често (чувам го  Mr. Green ) а топли - никой!!!

Как процедирате с вашите климатици, на колко градуса ги оставяте, сменяте ли ги често нагоре-надолу или поддържате еднаква температура, когато не сте в къщи или нощем - намалявате ли ги и на колко градуса. И дали и колко повече ток харчи когато се включва и изключва, от това да работи постоянно?

Здравейте, не споделихте какъв модел е климатикът ви. Имам предвид инверторен, хиперинверторен или обикновен сплит система (или там както се води). Какво пише в инструкцията за ползване на Вашия климатик? Там би трябвало да е написано как да се експлоатира.
Ще споделя как използваме нашите, които се намират в двете стаи. Апартаментът е среден на 4 етаж от общо 6 етажа. Изложение юг-югозапад. Като напече слънце особено следобед си е доста топло.
Та лятото се включва на охлаждане при нужда или след работа вечерта и през уикенда. През останалото време е изключен.
За отопление: Есенно и пролетно време ги включваме при нужда. А есенно време или началото на зимата или още от ноември, когато захванат студовете се включват преди достигане на 0 градуса и се изключват на пролет, когато температурите са положителни.
Температурата я регулираме според желаните градуси. Когато не сме в апартамента ги държим включени, но температурата е настроена на минимална такава, а тя е 18 градуса Целзий. Климатиците са инверторни, а в книжката за експлоатация е изрично написано при отопление да не се включват при по-ниски температури от 0 градуса Целзий. Такова включване правим някъде началото или средата на ноември, когато минималните температури са около 5-6 градуса Целзий.
Надявам се, че съм успял да го обясня.
Стаите са спални за това има 2 климатика, а кухнята и коридора се отопляват като работят и двата климатика при отворени вътрешни врати. Когато пече слънцето си е комфортно топло. Това отопление на кухнята го правим основно, не че е студено, а че се изпотяват много стъклата.
Поздрави

# 470
  • Варна
  • Мнения: 486
Благодаря за отговора  Peace

Климатика е Toshiba RAS-нещо си не помня точно, 13-ка, инверторен
В инструкцията пише как се използва, т.е функциите му, няма информация за правилна еклсплоатация

Ще следвам съветите  Simple Smile

# 471
  • Мнения: 84
Не съм специалист, значи при ниски положителни температури го включвате и изключвате чак на пролет. Не би трябвало като е настроен на 18-20 градуса Целзий да консумира много ел енергия.

# 472
  • Мнения: 5 950
Здравейте!

Искам да попитам дали имате мнение за сравнение между тези двата климатика:
http://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-daikin- … 0-btu-klas-a.html

и

http://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-fujitsu … 0-btu-klas-a.html

Имаме вторият, а сега ни трябва още един в същия размер и ценови клас, но клоним към Даикин-а, защото го видяхме работещ у брат ми, по-тих е като че ли. А нашият Фуджитцу, въпреки, че е на 1 година само, при включване и изключване има някакво стържене, не много силно, но дразнещо  - при всяко достигане на зададената Т и затихване го прави. Майсторът ни каза, че било нормално, няои от моделите били така, даже обясни и точно какво е, но не помня. Мисълта ми е, че макар и да знам, че е нормално, мен ме дразни и искам възможно най-тих климатик на мястото, където спим. Имаме и Нокрия, там грешка няма, но подобен бюджет сега не ние се отделя за климатик за спалня. Мъжът ми отиде да го купува в събота Даикина, но се върна без нищо - консултанта в магазина го разубедил и му препоръчвал с две ръце пак същия Фуджитсу, от който ви се оплаквам сега, бил по-добър  Thinking Та, моля, дайте едно рамо с мнение   Praynig  bouquet

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Рали, ако клоните към Дайкин си купете един клас по високия FTX35/RX35. Аз работя във фирма в която внасяме и продаваме само Дайкин.

# 474
  • Мнения: 5 950
Благодаря ти за мнението  bouquet Освен очевидно по-икономичен, друга разлика има ли съществена с по-евтиния модел? И все пак - какво мислиш за по-евтиния?

# 475
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
И двата модела са пълна трагедия. От където и да ги погледнеш.

# 476
  • Мнения: 35
И аз Дайкин не бих сложила  повече никога.Сравнявам с Мицубиши и Тошиба Рас.Дайкина не знам точно коя серия е,но струваше около 1300 лв.преди 2 години.При ниски температури дефроства прекалено често.Миналата зима в един от дните с ниски температури изключи над 25 пъти,а Мицубишито и Тошибата по  4 пъти.Добре,че не разчитаме само на него,че не ми се мисли.Иначе за преходните сезони става.

Последна редакция: вт, 15 ное 2016, 10:51 от lasi15

# 477
  • Мнения: 5 950
И двата модела са пълна трагедия. От където и да ги погледнеш.
Говориш за двата Даикин-а, или за Фуджитсу и Дайкин  newsm78

Ласи, благодаря за мнението, нямаме друга алтернатива за отопление, така, че разчитаме изцяло на климатици. На мен ми се иска да пробваме Даикин все пак, апартамента под нас се отопляват с два Даикина всяка зима, на отворени врати са и е перфектна атмосферата, а сметките - ниски. Къщата ни е санирана, откъм ен. ефективност сме супер.

# 478
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Говоря изцяло на ниския клас на дайкин и фуджицу. Даикина не се знае къде е сглобен (Турция, Китай, Чешка република, Божа работа...), прави дефрост по време на всеки час, параметрите няма да ги коментирам...Фуджицуто - шумна работа и на двете тела, леко външно тяло, параметрите са също пълна драма...Едното с coefficient of performance 3.76, другото с 3.56 - "икономичност от класа".

# 479
  • Мнения: 19 485
Всъщност какъв COP трябва да търсим, ако искаме климатикът да е висок клас. И има ли още нещо, по което да се ориентираме (цената не винаги е добър ориентир)

Общи условия

Активация на акаунт