Отговори
# 60
  • Мнения: 46 594
За всеки потребител, доставчикът плаща такса на съответната телевизия.

А рекламодателите рекламират в телевизии, които имат определен брой зрители, в основата е именно зрителят, аз, ти, всеки е решаващ: няма зрител - няма реклама.

# 61
  • Мнения: X
Пък даже още на първото излъчване на рекламата с Блатечки се замислих аджеба кои са тия бг филми по торентите  newsm78

Няколкото бг сериала, които излязоха ги дават на "телевизора" и си ги гледам от там. И през ум не ми е дошло да тегля от торент бг филм. Даже не се сещам за такъв.  Joy

Тръгнаха им малко нещата с тия няколко сериала на нашите звезделинковци и вече мнооо велики се почустваха. Брейййййййй.......

Който може да плаща. Аз няма да гледам, но няма и да плащам. На театър ходя редовно и там си плащам билета по 20 лв, че понякога и повече.

# 62
  • в пералнята
  • Мнения: 1 042
Абе, като стана дума за плащане, кога ще започнат да ни плащат, че им гледаме малоумните реклами?
Още един огромен плюс на филмите от торентите - нямат реклами!  Party
Peace
Това е най-големият плюс. От всичко най-много мразя да ми увеличават звука по време на рекламите.
Да не говорим колко малоумно продуктово позициониране има в така нареченото "Бг телевизионно кино"

# 63
  • Мнения: X
Абе, като стана дума за плащане, кога ще започнат да ни плащат, че им гледаме малоумните реклами?
Още един огромен плюс на филмите от торентите - нямат реклами!  Party
Peace
Това е най-големият плюс. От всичко най-много мразя да ми увеличават звука по време на рекламите.
Да не говорим колко малоумно продуктово позициониране има в така нареченото "Бг телевизионно кино"


 Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 64
  • Мнения: 4 784
За всеки потребител, доставчикът плаща такса на съответната телевизия.

А рекламодателите рекламират в телевизии, които имат определен брой зрители, в основата е именно зрителят, аз, ти, всеки е решаващ: няма зрител - няма реклама.

Може и да плаща такса, но тя съставлява нищожна част от приходите или издръжката на една телевизия.

Именно, че се рекламира, ако има зрители. Ако зрителите теглят всичко от торенти и не гледат рекламите - няма пари за телевизията.

# 65
  • Мнения: X
Не знам до кого да напиша един имейл:

НЕ УВЕЛИЧАВАЙТЕ ЗВУКА ПО ВРЕМЕ НА РЕКЛАМА. ПОСТИГАТЕ САМО ЕДИН ЕФЕКТ- СПИРАМ ГО НА ЦЯЛО И ИЗОБЩО НЕ ЧУВАМ КАКВО РЕКЛАМИРАТЕ!!!!!!!!!!!

# 66
  • в пералнята
  • Мнения: 1 042
За всеки потребител, доставчикът плаща такса на съответната телевизия.

А рекламодателите рекламират в телевизии, които имат определен брой зрители, в основата е именно зрителят, аз, ти, всеки е решаващ: няма зрител - няма реклама.

Може и да плаща такса, но тя съставлява нищожна част от приходите или издръжката на една телевизия.

Именно, че се рекламира, ако има зрители. Ако зрителите теглят всичко от торенти и не гледат рекламите - няма пари за телевизията.

Да се ориентират към банери в нета бре. То и там има реклами. Кво ми дреме, че не им върви бизнесът, защото не са в час с технологиите?

# 67
  • Мнения: X
За всеки потребител, доставчикът плаща такса на съответната телевизия.

А рекламодателите рекламират в телевизии, които имат определен брой зрители, в основата е именно зрителят, аз, ти, всеки е решаващ: няма зрител - няма реклама.

Може и да плаща такса, но тя съставлява нищожна част от приходите или издръжката на една телевизия.

Именно, че се рекламира, ако има зрители. Ако зрителите теглят всичко от торенти и не гледат рекламите - няма пари за телевизията.

Ами, ако телевизии даваха една идея по-качествена продукция включая и филми вместо турски, латиноамерикански, хърватски, гръцки, корейски сапунки хората нямаше да прибягват до торентите. Но телевизиите искат с трици маймуни да ловят. Да купят филм за 2 000 лева и да избият рибата с рейтинг, съответно с реклами. Е, не става.

# 68
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Пък даже още на първото излъчване на рекламата с Блатечки се замислих аджеба кои са тия бг филми по торентите  newsm78

Има филми, ама не са атрактивни, щото не ги скъсват от реклами. Аз понеже съм проста идиотка и гледам БГ филми, ми прави впечетление, че точно най-малко рекламираните стават за гледане. Да уточня, не съм гледала нито един от новите широкорекламирани сериали (пробвах Столичани в повече, отказах се след 2 серии, като втората се насилих да я гледам). Но пък ми е интересно, уж "звездите" били ощетени, че им теглели сериалчетата (обеднели горките, да ги ожалиш), а пък що народ се натиска да се снима в тях - и манекенки, и фолкаджийки, и политици и кой ли още не.  НА тоя фон рекламата с Блатечки е излишна и вони на поръчка, защото всъщност тия сериали (а и разните му там шоута) са си жива реклама за участващите в подобни продукции (той Блатечки не стана ли широко популярен с едно ТВ шоу, нещо такова ми се върти из главата).

# 69
  • Мнения: 4 784

Ами, ако телевизии даваха една идея по-качествена продукция включая и филми вместо турски, латиноамерикански, хърватски, гръцки, корейски сапунки хората нямаше да прибягват до торентите. Но телевизиите искат с трици маймуни да ловят. Да купят филм за 2 000 лева и да избият рибата с рейтинг, съответно с реклами. Е, не става.

Ти сигурно си им проверявала счетоводните отчети. Всеки да си гледа в неговата паница, предлагам аз.

Аз не ти броя стотинките, как ги изкарваш и за какво ги харчиш - не знам как ти реши, че си компетентна да смяташ приходите и разходите на други хора.

# 70
  • Мнения: 46 594

Може и да плаща такса, но тя съставлява нищожна част от приходите или издръжката на една телевизия.

Нищожна е, разбира се. Но я плащат милиони по света, а я гледат хиляди, а не всички,
Телевизиите нямат проблем с издръжката, нали за авторските права на създателите на филми говорим. Хем искат да ги продадат на колкото се може повече телевизии, за да приберат сигурни пари, без да е ясно въобще гледа ли ги някой, хем после не искат продукциите им да се гледат масово.
По-нагоре питах, но никой не ми отговори - като съм си платила да гледам Малкълм, мога ли да си го гледам, без значение откъде?

# 71
  • Мнения: X
И аз съм ощетена и ме крадат. С моята професия колегите ми на запад и на изток вземат мин. по 5 000 евро на месец. Аз в България с десетки по-малко.  Sunglasses

Ако смятат, че са ощетени нашите актьори да си сменят професиите. С удоволствие ще ги заместя за някоя друга роля  Laughing

# 72
  • Мнения: X

Ами, ако телевизии даваха една идея по-качествена продукция включая и филми вместо турски, латиноамерикански, хърватски, гръцки, корейски сапунки хората нямаше да прибягват до торентите. Но телевизиите искат с трици маймуни да ловят. Да купят филм за 2 000 лева и да избият рибата с рейтинг, съответно с реклами. Е, не става.

Ти сигурно си им проверявала счетоводните отчети. Всеки да си гледа в неговата паница, предлагам аз.

Аз не ти броя стотинките, как ги изкарваш и за какво ги харчиш - не знам как ти реши, че си компетентна да смяташ приходите и разходите на други хора.


Не ме интересуват нито приходите им, нито разходите им. От време на време те сами се изпускат защо купуват турски сериали. Това съм го чувала лично от телевизионери и то в ефир.  Но ме интересува пряко, когато няма нищо гледаемо по телевизията.

# 73
  • Мнения: 4 784

Може и да плаща такса, но тя съставлява нищожна част от приходите или издръжката на една телевизия.

Нищожна е, разбира се. Но я плащат милиони по света, а я гледат хиляди, а не всички,
Телевизиите нямат проблем с издръжката, нали за авторските права на създателите на филми говорим.

Чакай сега - ти каза, че създателите си взимали парите от телевизиите и нямали проблем. Аз те питах телевизиите откъде взимат пари, за да плащат на създателите, а ти пак ни върна в изходно положение. Защото ако телевизиите не печелят от един филм, не го купуват, нали? Нещата са свързани.

И не - не е от таксата за кабелния ти оператор. Тази такса отива предимно при оператора.

# 74
  • Мнения: 21 650
Аз понеже съм проста идиотка и гледам БГ филми, ми прави впечетление, че точно най-малко рекламираните стават за гледане.

  стига де Laughing Аз не знаех, че ти си човека, дето си  е изтеглил Блатечки. Имах предвид,  да ме укорява примерно Робърт Де Ниро, че тегля негови филми, пък то нашите, чак пък толкова народ да ги е ощетил...
  И аз гледам български филми, даже чат пат ходя на премиери, има добри в последните години.

Общи условия

Активация на акаунт