Избор на климатик

  • 246 118
  • 1 651
  •   2
Отговори
# 240
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Здравейте, имам питане към Шани, най-вече, но няма да откажа да прочета мнението и на други компетентни лица. Две детски, 14 и 10 квадрата. Нужни са ми климатици предимно за охлаждане, защото зимата сме на парно, но понякога ще се ползват и тогава. Харесала съм (засега) Sharp LSR или Sharp GHR. Като казвам "Харесала", разбирайте "Продавача ми ги препоръча".  Laughing
Какво означават буквичките, че те май са по-важни от марката? Предлагат ми първия на цена 1 350, а втория- 1 650 дванайстката, безплатен монтаж и 5 години гаранция. В този ценови диапазон има ли нещо по-добро според вас?

# 241
  • Мнения: 13
Здравейте! Моля за помощ момичета- кокичета   bouquet  знае ли някой  тази фирма http://v-clima.com/, обмислям от тях да си купя климатик и  се колебаеш между този климатик Mitsubishi http://v-clima.com/prod.php?id=mitsubishi-fh25ve и тази Toshiba http://v-clima.com/prod.php?id=toshiba-super-daiseikai-6%2C5-N3KVP-E-10. Мерси предварително!  bouquet

# 242
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Харесала съм (засега) Sharp LSR или Sharp GHR. Като казвам "Харесала", разбирайте "Продавача ми ги препоръча".  Laughing
Какво означават буквичките, че те май са по-важни от марката? Предлагат ми първия на цена 1 350, а втория- 1 650 дванайстката, безплатен монтаж и 5 години гаранция. В този ценови диапазон има ли нещо по-добро според вас?

LSR-ките се изчерпаха. Не знам къде си проверявала, но вече ги няма.
Сегашните са PSR, не знам как ще се държат зимата, тъй като са модел 2013г. Но щом са предимно за охлаждане, вземай.
За около 1200-1500лв. можеш да видиш и Hitachi 25PPA и Fuji Electri/FUJISTU LM серия или по-добре LF, както и MITSUBISHI ELETRIC, серия SF.
За София ли става дума?

# 243
  • Мнения: 79
Да помоля и аз компетентните и опитните тук за съвет. Искам да охлаждаме апартамента ни през жегите, както и да топлим преди началото и след края на отоплителния сезон. Апартамента е с три стаи и Г-образен коридор, тухла, външна изолация, ПВЦ дограма, детската е с две външни стени и североизточно изложение, другите две стаи са северни, 75 кв.м. Мисля, че 2 климатика ще са достатъчни Първият за хола и спалнята, а вторият - за детската. Според мен един за целия апартамент не е удачен. Имам две малки деца и живеем на два булеварда. Миналото лято темпа вътре беше 29-30 градуса. Искам да поддържам у дома 22 - 24. Та какво да сложа според вас?

# 244
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За охлаждане е приложимо донякъде 2 стаи с една машина. Ако са в съседство, примерно... но пак не е кой знае какво климатизирането във 2рата стая.

Иначе за какъв бюджет става дума, мама Рая?
... ако е само за охлаждане, не са ви необходими инвертори. Но пък on-off технологията морално остаря много отдавна.

# 245
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте,
Шани , и аз имам молба за консултация.Трябва ми климатик за дневна от 30кв.м,източно изложение.Има си изолация и хубава дограма.Ще се ползва основно за охлаждане.НО ми е за апартамент,който давам под наем и съответно искам да не е от висок клас,че ще ми дойде и без това нанагорно.

# 246
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ilianka/ILIANAD / - дай ориентировъчен бюджет, моля...
Квадратурата предполага 18-ка, макар, че щом е само за охлаждане може и 12-ка.

# 247
  • София
  • Мнения: 346
Ох,знам ли  newsm78...
По принцип не ни се иска да даваме много пари,нали в крайна сметка други ще го ползват,при това наематели.Нещо от по-нисък към среден клас примерно EmbarassedЗа точна сума не мога да кажа-сега погледнах......ми то разни там Беко и тн. са по 850лв......егати....За около тази сума незнам дали ще можем да вземем нещо добро.От всичко най-ме притеснява да не е шумен,че отдолу живее един темерут,та знае ли се.

# 248
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
18-ка, обикновена машина (оn-off), марка TREO.
18-ka, обикновена машина (on-off), марка Midea
От нискобюджетните инвертори (по-тихи са)...
Panasonic UE12
Panasonic YE12
... има и още, но в момента не мога да посоча.
Провери си за цените.

Умишлено не посочвам Самсунг, Нео и т.н марки. Не се "държат" добре.

# 249
  • София
  • Мнения: 346
Шани,много ти благодаря!
Сега ги погледнах и май ще се спрем на инверторен климатик Panasonic CS-UE12PKE/CU-UE12PKE.Надявам се да нямаме проблеми с него.Дават му 22дб ниво на шум на вътрешното тяло и 48дб на външното,което май е ок.Ще върши работа за охлаждане,пък и за отопление в сезона точно преди пускането на парното,когато времето застудява.
Ние у дома сме с Осака от 9 години и като работи,въобще не го чувам,страшно сме доволни.Но нямам представа какво е нивото му на шум.

Извини ме,може ли мнение и за Fujitsu General ASYA-12LKC !

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 19:41 от ilianka/ILIANAD /

# 250
  • Мнения: 79
Шани, няма само да се охлаждаме, а и ще допълваме парното, особено в пролетните и есенни дни. Държа да са инвенторни, защото не съм далеч от мисълта да премина на отопление с киматик и конвектори, защото тази зима ъгловата стая пак си беше хладна при петица на радиатора, а се пада детска. Заделили сме 3000 лв. плюс-минус още колко, ще решаваме в крачка. Не искам да слагам климатик в третата стая, защото е много малка, ползваме я за спалня и ще я охлаждаме най-вече през нощта. Т.е. не е проблем, ако в хола, където мисля да сложа единия климатик, е по-студено, за да стигне хладина и в спалнята. Една мацка от блока охлажда същия апартамент с един климатик Мидея, така че явно става. Друг проблем ми е миризмата на котешка тоалетна от съседка от по-долен етаж, та ще искам машина, която да преобразува вонята във въздух годен за дишане. Лятото става нетърпимо, особено след дъжд, сутрин и вечер. Общо взето ще дебна съседката да не мирише много, за да проветрявам и после да оставям климатика да вкарва въздух, който да охлажда. В апартамента много рядко се затварят вътрешните врати, така че топлото и студеното ще се обменя непрекъснато между стаите и надявам се да достигаме до 22-24 градуса през жегите и зимата. Един голям прозорец към терасата е зазидан, оставена е само вратата и сме усвоили едната тераса, като това си е половин стена прозорец. Еми това е като че ли. Благодаря ти предварително   bouquet

# 251
  • Мнения: 84
Здравейте, за охлаждане основно климатик, към каква марка да се насоча? Интересува ме да е евтин, надежден при експлоатация и да е с ниска консумация на ел енергия. Като последното е от съществено значение. Апартаментът е среден с южно изложение, зимата няма да е такъв проблема с отоплението, но охлаждането лятото е от голямо значение, за да може да се живее. Моля ако можете да препоръчате магазин във Варна да споделите, може и на лични. В нета излизат хиляди сайтове, но кой от тях е добър, не става ясно, а на самите сайтове само хубави неща си пишат всички. Ако някой е купувал от някъде и е доволен с монтажа и самия климатик да сподели. Благодаря за което.

# 252
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Извини ме,може ли мнение и за Fujitsu General ASYA-12LKC !

Бих заложила за Панасоник UE (пред това Фуджицу), или виж и RE серията.

nakatasan - едно и също си питаш през 5-10 страници.

мама Рая, моля дай кв.м на 2те стаи, които ще климатизираш. Опиши за всяка - дограма, изолация, изложение. И сподели каква е височината на таваните ти.
Мисля, че ти споменах, че само ще можеш да охлаждаш 2 стаи с един климатик, но в режим отоление това не е постижимо.

# 253
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nakatasan - изчисти си пощата от ЛС-и (препълнил си я), че до сега ти писах един ферман и ако не реагираш бързо, няма да го пазя.

# 254
  • Мнения: 215
Момичета, дайте и на мен съвет за климатик Simple Smile
Ново строителство, добра изолация, ПВЦ дограма, изложение юг/изток, квадратура 30 кв.м.
Трябва ми климатик и за охлаждане и за отопление. Цена около 2000 лв.-2300 лв, максимум 2500 лв.
Харесали сме Мицубиши или Дайкин (само като марки, за модел искам съвет от вас), но може и друга марка да предложите.

Общи условия

Активация на акаунт