Любимата ми книга!

  • 50 330
  • 223
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
Uzma Grinning, kак можах да забравя Джералд Даръл и "Диви кинозвезди" Laughing
Всички любими книги са от пуберските ми години
Тогава много четях, и не помня майка ми да е имала проблеми с мен Mr. Green
Сега, когато имам някакви  проблеми, пак книгата ме спасява
Когато почина баща ми, четенето на книги ме спаси да не полудея от мъка
От този труден период ми остана една любима книга" Цената на истината"

# 31
  • Мнения: 227
"Сърце" на Едмондо де Амичис - една много любима книга, която мога да чета във всяка възраст, "Вечната Амбър" на Катлийн Уиндзор, "Човекът, който намери своето лице", "Владетелят на света", "Главата на професор Доуел" на Ал. Беляев... много са любимите ми книги Grinning

# 32
  • Мнения: 0
Не бих казала, че имам една определена любима книга, но мога да посоча любими автори - Хемингуей, Силитоу, Чандлър...

# 33
  • Мнения: 2 317
"Сърце" на Едмондо де Амичис - една много любима книга, която мога да чета във всяка възраст, "Вечната Амбър" на Катлийн Уиндзор,
Амбър и на мен ми е любима

"Сърце" започнах да я чета на дъщеря ми - 6 г и една вечер се разплака докато слушаше  Confused Мисля ,че много прибързах.

# 34
  • Мнения: 0
Трилогията "Децата на Просперо" от Джан Сийгъл. Невероятни книги! Грабват още от първата страница.

# 35
  • Мнения: 329
Имам много любими неща на Стивън Кинг, но ако трябва да посоча най-любимата между всички любими - "Майсторът и Маргарита".

# 36
  • Мнения: 15
Имам много любими книги, но най най любимите ми засега са тези:
- Властелинът на Пръстените
- Сто години самота
- На изток от Рая
- Зеленият път
- Отнесени от вихъра

Казвам засега, защото съм убедена, че ще открия още много любими в бъдеще. Grinning

# 37
  • Мнения: 8 969
И на мен ми е трудно да се спра на една книга.

Ремарк определено ме докосва по някакъв начин с тази тъга - "Живот назаем" е една от любимите ми негови.
Стивън Кинг - обожавам го. "Дългата разходка" много ме впечатли с умението да се напише книга, която да обхваща времеви диапазон само от броени часове.

Поредицата "Колелото на времето" на Робърт Джордан е любимото ми фентъзи.

А "Птиците умират сами" и "Чучулигата" определено са изместени в моята класация от "ЗДрач" на Стефани Майер - много ми хареса. /Прочетох я заради дъщеря ми, а се влюбих в историята/.

Нека не забравяме и "Време разделно" - класика за всички времена!  

# 38
  • Мнения: 37
Може би завинаги ще си остане Спасителят в ръжта на Селинджър.

# 39
  • sf
  • Мнения: 10 208
"Театър" на Самърсет Моъм ми е страшно любима. Препрочитам си я ,когато нещо ми е криво и винаги ми действа страхотно.
Друга много любима ми е "Пеперудата" на Анри Шариер.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 882
Имам много любими книги: "Брулени хълмове","Чучулигата","Отнесени от вихъра","Перла в короната","Като гореща вода за шоколад", "Четецът", "Любов", ... много

# 41
  • Мнения: 37
Да не забравя и "На изток от рая". Също много добра книга.

# 42
  • Мнения: 18 573
Сега и завинаги:"Гордост и Предразсъдъци"   на Джейн Остин Simple Smile
Иначе имам и много други любими: "
-Отнесени от вихъра" ,
-"Граф Монте Кристо",
-"Тютюн"
-"Разум и Чувства"

# 43
  • Мнения: 457
Нонкината любов на Ивайло Петров. Препрочитам я често и винаги с удоволствие.

# 44
  • Мнения: 46
Имам много любими книги, но определено "Престъпление и наказание" оглавява моята класация. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт