Истанбул 10

  • 54 429
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 366
Не е по темата, но не мога да не го споделя с вас. За оправдение - има разни турски мотиви.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=660406.msg22074553#msg22074553

# 646
  • Мнения: 99
Момичета помощ, обърках се! За Сапфир на Левент ли се слиза или на 4 Левент, чета, чета и почти бях сигурна, че е на 4 Левент и в описание от 7-тема чета,че е на Левент : newsm78. Вече броя дните до тръгването и тръпна.

# 647
  • София
  • Мнения: 13 131
Момичета помощ, обърках се! За Сапфир на Левент ли се слиза или на 4 Левент, чета, чета и почти бях сигурна, че е на 4 Левент и в описание от 7-тема чета,че е на Левент : newsm78. Вече броя дните до тръгването и тръпна.

100% изпитано - Левент4  Wink

# 648
  • София
  • Мнения: 2 623
Ако слезнеш на Левент, ще излезнеш в Каньон  Hug

# 649
  • Варна
  • Мнения: 169
Здравейте!
След няколко дни ще пътуваме за Истанбул  с Караджъ турс ,заминаваме на 7 юни от Варна.Ще посетим всички екскурзии ,все пак затова отиваме, искам да разгледаме града,да посетим и Принцовите острови също.Единствено се колебая за вечерите които предлага фирмата .Въпроса ми е следния: срущу допълнително заплащане можем да изберем посещение на рибен ресторант в Истанбул - 54.76 лв,посещение на ресторант "Orienthouse" в Истанбул - 70.40 лв,посещение на ресторант "Гар Вариете" в Истанбул - 54.76 лв,посещение на ресторант "Таш Хан Аркат 1001 нощ" в Истанбул - 58.67 лв или Вечеря на богата блок маса в хотела - 23.46 лв.Какво ще ми препоръчате?Заслужава ли си да вечеряме в изброените ресторанти?Струва ми се малко скъпичко за вечеря на човек,но при положение ,че не познаваме града и вероятноста да се набутаме в заведение където  ще ни "съдерат" кожите ,се колебая дали да се доверя на организаторите на почивката.
Моля за впечатления!

# 650
# 651
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Вечерята на богата блок маса в хотела ми се струва най-добрия компромис.За рибния ресторант мога да кажа,че много зависи къде е , защото в един ресторант в Кумкапъ само едната риба беше 60 лири ....Ако можеш да разузнаеш в коя част на града ви е рибния ресторант, вярвам, ще можем да помогнем повече.

Ассамарис, тъй са. Вече 80 и кусур години току се пресети някой ,че иска Ая София за храм.

# 652
  • Варна
  • Мнения: 169
Вечерята на богата блок маса в хотела ми се струва най-добрия компромис.За рибния ресторант мога да кажа,че много зависи къде е , защото в един ресторант в Кумкапъ само едната риба беше 60 лири ....Ако можеш да разузнаеш в коя част на града ви е рибния ресторант, вярвам, ще можем да помогнем повече.

Ассамарис, тъй са. Вече 80 и кусур години току се пресети някой ,че иска Ая София за храм.

Здравей!Това е итформация публикувана на сайта.
Ресторантът се намира в близост до моста Галата, най-старият мост в Истанбул. Той е търпял неколкократни преобразувания, но днешният му вид е величествен – издигнат е върху 114 стоманени дуби, с височина 80 м и диаметър 2м. Мостът е дълъг 484м и е построен с 4 отварящи се крила, за удобство на преминаващите кораби. От ресторанта, където Ви предлагаме да се насладите на една наистина спокойна и романтична вечеря , ще можете да видите и споменатия мост Галата - един от символите на град Истанбул. Гледката ,която се разкрива от там е възхитителна и пропита с голяма доза мистика свързваща Босфора и Златният Рог. Нереалното се превръща в реално, а Вие ще се почувствате като част от този автентичен пейзаж. Менюто в ресторанта включва : ордьовър, мезе, зелена салата, топли предястия, основното ястие е риба по Ваш избор ( Ципура или Лаврак), а за десерт се предлагат плодове или сладкиши. Напитките са по 2 на човек( безалкохолни, вино, бира или традиционното турско питие ракъ, приготвено от грозде и анасон).

# 653
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Много добре звучи.

# 654
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
То звучи добре, ама дали е истина  newsm78

http://www.aerohroniki.com/2011/12/13/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D … 0%B5%D0%B6%D0%B4/

# 655
  • Варна
  • Мнения: 169
То звучи добре, ама дали е истина  newsm78


Пътувала съм през ноември с Караджъ турс и всичко което беше в програмата го получихме.Прекарахме си срахотно ,но тогава не  ползвахме  вечерите който ни предлагаха от фирмата.Сега искам да заведа майка ми на екскурзия и да остане запомняща за нея.
Присненията ми са относно вечерите .Закуската ни е включена в цената,през деня ще си купим фрешове, гевреци,кестени.....на всяка крачка се срещаха поне тогава.Остава да мислим вечерята:)

# 656
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Добре, че прочетох офертата, да разбера, че и ние сме си направили нещо като посещение на рибен ресторант  Mr. Green



Гледката беше на същия този мост от офертата. Е, вярно, рибата не беше толкоз квалитетна... ама пък за 5 лири кво да иска човек  Mr. Green Нямаше предястие, ама пък имаше туршийка в пластмасова чашка. Нямаше ракийка, но имаше представление - в един момент лодката така се заклати, че чак салатата почна да пада от лондите, а момковците невъзмутими мятат рибата в хлебчетата... Wink  Днес се сетих на какво ми прилича балък екмека - на subway-ски сандвич  Grinning

# 657
  • Варна
  • Мнения: 169
Добре, че прочетох офертата, да разбера, че и ние сме си направили нещо като посещение на рибен ресторант  Mr. Green



Гледката беше на същия този мост от офертата. Е, вярно, рибата не беше толкоз квалитетна... ама пък за 5 лири кво да иска човек  Mr. Green Нямаше предястие, ама пък имаше туршийка в пластмасова чашка. Нямаше ракийка, но имаше представление - в един момент лодката така се заклати, че чак салатата почна да пада от лондите, а момковците невъзмутими мятат рибата в хлебчетата... Wink  Днес се сетих на какво ми прилича балък екмека - на subway-ски сандвич  Grinning




С коя агенция пътувахте? Лелии.. ако това е включено за около 55 лв на човек мисля ,че ще го пропусна:)

# 658
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
          Ани1, спокойно  Grinning  Това нашето си е съвсем индивидуално изпълнение, за 5 лири  Grinning    Но като се прибираш от целодневно скитосване и си на няколко кафета и един симид, и лодката с балък екмеците минава за рибен ресторант  Wink   А и защо не - и гледка имаше... и риба...  Peace

# 659
  • Истанбул
  • Мнения: 306
Ами че то и ние ,дето си живеем в Истанбул ,когато сме по работа или на разходка в тази част на града не пропускаме да хапнем балък=екмек точно от тези лодки.За мен си остава най=вкусния сандвич.

А баирестите улички от Тунела към кулата Галата крият много предизвикателства за търсещите шопинг приключения.Малки магазинчета и сергийки са скътали предмети ръчна изработка=пръстени,колиета,дрехи и дантели.Миналия ден като обикалях влязох в магазинче,което продава само сапуни=ръчна изработка със зехтин,поставени в чудесни метални кутии с изгледи от Истанбул,с въртящи се дервиши,с арабски надписи .Чудесен подарък за скромните 5 лири.ИЛи кожени чанти пак ръчна изработка тип СБХ ЗА около 50=60 лири,сандали тип гладиаторски,портмонета ,кожени рамки и гривни.

Общи условия

Активация на акаунт