Красиво българско име за момиченце?

  • 20 940
  • 196
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 747
Нева е и отделно, самостоятелно име, което аз много харесвам. Бих го препоръчала, но виждам, че тук се търси друг ефект.

За Албена си мисля, че всъщност не произлиза от аблена, а е съвсем друго име. Йовков си го е измислил, лично негово творчество е. Не е съществувало преди неговия разказ. Курорта Албена е кръстен на 'неговата' Албена, защото е в Добруджа, където той е живял, творил и описвал. До колкото знам, чак края на 60-те започва да се кръщават деца с това име и впоследствие става дори популярно. Цялата тази история не я намирам за никак лоша, напротив - уникална е, дето се казва  Wink

Ето какво намерих


http://imenata.eu/%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0 … 0%B4%D0%B5%D0%BD/

Много е интересно това име, много!

# 46
  • Мнения: 0
Хубави имена има в тази анкета!  newsm10
Гласувах за Невена и Биляна, защото най-много ми харесват. Велина е много нежно, Ралица също. Албена ми харесва малко по-малко, но наистина е интересно име.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
Всички са много хубави...чак не знам за кое да гласувам.

Но може би Ралица, освен моето си, де... Wink

ПП: Питайте баткото кое от изброените най му харесва, децата понякога имат неочаквани"прозрения"..

# 48
  • Мнения: 11
Много хубави имена наистина Simple Smile Аз харесвам Ралица.
Винаги, когато чуя това име се сещам за красивите стиховете на Славейков:
"Като оназ вечерница в небото,
една бе в село Ралица девойка,
и цяло село лудо бе по нея."

Последна редакция: нд, 06 май 2012, 13:52 от mama_marche

# 49
  • Мнения: 1 797
Ралица е моят фаворит в анкетата Peace
Невена и Албена също много ми харесват.
Биляна не е лошо.
Велина ми е безлично.

# 50
  • Мнения: 1 092
Гласувах за Биляна

# 51
  • Мнения: 3 468
За Албена си мисля, че всъщност не произлиза от аблена, а е съвсем друго име. Йовков си го е измислил, лично негово творчество е.
и аз така знам. никога не ми харесвало това име.  
оказва се, че истината е по средата. http://avangardisco.wordpress.com/2007/12/07/%D0%BF%D1%80%D0%BE% … 1%80%D0%B8%D1%82/

гласувам за Ралица и Биляна. познаваме няколко момиченца Ралица, но нито една Биляна.  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 06 май 2012, 15:06 от caprice

# 52
  • Мнения: 329
Чак ме е срам да се набутам в подобна тема, но я забелязох съвсем случайно и реших да предложа едно от любимите си женски имена - Емилия. Да е живо и здраво детенцето на авторката и да им носи много радост!

# 53
  • Мнения: 185
Познавам Биляна даже , две Laughing Laughing много красиви и нежни създания , фаворит е дай боже да имам момиче ... ще се бори с Гергана и Моника

# 54
  • Мнения: 42
Благодаря ви за активността  Peace Надявам се скоро да изберем име за нашата дъщеричка!  Party

# 55
  • Мнения: 4 569
Ще чакаме да разберем на кое име сте се спрели, защото всичките са хубави. Peace

# 56
  • Мнения: 465
Аз наопаки на всеобщото мнение, от тази анкета харесвам едно-единствено име.
Аз нито едно не харесвам, съжалявам
Чак ме хвана срам на фона на общото мнение, но и аз не харесвам нито едно от посочените имена. Просто не са по мой вкус, а някой ми навяват и неприятни асоциации.
Гласувах за Биляна след дълго умуване.  Peace

Леко раждане   bouquet

# 57
  • Мнения: 42
Аз наопаки на всеобщото мнение, от тази анкета харесвам едно-единствено име.
Аз нито едно не харесвам, съжалявам
Чак ме хвана срам на фона на общото мнение, но и аз не харесвам нито едно от посочените имена. Просто не са по мой вкус, а някой ми навяват и неприятни асоциации.
Гласувах за Биляна след дълго умуване.  Peace

Леко раждане   bouquet



Не е нужно да се извинявате ,че не харесвате имената  Peace Всеки си има лични предпочитания и различни асоциации с дадени имена. За жалост има много хубави женски имена ,които съм мислила за детето си ,но ги свързвам с неприятни хора  и това ме спира да ги избера  Thinking
[/quote]

# 58
  • Мнения: 3 468
Познавам Биляна даже , две Laughing Laughing
и аз познавам няколко, но вече са големи жени. обаче нито едно детенце с това име не познавам.  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 399
Хм,в духа на предходния пост...познавам само няколко малки момиченца Ралица и нито едно с някое от останалите имена в анкетата.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт