Избор на климатик

  • 246 160
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12
Вземи си един Шарп или Дайкин, да...и няма да съжаляваш ! Те са най-добрите ... поне според мен  Hug пък било то и някой по-прост модел Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 714
Шани, като специалист да те питам за кондензните тави с нагревател.
Миналата зима не си сложих, защото нещо се замотах.
Но не ми се иска да пръскам прозорците на съседите, който се понанесоха.
От къде да се снабдя с 4 бр., кондензни тръби с нагревател за 4бр. Дайкин?
Ще ти бъда благодарна, ако дадеш съвет  Hug

# 77
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Във фирмите за климатици питай.
Но няма комплект, а се сглобява.

# 78
  • Мнения: 2 259
Да имате отзиви за този климатик?
Къде е произведен?Тези данни верни ли са и т.н.
А може да ми предложите и нещо до този цена ,ако имате като идея.
Мисля да изневеря на Панасоник и затова  Laughing Sunglasses
Не,4е не съм доволна,но мисля ,4е има и по-добри на пазара ве4е  Wink
От моите три Панасоника съм страшно доволна,но ве4е ги няма ,а на новите им нямам нещо доверие.Отзивите ве4е са други от новите модели  Confused
http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=944

# 79
  • Мнения: 98
http://satex.bg/bg/product-view/362.html - Kлиматик (Дайкин) Daikin FTXN 60 L/RXN 60 L инвертор
моля тези, които разбират да ми помогнат това 60L  на 12-ка или 18-ка отговаря, трябва ми за около 60 кв.м / с височина 2.60м.

# 80
  • София
  • Мнения: 714
http://satex.bg/bg/product-view/362.html - Kлиматик (Дайкин) Daikin FTXN 60 L/RXN 60 L инвертор
моля тези, които разбират да ми помогнат това 60L  на 12-ка или 18-ка отговаря, трябва ми за около 60 кв.м / с височина 2.60м.
Щом има N в абривиатурата, значи са с произход Китай.
За 60кв.м, може и да успе да охлажда, но няма да топли добре.
Ще Ви бъдат необходими два по-малки. Сега дали ще са с едно външно или две Вие ще си решите.

Този може и да свърши работа, за да не са два http://mmc.bg/admin/pics/18_3_PL%20FTX-GV_2012.pdf
FTX71 GV, и е Чешки, въпреки че е от същата серия. Но си зависи и от помещеннието.

Последна редакция: вт, 21 авг 2012, 09:56 от geryger

# 81
  • София
  • Мнения: 714
Да имате отзиви за този климатик?
Къде е произведен?Тези данни верни ли са и т.н.
А може да ми предложите и нещо до този цена ,ако имате като идея.
Мисля да изневеря на Панасоник и затова  Laughing Sunglasses
Не,4е не съм доволна,но мисля ,4е има и по-добри на пазара ве4е  Wink
От моите три Панасоника съм страшно доволна,но ве4е ги няма ,а на новите им нямам нещо доверие.Отзивите ве4е са други от новите модели  Confused
http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=944


Това е стария модел на серията Профешанъл. Стария, защото от скоро има нови. Изглеждат така http://mmc.bg/admin/pics/35_2_PL_FTXS-K:J:G_2012.pdf
Иначе климатика си е ОК, Чешки е по произход с добър КОП, до -15.
Дори аз съм решила да си сложа два такива, от новите другия месец.
Толкова увеличиха Уруру Сарарата, че ще и изневеря. Crossing Arms
Аз обичам да се запасявам и исках до -20, но освен сарарата, другия модел са го спряли.

# 82
  • Мнения: 260
Търся да купя свестен климатик за вилата на майка ми,предимно за отопление.Решила е зимата там да ходи.
Стаята,в която ще се слага е 4.50 на 4.50м. и има бокс към нея 2 на 2м.Няма врата на бокса.Височината на стаята е 2.50м.
И още къде е най-добре да се монтира вътрешното тяло?
Благодаря предварително!

# 83
  • Мнения: 328
Чудя се между инверторен климатик Шарп или Панасоник (малайзийски). Дайкините ги пропускам, заради високата цена. Мисля, че ми трябва 9-ка, тъй като стаята е 16-18 кв м. Жилището е панелно с южно изложение, има ПВЦ дограма, но няма изолация, около нас никой не се отоплява/охлажда. Ще ползвам климатика повече за отопление, отколкото за охлаждане и искам да намаля сметките си за зимата.
Това, което търся е да е икономичен (конвекторния радиатор ни харчеше 100лв на месец за тази стая ooooh!), да има йонизатор, да работи реално при -15 градуса(тоест препоръчайте нещо, в което сте убедени, а не само сте видели на брошура в магазина). Ако е и не много скъп, ще е добре. Намира ли се нещо добро с тези параметри до 1000-1200лв? Rolling Eyes Ако при -5 градуса климатика работи цял ден, то какъв ще е месечният му разход?

Друг въпрос ми е за марките от по-нисък клас тип Мидеа. Успяват ли да са икономични и да се справят с минусувите температури зимата? Rolling Eyes

Благодаря предварително на отзовалите се Peace

# 84
  • Мнения: 1 351

Друг въпрос ми е за марките от по-нисък клас тип Мидеа. Успяват ли да са икономични и да се справят с минусувите температури зимата? Rolling Eyes

Благодаря предварително на отзовалите се Peace

Определено не се справят зимата - паднат ли под -2, -3 градуса и започва да духа студено - имам две Мидейки.
 Защо не разгледаш Фуджицу ?

# 85
  • Мнения: 642
Чудя се между инверторен климатик Шарп или Панасоник (малайзийски). Дайкините ги пропускам, заради високата цена. Мисля, че ми трябва 9-ка, тъй като стаята е 16-18 кв м. Жилището е панелно с южно изложение, има ПВЦ дограма, но няма изолация, около нас никой не се отоплява/охлажда. Ще ползвам климатика повече за отопление, отколкото за охлаждане и искам да намаля сметките си за зимата.
Това, което търся е да е икономичен (конвекторния радиатор ни харчеше 100лв на месец за тази стая ooooh!), да има йонизатор, да работи реално при -15 градуса(тоест препоръчайте нещо, в което сте убедени, а не само сте видели на брошура в магазина). Ако е и не много скъп, ще е добре. Намира ли се нещо добро с тези параметри до 1000-1200лв? Rolling Eyes Ако при -5 градуса климатика работи цял ден, то какъв ще е месечният му разход?

Друг въпрос ми е за марките от по-нисък клас тип Мидеа. Успяват ли да са икономични и да се справят с минусувите температури зимата? Rolling Eyes

Благодаря предварително на отзовалите се Peace

По-горе съм писала за малайзийски Панасоник. Доволни сме от него, но го монтирахме през март и не е използван в най-големите студове, но лятото се справяше чудесно. Все пак в Пловдив жегите бяха нечовешки - за първи път видях температури от 44 градуса.

# 86
  • Мнения: 328
Благодаря за отзивите ви, значи Мидеята отпада. Да видим дали някой ще сподели как се държат Панасониците при реални -15 градуса Simple Smile

# 87
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Да видим дали някой ще сподели как се държат Панасониците при реални -15 градуса Simple Smile

ако е правилно оразмерен и не се понижава вътрешната темп под 22-23 градуса по цял ден, се справят чудесно.
Damaris - не мисля, че 9ка е добро решение за тази стая, която описваш. Освен ако не сложиш 9-ката на Малайзийския Панасоник.
Иначе си за 12-ка.
За да не студуваш и да разчиташ на надеждно отопление трябва да повдигнеш бюджета си с поне още 200-300лв. Има вариант да сложиш китайски Панасоник, серия RE. Но задължително 12-ка.




Vali Simple Smile, това което гледаш е 20-ка, което отговаря на 7000 BTU. За съвсем малка стая е... 10-ина м2 (примерно).

inaa3, сложете си някаква качествена 12-ка.

П.П: Важно!
Няма значение дали сте с климатик от 500лв. или с такъв от 5000 лв., ако сте го спрели и на -15 градуса се опитвате да си го пуснете. И 2-та няма да тръгнат Wink
Инверторите не трябва да работят с по-голям марж от 3-4 градуса 24/7 в тежките зимни дни.

# 88
  • Мнения: 2 259
Шани, Praynig моля те препоръ4ай ми климатик  за стая около двайсет кв.м.  с североизто4но изложение,ПВЦ дограма,има изолация и  да е на цена около 1200-1300лв.Все ми се иска да е нещо като Дайкин,Фуджици или Мицубиши ,но май съм  се надценила  Embarassed.
Искам и  инвертор и икономи4ен  Laughing
На този ми харесва информацията и цената:
http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=944

# 89
  • Мнения: 33
приятно охладени сме със Sharpa. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт