Урок по ценообразуване..)

  • 7 988
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 175
Чакай малко, не извъртай нещата.
Никъде не съм казала, че не искам и другите по веригата да печелят - нали от там започнах - какво да оферирам към всеки та да е доволен.
 Щом се определяш като един "от тях" - ако няма какво адекватно да кажеш по въпроса - не се изказвай.
В този форум постоянно се искат и дават всякакви съвети и това става напълно довроволно. Ако някой не иска - просто не го прави.
На мен ми е полезно всякакво обсъждане и с тази цел съм пуснала темата.

# 16
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Мога да споделя как работим в момента с един от доставчиците ни : те имат две ценови листи  "Дистрибуторска" и "Клиентска". Фирмата , в която работя е представител за българския пазар и като такъв получава химикалите на дистрибуторски цени. Ако клиент се свърже директно с тях и не иска да работи с нас (не се е случвало до сега, но всякое бьiвает), получава клиентската ценова листа, която е с около 15-18 % по-висока като за начало. Това помага ли като информация?

# 17
  • Мнения: 2 175
Да, дава ми някакъв ориентир..
Благодаря ти! smile3525

Това също ми е известно - големите дистрибутори има по-големи отстъпки за листване във веригите.
Ясно е, че ако минавам сама ще е по-скъпо, отколкото ако съм в обща листа.

# 18
  • Мнения: 5 710
Всичко смятам, много ясно..
Но от 50 до 150 % има голяма разлика..))
И затова търся адекватен съвет, а не предположения..
[/quo

според мен няма как да получиш нещо повече от предположения, защото не знаем за какво става дума. при различните стоки надценките са различни. зависи сигурно и от количествата.
една е надценката при кафето, друга при дрехите, трета при газта, бензина и т.н
така си мисля

# 19
  • Мнения: 371
И на мен ми предстои същото. Полезна тема! Ще чета с удоволствие и после ще те помоля за съвет, като вече преминала първа по пътя.
Аз смятам да процедирам така- дистрибутарска цена 18-20 % надолу от клиентската. Смятам да са доволни Mr. Green

# 20
  • Мнения: 481
за какъв продукт става въпрос?

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
за какъв продукт става въпрос?


Да, за какъв продукт става въпрос?

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Висока цена и големи отстъпки е по-добре от ниска цена и малки отстъпки.

# 23
  • Мнения: 22 036
Магарчо, ти като произбодител или притежател на патент първо трябва да си калкулираш всички разходи по продукта, вкл. и застраховки. После прецени какъв процент печалба би те удовлетворил без да се занимаваш с разпространение и ще ти излезе цената. Дай си някаква граница в която да можеш да вариращ - да сваляш - и пробвай пазара.

# 24
  • Мнения: 2 175
Да, направила съм го..
Но все пак си остава дилемата с дистрибуторите..
Не искам да се занимавам аз с това, но и на вълкът врата му е дебел, щото сам си върши всичко.. newsm78 #Crazy

Хранителен продукт е.

# 25
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Aз не разбирам каква ти е дилемата с дистрибуторите  newsm78
Въпросът е дали искаш да наложиш продукта си на пазара,ако е качествен,хората масово ще го купуват и печалба винаги ще има,какво те интересува колко печелят дистрибуторите...Нали твоето лого е върху този продукт и реално ти печелиш от него PeaceНо ако те е страх да се гмурнеш в дълбокото,това вече е друг въпрос... Grinning

# 26
  • Мнения: 22 036
Мисълта ми е да не бъдеш "алчна". не смятай тяхната печалба, а сметни какво би те устроило. Така ще имаш идея за предполагаемия си приход, ползвайки чужди услуги. После пресметни колко разход би имала, ако го разпространяваш сама и виж дали разликата си заслужава времето и труда ти.
Всяка стока е различна и при някой си заслужава да вложиш повече усилия, при други е загуба на време.

Нормално е да я интересува. Налагането на продукт става по различни начини и печалбата е различна. Различни са и очакванията за реализация на продукта. Има достатъчно матрици по които могат да се смятат рисковете в инвестирането.

# 27
  • Мнения: 2 175
За пореден път завявам - нямам проблем с желанието за печалба на дистрибуторите.. Peace

Казах ясно, че всеки "по веригата" трябва да печели.
Мисля, че е нормално да се вълнувам за "всяка" стотинка - не заради това дали аз ще я спечеля, а за да мога да направя продукта си достъпен.

# 28
  • Мнения: 2 137
Направи го ! Желая ти успех !

# 29
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
В някой случай, може да се наложи и да дадеш и висок % отстъпка на хората ,който ще ти лансират продукта. Така ,че трябва да си сметнеш нещата и човек се учи в движение.  Peace

Последна редакция: чт, 03 май 2012, 16:19 от Syn

Общи условия

Активация на акаунт