Избор на климатик

  • 246 203
  • 1 651
  •   2
Отговори
# 870
  • Мнения: 2 895
Мда хората масово си купуват Gree, Haier и разни други китайски климатици и после реват в темата " Колко ви е сметката за ток" как плащат високи сметки за ток. Евтиното излиза скъпо в повечето случаи.

# 871
  • Мнения: 656
Да отчета един зимен сезон(2-3 студени месеца) и досега 1-2 топли на Star Light (emag с новия фреон):
Стаята е 20 кв.м, останалото отопление на другите 3 стаи на конвектор. С малки деца сме, вкъщи има хора през деня, но не обичаме мега жегата. Най-високата сметка зимата беше 110 и 120 лв/месец. Едната стая е гостна-кучкарник и не се топлеше често.
Климатикът е повече от добре: бързо затопляне(много по-бързо от конвектор), добро изстудяване сега лятото, за мен е сравнително безшумен, както и външното тяло не дрънчи да се скъсва.
От няколко дни се радвам и на същия модел климатик в спалнята(16 кв.м, 12ка климатик), много съм доволна.
За месец май с малко пускане за охлаждане сметка ни е 45 лв за цялото домакинство(даже се чудя с пералня и сушилня през ден).

Успех и при вас в избора на климатик!

# 872
  • Мнения: 489
Абе хора вие четете ли въобще какво пиша.Като имаш 1000 лева ,как да си купиш климатик за 2000 .Просто казвам ,че за 1000 лева няма по добро от Грее ако ще даваш повече пари бих препоръчал нещо друго.Не знам за вас ,но аз се занимавам с климатици от 7 години и то с продажба и наистина се мъча да бъда полезен.Много добре знам кое е най-хубаво и кое не е ,но като нямаш парите какво да прави клиента да стои на студено ли.По горе бях препоръчал и по скъпи климатици.А тук вие какво помагате (не слушайте този ,не слушайте онзи)ами айде вие се изкажете за някой климатик и се аргументирайте.И пак да кажа за 1000 лева по добро от Грее няма.

# 873
  • Мнения: 19 484
Ама не обобщавайте така, щото има Грее и по 3000 лева, както и Фуджицу по 1000. Зависи си от показателите на машинката, както и от ценовия клас.

# 874
  • Мнения: 656
Най-кошмарното ми нощуване в хотел беше наскоро, хотелът не е долнопробен, но климатиците външните тела бяха на самите балкони. За съжаление съседите по стая не бяха в стаята цялата нощ и климатикът им беше пуснат от преди това. Такъя кошмар със шум не е било! Все едно спиш на центрофуга! Брандът беше Gree, може би по-стар модел не знам и може да не го профилактират, но буквално имаше вибрации!!

# 875
  • Мнения: 376
Спряхме се на Фуджицу!Бихте ли ми препоръчали модел 18, с високо SCOP,  и нисък разход на енергия, и не много скъп...Grinning

# 876
  • Мнения: 2 895
Спряхме се на Фуджицу!Бихте ли ми препоръчали модел 18, с високо SCOP,  и нисък разход на енергия, и не много скъп...Grinning
http://tempex.bg/bg/products/invertoren-stenen-klimatik-fuji-electric-rsg18kmta
http://tempex.bg/bg/products/fuji-electric-rsg18lf
Цените и на двата са над 2000лв

# 877
  • Мнения: 489
AWYZ 18LBC
Имайте предвид ,че фуджуцу има доста слаб избор на 18-ки

# 878
  • Мнения: 376
Аз май нещо се пообърках...Чудя се кой модел Фуджитсу 18 да избера?Досега гледах SCOP да е голямо, но препрочитайки темата май трябва да гледам COP да е висок!? Кое точно да гледам за да топли добре и да има нисък разход на енергия...

# 879
  • Мнения: 2 895
SCOP (Seasonal Coefficient of Perfomance) е показател, които измерва сезонната енергийната ефективност в режим на отопление, а SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) в режим на охлаждане.Изчисляват се като се пресметне съотношението между средната отоплителна/охлаждаща мощност през съответния сезон и консумираната енергия. Колкото по-висок е този показател, толкова по-икономичен и ефективен е климатика. Тези стойности са изразени в скала на енергийна ефективност, която ги разделя на класове – от А+++ до D. Климатиците със SCOP клас А+,А++ и А+++ са в пъти по-ефективни от всеки друг отоплителен уред.

# 880
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
SCOP и SEER са толкова измислени показатели, че повече няма и накъде. Реалните показатели са ЕЕR и COP. Колкото по високи са те, толкова машината е по икономична. Другите два показатели са измишльотини на "европейските специалисти" за заблуда на неразбиращите клиенти. Като гледам, как всяка година едни и същи модели си вдигат SEER и SCOP,  а промяната на хардуера е в минус, се питам, колко ли овце ще бъдат излъгани?!Успех на които вярват в голи цифри....

# 881
  • София
  • Мнения: 12 006
Най-кошмарното ми нощуване в хотел беше наскоро, хотелът не е долнопробен, но климатиците външните тела бяха на самите балкони. За съжаление съседите по стая не бяха в стаята цялата нощ и климатикът им беше пуснат от преди това. Такъя кошмар със шум не е било! Все едно спиш на центрофуга! Брандът беше Gree, може би по-стар модел не знам и може да не го профилактират, но буквално имаше вибрации!!
Те вибрациите се оправят в тампони /за климатика/, получават се понякога доста месеци след първоначалното пускане. Казахте ли на персонала за проблема? Хората може да си нямат идея как се чува в съседната стая. То дори в същата може да не се чува. Ако сте си мълчали и другите преди вас също - не ви е виновен нито климатика, нито хотела. Профилактика е съвсем друго нещо, не е да се ослушват от къде как се чува.
Иначе греето не бих си ги купила ако ще и до 800лв. да търся. А климатк за 1000лв. = неикономично в дългосрочен план и след 5г. ще съм на голям минус. Не ги разбирам тия хрумки - сега да ми евтинко, пък после майната му, ще плащам всеки месец повечко и толкоз. За мен покупката на евтин климатик има приложение и изгода в други случаи, но не и в такива за собствен имот и дългосрочно ползване.

# 882
  • Мнения: 489
Най-кошмарното ми нощуване в хотел беше наскоро, хотелът не е долнопробен, но климатиците външните тела бяха на самите балкони. За съжаление съседите по стая не бяха в стаята цялата нощ и климатикът им беше пуснат от преди това. Такъя кошмар със шум не е било! Все едно спиш на центрофуга! Брандът беше Gree, може би по-стар модел не знам и може да не го профилактират, но буквално имаше вибрации!!
Те вибрациите се оправят в тампони /за климатика/, получават се понякога доста месеци след първоначалното пускане. Казахте ли на персонала за проблема? Хората може да си нямат идея как се чува в съседната стая. То дори в същата може да не се чува. Ако сте си мълчали и другите преди вас също - не ви е виновен нито климатика, нито хотела. Профилактика е съвсем друго нещо, не е да се ослушват от къде как се чува.
Иначе греето не бих си ги купила ако ще и до 800лв. да търся. А климатк за 1000лв. = неикономично в дългосрочен план и след 5г. ще съм на голям минус. Не ги разбирам тия хрумки - сега да ми евтинко, пък после майната му, ще плащам всеки месец повечко и толкоз. За мен покупката на евтин климатик има приложение и изгода в други случаи, но не и в такива за собствен имот и дългосрочно ползване.
Ти как разбра че тока е много като климатика е а++/а+.

# 883
  • Мнения: 2 741
Здравейте,

Бихте ли посъветвали и мен?
Търся климатик за стая 24 м2, източна, ново строителство, изцяло средна. Ще се използва най- вече за охлаждане и за междинните сезони ( с ТЕЦ сме). Бюджета ми е до 1500лв.

Благодаря!

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 08:30 от simpatiuh4e

# 884
  • Мнения: 489
Страхотен бюджет бих препоръчал за тези пари 12 хеви или фуджицу 12lmce   или новия модел на R32.

Общи условия

Активация на акаунт