Майски празници в РУСЕ

  • 45 233
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
приятелка търси спешно (за утре до 11 ч.)  кръводарители - кръвна група AB+. Ако някой може да помогне, моля да и се обади на телефон 0889 285 972

Успех в намирането. Дано се намерят хора, които да помогнат. Тази група е по - рядко срещана. На времето и аз търсех А1Б+ , но за съжаление безуспешно. Накрая се съгласиха да вземат кръв от мен макар да съм друга група. За съжаление, колкото и да ми се иска да продължа да помагам като кръводарител, от центъра ми забраниха. Последният път дори бях бременна когато дарих кръв, естествено не знаех това и бях пощуряла от страх. Дано наистина намерите кой да помогне. Самата процедура не е страшна и незнам защо хората се дърпат от това.

Шанел, не знам рецепта със сметана, но може да импровизираш. Запържваш рибата до готовност и когато стане я махаш от тигана и на нейно място слагаш сметаната с малко подправки по твой вкус, като въпросът е само леко да се затопли сметаната, а не да се готви. След това заливаш рибата. Вече е късно и предполагам си импровизирала.
Пангасиуса е мазна риба и по мое мнение ще стане много тежко със сметана. Аз съм фен на риба на тиган с малко мазнинка (бутер най добре) и после залята с портокалов сок. Става божествено. По възможност рибата да е сьомга и да е филе, но и всяко друго филе от този тип също става. Не съм бременна ама ми се дояде.

# 61
  • Мнения: 222
уф Слава Богу че съм 0+ и не са ми искали точно такава, когато се наложи да ми преливат в АГ, то няколко пъти ми преливаха де, защото след секциото влязох пак в АГ точно за кръвопреливане че бях с много нисък хемоглобин, пък то после какво стана .... ooooh! след операцията пак ми преливаха...та мисълта ми бе, че искаха няколко човека да дадат каква да е кръвна група. От фирмата на майка няколко женици отишли и дали, МНОГО СЪМ ИМ БЛАГОДАРНА!!!
Иначе аз съм си кръводарител и съм давала и по кампании и на познати....но ето, че и аз допрях до там...
И няма нищо страшно в даването на кръв, ако отговаряте на всички изисквания - това е добро и хуманно дело  Peace

# 62
  • Мнения: 1 070
На мен като ми трябваше кръв ми доставиха банка от Плевен, но ми казаха ако не намеря някой от моята кръвна група, че става и друга. Мисля, че гледат да "запълват фонда", за да има налична при нужда. Може би с по-редките групи държат да е същата. А от циганите чакащи пред болницата кръвта им се изследва преди да се влее в пациента, то така на "добра дума" ако преливаха кръв, трябва масово да сме болни от всякакви болести.
Аз съм Б+, дарявала съм и ако трябва пак ще дам при нужда, дано не се налага де.

Искам и да ви попитам някой ползвал ли е фонда "енергийна ефективност"?

# 63
  • Мнения: 4 406
аз ползвах- за климатици и дограма. от Райфайзен.

# 64
  • Мнения: 469
И аз възнамерявам да се възползвам от енергийната ефективност,за това моля ако има по запознати да разяснят процедурата на кратко.

# 65
  • Мнения: 1 070
Мен ме интересува колко бързо става одобрението. Ще пратя половинката до Райфайзен и при инфо ще пиша.

# 66
  • Мнения: 89
Мамчета,има ли някой от вас впечатления от доктор Даскалова.Ходим вече 3-ти път при нея,малкия кашля а тя твърди ,че дробчетата са чисти,а кашля.Преди две седмици бяхме с бронхит,ходихме при Петрова,но ми направи алергия към някое лекарство,затова се ориентирах при Даскалова.Сега незнам къде да го водя,трябва ли ,вчера бяхме при Даскалова и днес пак кашля.Побърка ме вече тази кашлица,незнам дали мога да и вярвам,че ходим за първи път и затова търся отзиви за нея

# 67
  • Мнения: 1 070
Мамчета,има ли някой от вас впечатления от доктор Даскалова.Ходим вече 3-ти път при нея,малкия кашля а тя твърди ,че дробчетата са чисти,а кашля.Преди две седмици бяхме с бронхит,ходихме при Петрова,но ми направи алергия към някое лекарство,затова се ориентирах при Даскалова.Сега незнам къде да го водя,трябва ли ,вчера бяхме при Даскалова и днес пак кашля.Побърка ме вече тази кашлица,незнам дали мога да и вярвам,че ходим за първи път и затова търся отзиви за нея

То вече на никой лекар да няма човек доверие. Едни са доволни от един, друг от него пък не са. Едва ли ако някой ти каже тук, че е доволен от еди кой си и това ще значи, че точно и адекватно ще прегледа и лекува детето ти. Най-добре прегледай и при друг лекар за второ мнение. Аз така правя при сериозни случаи, после по метода на изключването сама си правя извод кой прав, кой не. Какво да се прави, за съжаление ние, родителите трябва да сме малко лекари, че ако чакаме само на тях...

И една статия, която много ми хареса:

http://paragr22.wordpress.com/2012/05/01/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B … 0%B4%D0%B5%D0%BD/

# 68
  • Мнения: 4 841
Аз съм доволна от д-р Андреева. Преглежда в Стоматологията. До сега колкото пъти е лекувала малкия все е било доста адекватно и АБ дава в краен случай. За кашлицата много помагат инхалации. Ако детето е или има хрема, то може да кашля и от нея, а дробчетата да са чисти. Обикновенно кашлицата от хремата отшумява доста по бавно и реално на детето нищо му няма, а просто си изчиства останалия секрет.


За енергийна ефективност и аз тръгнах да чета и намерих една тема тук, но изобщо не е активна. Този фонд към Райфайзен четох някъде, че бил спрян и после незнам дали са го възобновили отново. Ако проучите пишете.

# 69
  • Мнения: 1 070
По последни данни май само Райфайзен и Прокредит отпускат за него. Да, темите са стари, на едно място четох, че договора на Райфайзен е до 2014 г. Ха дано, че 20 % от стойността кой ти ги дава. Освен ако не ти извадят душата за тях.

# 70
  • Мнения: 89
записахме час при Новакова за утре пък ще видим

# 71
  • Мнения: 4 841
По последни данни май само Райфайзен и Прокредит отпускат за него. Да, темите са стари, на едно място четох, че договора на Райфайзен е до 2014 г. Ха дано, че 20 % от стойността кой ти ги дава. Освен ако не ти извадят душата за тях.

На мен що ми се въртеше из главата 50%  newsm78 Може пък аз да съм с грешна информация.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 244
Благодаря ви за информацията, за съжаление не се намериха кръводарители с тази кръвна група, много е трудно, то затова и от кръвния център държаха поне единият кръводарител да е с такава, иначе други кръводарители имаше- познати техни. Браво за коетои затова , че вече  осъзнаваме, че ако сами не си помогнем, няма да ни помогне друг.Но ми е тоолкова болно, че в трудни моменти, когато си притеснен за свой близък, вместо да  гледаш как да му помогнеш психически на него, ти се занимаваш с това да търсиш кръв, лекарства и всичко друго , което не ти е работа.До къде ни докараха за 20 години.Жалко е просто и започвам в такива моменти все повече и повече да съжалявам , че останах в държавата.

# 73
  • Русе
  • Мнения: 656

Статията е много спорна , има много гледни точки . И аз си го мислех това нещо , за рекламата и за "нагласената работа" . Ненавиждам тези неща , рекламните кампании , изтипосването и т.н. ,  даже някои от участничките в темата добре знаят това и не ме забравят  Wink , да са живи и здрави и те .

 Статията  от една страна звучи "оправдарелно" , затова че ни мързи да го направим , според мен 89 , че дори и 98%  Mr. Green е от мързел или някакво неудобство да се върши тази работа . Че не съм хвърлял боклуци пред блока , не съм , че не разрешавам на децата си да го правят - също е така , че когато видим хартийка в парка или пред блока , хвърлена от друг - навеждаме се и носим в коша (варела) , така е !
  Но това , че не сме направили ние боклука , разрешава ли ни да живеем в свинщина ? Че си плащаме данъците - вярно , но ако не дойде никой да почисти - така ли да оставим всичко ? Ей такива въпроси си задавам и сигурно ще участваме , макар че пред нашия блок не е така страшно , както съм виждал другаде . А и нещо друго - има хора , които по собствено желание и безвъзмездно се грижат за градинката пред нашия блок  . И не са пенсионери , някой да не си помисли  Wink , това също ме задължава !

...... да съжалявам , че останах в държавата.

 И аз съм минал по тоя път с кръвта , и съм водил хора в София заради мой близък , защото трябвало там да се даде кръвта , и преди 4-5 месеца давах за роднина на колега и така .
 Но ако искаш да напускаш - никога не е късно ,  а и никой няма да "оправи страната" че да те спре , това зависи в голяма степен от всички , които искат да останат . Баба ми казваше :"камъкът си тежи на мястото" , но колко от нас са тежки и силни като камъка , пък и кой вярва в бабешки приказки вече  Simple Smile .

Последна редакция: вт, 08 май 2012, 14:10 от ramlim

# 74
  • Русе
  • Мнения: 526
   petito, във вашия случай ми се струва, че би помогнал д-р Дачев във тубдиспансера.
   За почистването - актуалната тема - в неделя в парка имаше някаква веселба за децата, с музика и 2 каки, които организираха нещата. Имаше и пони, на което се возеха дечица и беше голяма атракция и радост за малките. Ние се разхождахме из парка и след 2 часа минахме по същата алея, където вече нямаше никой, беше останала само една "пътечка" от аки-тата на понито Sad Значи този, който возеше децата изкара пари и си замина без да почисти след животното си Tired За какъв 12ти май да говорим тогава...

Общи условия

Активация на акаунт