Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 122

  • 117 470
  • 755
  •   1
Отговори
# 210
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Снощи открих тези уникални бисквитки  http://www.flickr.com/photos/veramadeira/4476334499/in/photostream и им се чудя това директно рисувано върху самите тях ли е или пък се слага някаква моделираща маса първо  newsm78
Според мен е апликация от ММ, която после е оцветена. Има обем, така че няма как да е рисувано директно.

# 211
  • Мнения: 148
Привет мили дами!
Влизам да ви из коментирам малко,че все не остава време а вие сте изписали пак 4 страници докато се мотам.
Амаретка,и на мен ми харесва тортето.А всичко което щях да ти кажа като препоръки Мечо Пух го е направила.
Теди,матрьошките съм ги виждала на живо и са страхотни.Поздравления.
Стаси76,смърфовете са много готини.Всичко си е точно на място и перфектно.
КК38,страхотна е въртележката.Но имам няколко неща които не ми харесват,първото е подложката със тази хартия.Второто е лично мое мнение но някак тия заоблени ръбове на горният край на тортата ми седят сякаш тортата се е по сплескала,а и цветята по двете торти във тези цветове не ми допадат някак са прекалено тъмни на фона на бяло-розовата и нежна въртележка.Може би ако бяха наситено розови,цикламени и червени или бебешко синьо и зелено.Имам предвид по нежни цветове като общата цветова гама на въртележката.
Ванчето,тия гадове не ги познавам и не искам и да се запознавам със тях.Ако ми се паднат ще ги пращам при теб че ти си им хванала цаката.Страхотни са!
Блюто,страхотни тортички си показала.Но тези със бар бароните и понитата са ми любими.
Нанди,хубав цветен разрез.
Only_you,да ти е жива и здрава дъщеричката!Добре си се справила със барбито.,а тази за родителите ти е супер.
Патрияни,теб отказвам да те коментирам защото просто няма какво да кажа.Много и страхотни.
Kikiridka,не знам за какво ме питаш.Лицата със фулмастер ги рисувам ама за какви точки питаш не знам.
Ангелове,страхотна дантела си сътворила.Много ги харесвам но на тоя етап ми идват скъпички.Аз не мога да мина със една дантела,ще ми омръзне бързо и знам какво ще стане хайде и тая и т.н
Пепика,не знам за какво аматьорско представяне говориш но нещата са ти супер.Тортата е много нежна и прекрасна.
Налика,и двете ти тортички са много идейни но със този тип  снимки ми е много трудно да ги огледам.Не виждам токчето на чехлите а извивката ми се вижда някак странна,но не знам дали съм права защото няма как да ги огледам.Този тип колажи сякаш не са за тази тема защото няма как да се огледат нещата и ако има грешки да се посочат.Другата е на тема баскетбол,ама тия фигурки за шах какво правят там не разбрах.Ама аз съм си старичка и трудно схващам.
Neli^na,варианта е както ти е казала Татит,или може да забъркаш крем със натрошени блатове и със него да изградиш.Но при рязане на тортата изглежда странно със тази смес отгоре,така че по удачният вариант е със блатове.
donika dineva,според мен не е директно.Струва ми се че е някаква глазура,и след като е стегнала е рисувана.
Е това е,пак ферман изписах.Имам и торта за показване ама се уморих да пиша затова по късничко пак ще вляза за да я пусна.

# 212
  • Мнения: 3
Еха изписахте 15 страници докато се включа!
МечоПух страхотен рибар, даже капчица вода има на ръкава! А тази със Зън-зън, много интересна идея за покривчето! Били сме на една вълна, и аз правих, но моята беше с пластмасова фигурка.
Дангаб страхотна торта и още по-страхотна Габи! Да е жива и здрава! Но виждам целулитче на 1-я етаж.
Амаретка плетката е идеална, но отдолу личи че не е измазана добре, цветлетата трябва да изтъняваш, листата можеха да бъдат по-тъмно зелени леко прищипнати, да им се придаде форма
Теди матрьошките са уникално хрумване, ама не ми стана ясно как така са шоколадови?
Ялмир сърцето за госпожата наистина има поражения, но човек се учи с опита1
Стаси уф тия смърфове ми се чинят трудни, но ти си се справила блестящо. И огромна е тортата, и гъбата и шапката на гъбата!
КК38 въртележката се е получила, браво!
Ванче днес ядох вафла"Бойко Борисов" и се подсмихвах дали не си използвала точно тая марка за строежа  hahaha
Блу страхотна серия, явно бебока е послушен! Най-ми легна на сърце оня с 5-те косъма и барбаронската!
Славчето щастлива е рожденничката и това е най-важното! Но си личи недоброто измазване под полата на Барбито. Сърцето има леки плисета по борда, разточвай по-голям чаршаф, за да ги избегнеш!
Патри всички торти са много идейни и изпипани!
Ангелска любов тая дантела ми събра очите! Уникална!
Пепика 1-ва торта #Crazy Браво! Само по ръба долу е трябвало повечко да изрежеш фондана, че така седи излишен
Налика шопинг тортата е богато декорирана, но чепиците ми вадят очите с извивката и като че линесъразмерното токче, доколкото виждам. В баскетболната се взирах да видя къде е тоя шах, Дитсан ти с 4 ли гледаш? Та това еса годинките-11

# 213
  • Мнения: 1 965
Ванче днес ядох вафла"Бойко Борисов" и се подсмихвах дали не си използвала точно тая марка за строежа  hahaha
Тцъ! Мура-мини.  Mr. Green

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Валерийоооо - къде си? Липсваш ми. Само аз плюя. Какво се уплаши? Откакто те насметоха, никаква те няма. Нито коментираш, нито торти показваш. Или се сърдиш че ти отказах метлата??? Айде, ще ти дам едно кръгче. Ама, само едно!!!!

Ако искаш да знаеш много добре се чувствам, ама наистина добре, разглеждам си картинки като на гости, даже чета избирателно и го давам супер лежерно, не се притеснявам, че ще засегна нечия ранима душа и си живея живота спокойно.  Mr. Green
Всъщност торти не показвам още от преди насмитането, там друга е причината, не съм я споделяла тъй като беше лично съобщение от ново регистриран потребител разбира се, който се е почувствал длъжен да ми обясни любезно видиш ли ква съм фукла, та едното няма общо с другото, но събрани двете нещата изглеждат не много добре като се замисля, всъщност всичко си е екстра поне за мен. Laughing
Чакам те вече с нетърпение във фликр, ако искаш мога да ти върна жеста с фейса и да те регистрирам и снимка с ангелче ще ти сложа.  Mr. Green

Angellove, благодаря ти за информацията, мен малко ме смути факта, че айсинг се купува само ако си закупиш килимче, аз мисля, че с едно килимче много повече от 1 пакет айсинг ще ми е нужен, някак странно ми се струва това условие.

# 215
  • Мнения: 32
Only_you - Много хубаво сърце, ама нещо ми се струва че си плисирала борда. Що така???

А де, и аз това се чудя, не съм го опънала ли хубаво не разбрах


Славчето щастлива е рожденничката и това е най-важното! Но си личи недоброто измазване под полата на Барбито. Сърцето има леки плисета по борда, разточвай по-голям чаршаф, за да ги избегнеш!

Ако успея само с по-големия чаршаф при първа възможност ще пробвам...


Айде като съм почнала да показвам, да покажа и още една

# 216
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря на всички, които са ме отразили  Flutter
ani_d, въоръжавам се с търпение и със скалпела изрязвам буквите и се получават  Grinning
Патрииии, спри се малко, бе човек  ooooh!
Angellove, дантелите са впечатляващи.
Пепика, много нежна торта.
nalika, баскетболната торта ми се щеше да е правоъгълна  Blush
DANGAB, ето такива са буквичките - ЦЪК
Only_you, розите много ми харесват.
ani_d, ето изпитана рецепта за Брюле - ЦЪК


Ако искаш да знаеш много добре се чувствам, ама наистина добре, разглеждам си картинки като на гости, даже чета избирателно и го давам супер лежерно, не се притеснявам, че ще засегна нечия ранима душа и си живея живота спокойно.  Mr. Green

Вал, аз нещо съм изпуснала  newsm78 обаче явно си ми сърдита, щоту никъде не ме отразяваш и порицаваш  Crossing Arms

# 217
  • Мнения: 1 965
друга е причината, не съм я споделяла тъй като беше лично съобщение от ново регистриран потребител разбира се,
Браво бе! На някоя "нова" ли се даде??? Или това е само повод да се изнесеш и ти от темата като всички останали. Много съм възмутена и обидена от което, и то съвсем и напълно го казвам.
Чакам те вече с нетърпение във фликр, ако искаш мога да ти върна жеста с фейса и да те регистрирам и снимка с ангелче ще ти сложа.  Mr. Green
Много ти мерсЪ, но регистрация мога да си направя, ама нещЪ. Искам да си възстановя старата, щото си е на van444eto.  Предложения от сорта "van444eto1" не ми допадат. Рано или късно ще ми сметне лампата и ще връхлетя на метлата, когато най-малко ме очакваш.

# 218
  • Мнения: 1 965
Незнайно как, съм публикувала 2 пъти!  С какво да го заменя???   mrstraetz

Последна редакция: вт, 15 май 2012, 22:09 от van444eto

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Вал, аз нещо съм изпуснала  newsm78 обаче явно си ми сърдита, щоту никъде не ме отразяваш и порицаваш  Crossing Arms[/color]
Ти пък стига рева бе!  Mr. Green

Я сега ми кажете, забъркала съм тук един бадемов марципан, който смятам да ползвам за едни бисквити, в рецептата обаче която е в библиотеката пише, че се съхранява в хладилник, аз правих варианта, който се вари, не този с белтъка, тоест 3 ч.ч захар, 1 ч.ч вода и 4 ч.ч бадеми, вари се, мачка се, бърка се и т.н.
Като си ги слепя нали не е нужно да ги държа в хладилника, ползвала съм до сега само готов, него си го държа след това в кутии без проблем, но с този никак не съм запозната, а поне седмица ми трябва да изкарат.

Ох, То ми пречи да се изкажа, че при това и два пъти се пльокна сакън да не остане непрочетена.  Laughing

# 220
  • Мнения: 148
Цолова ,със 4 гледам и пак не виждам.Чак сега разбрах че са годинките след като каза.Ама тия колажи хич не ги одобрявам особенно тук във темата,за мен колаж се прави когато не искаш да се види всичко.Ти къде го видя въобще това токче newsm78
Валерийоооо - къде си? Липсваш ми. Само аз плюя. Какво се уплаши? Откакто те насметоха, никаква те няма. Нито коментираш, нито торти показваш. Или се сърдиш че ти отказах метлата??? Айде, ще ти дам едно кръгче. Ама, само едно!!!!

Ако искаш да знаеш много добре се чувствам, ама наистина добре, разглеждам си картинки като на гости, даже чета избирателно и го давам супер лежерно, не се притеснявам, че ще засегна нечия ранима душа и си живея живота спокойно.  Mr. Green
Всъщност торти не показвам още от преди насмитането, там друга е причината, не съм я споделяла тъй като беше лично съобщение от ново регистриран потребител разбира се, който се е почувствал длъжен да ми обясни любезно видиш ли ква съм фукла, та едното няма общо с другото, но събрани двете нещата изглеждат не много добре като се замисля, всъщност всичко си е екстра поне за мен. Laughing
Чакам те вече с нетърпение във фликр, ако искаш мога да ти върна жеста с фейса и да те регистрирам и снимка с ангелче ще ти сложа.  Mr. Green

Angellove, благодаря ти за информацията, мен малко ме смути факта, че айсинг се купува само ако си закупиш килимче, аз мисля, че с едно килимче много повече от 1 пакет айсинг ще ми е нужен, някак странно ми се струва това условие.
Алооооооооо,аз тогава пускам заявка за лични критики на лични ако може. Mr. Green
Only_you ,фигурките са много хубави.
А сега ще ви покажа една торта по която не съм си позволила и едно цветенцце импровизация.Тя е от тортите които правя по задължение а не със желание.Дано ми се случва по рядко иначе ще зарежа тортоправенето или като се замисля ще почна да ги отказвам.
Клиентката се обади със ясна концепция за всичко което иска,като почнем от всеки детайл,определен цвят,блатове,крем със две думи всичко.Опитах се да дам някаква идея но нежно бях отсвирена със думите че тя иска точно това,и го е премислила много внимателно.Единственото което успях да издействам беше дългият надпис да не е на самата торта а на плочка.
Госпожата искаше да използва тортата като опаковка на подаръка които е купила-пръстен и колие със перли,за това държеше да има разтворена мида за да сложи вътре бижутата.
Стига обяснения ето я и тортата,ванилови платки със крем от кондензирано мляко,Оле,ягоди и мнооооого сметана по нейно настояване.


снимките както винаги са ужасни,ама поне махнах пердетата да не дразня оназ със метлата Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Критикувайте смело има какво.
ВАЛЕРИИКЕ,теб ще чакам на лични Laughing Stop

# 221
  • Мнения: 529
 Момичета, трогната съм, че не ме подминахте, благодаря за похвалите и забележките. Уф, ще трябва да си призная, че ми остана крем и взех че го изпльосках отгоре, ама не малко, а всичкия  hahaha .
 Ето я подложката за хранене от магазин за домашни потреби:
  Ще опитам да се постарая повече и да не претупвам нещата. Пробвах блатовете на Бостънския крем пай и понеже е за вкъщи не можем да се разберем с децата как да украсим. Иначе си измислих крем от пудинг ванилия на  д-р Йоткер с прибавен разтопен в микровълновата локум, на мен много ми харесва! Това е първия опит с локума
 Пепика, разкошна редичка от пеперуди и лаленцата (не само твоите) как ги правите такива нежнички и понеже са ситни не мога да видя как ги правите ( ако може линк).
 Налика, повече ми харесва баскетболната тема.
 Angellove, дантелата е разкошна!
 Патриани, нямам думи, много торти, много нещо!
 Стаси, много готини смърфове!
  kk38, как задържа тази въртележка, за мен си е висш пилотаж.
 Блуай, много готин любимия, пупу! Най -много ми харесаха барбароните!
 Как щях да забравяя, специлани балгодарности на Доня Коприва, че ми обясни подробно за сватбената й торта, и Стефина тормозя на skype-а. Ванче, търси една зелена градинка с лилаво цвете, което се натроши и го правих 2 пъти. Я кажете как им баете на цветята да не ви се трошат.
Ванче , ние поне приключихме с външното оценяване, не че съм се трогнала, детето се представи отлично с изключение на ЧО, там има 3 грешки.
 

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 11:20 от Amaretka

# 222
  • Мнения: 1 965
ама поне махнах пердетата да не дразня оназ със метлата Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mr. Green Имам същата покривка, даже са 2. Една в бяло и една в бежАво. Синя нямам. Ако ми потрябва, ще знам от кого да поискам назаем.  hahaha
Тортата под диктовка е станала много добре. Искаш критика.....  Какво да критикувам.... какво да критикувамммммм..   newsm78 А! Що  е празна мидата? Тия китчици отдясно, не може ли да влязат вътре???
Amaretka - Кво си правила с тая плетка, че нещо съм пропуснала? Сега ще се разходя назад да видя.
......че при това и два пъти се пльокна сакън да не остане непрочетена.  Laughing
Майстор на спорта съм, какво да ти обяснявам. Питай ме как го направих!!!   Mr. Green Дай тортата тука, гад! Не лишавай добрите хорица в темата от удоволствието да оплакнат очи. Какво сме виновни ние, заради някой си. Дай тортата, щото иначе ще я дам аз. И онази другата дай. Искам си писмената благодарност ТУК!!! Пред строя!!! Ще започна аз да ти показвам тортите, ако не се вземеш у ръце.

# 223
  • Мнения: 1 122
Благодаря на всички за коментарите по смърфската торта.  Grinning
Много ме изнервиха тези синичките. А жената искаше да са повече, че да има за всички деца( 15-17) и затова направих  калинки и охлювчета за да има за всички. Тортата са я харесали и на вид и на вкус, така че се оправда труда ми.

Валерия я не обръщай внимание, хора всякакви. На мен ми липсват твоите торти, коментари, критики и всичко. Смърфовете ги гледах от твоето клипче този път и горе-долу се получиха добре. Ама с тази ММ на Ксеркс не става, огъваха им се краката и затова един се е наклонил на ляво, един назад. Joy И подложки вече покривам заради теб. Peace

kk38 кончетата много ми харесват.

Ванче  прашката е върха и буквите са много идейни.

blueeye® даа, с теб сме били на една вълна. Grinning Тортата с барбароните ми е любима.

nandi много нежно подаръче с тези пеперудки.

Only_you добре си дошла при нас. Браво за тортите!

patriyani ти ме разбиваш направо. Като знам как се украсяват бисквитки. Как ще успееш не знам.  Thinking

Angellove тези дантели не мога да спра да ги гледам. Страхотна е тортата.

Пепика много се радвам да те видя и тук.  Hug И тортата и мъфините са супер.

nalika чудесни са и двете, ама искам да ги разгледам по отблизо.

Tatitt пътеката я направих така, защото жената беше харесала първата ми смърфска и по нея гледах, а не съм се и сетила.

Ани  цвета е малко по-тъмен на живо. Току-що правих еклерова торта с Голди микс и съм много доволна от това кремче. Перфектно става за еклерова. Хем бързо, хем вкусно. Peace

ditsan малее, много е лошо като искат нещо точно, ама ти си справила идеално. Мидата много ми харесва, ама искам да я видя по-отблизо. При мен пък никой не иска сметана. Mr. Green

И за да не публикувам без торта, една еклерова от мен:



# 224
  • Мнения: 3
Only_you Пух и компания са супер!
Дитсан красива е тортата, на първо гледане ми се вижда много плоска тая калъфка и листенцата малко да ги беше дъствала/не че аз имам дъст де, ама да си кажа/. Но клиента винаги е прав, нали знайш. Много е гадно да работиш по стриктни изисквания.
Амаретка, заинтригува ме и ти с тоя локум, сега цяла нощ ще го сънувам LaughingТая вечер ми върви на преписване на рецепти.
Оф, да си пусна най-сетне и аз последното торте:
за моята порастнала племенница.
Имах 2 проблема:
1. Варната-търсих си повод да се престраша на рецептата на Патрияни, е да ама там брашното е на око/или поне така съм записала Sad/ Кой да се сети да погледне Библиотеката за сверяване на часовника Blush И като ливнах, гат-че ли двойно количество, и кат не се събра на топка. Ама аз тъпо и упорито! Как така ще го хвърля на кокошките Crossing Arms На другия ден го омесих и то взе, че стана. Е, смесих го с 1/3 Димитрана-за количество и подобряване на еластичността. Разточих, покрих-без проблем. Ама на вкус-Ужас, брашнее! Обаче учудващо -видях празни чинийки! Но определено това не е моето тесто. Оставам си вярна на Димитраната!
2. Масления крем-немско масло, направен по рецептата на Албенка със захарния сироп  bouquet. Абе-чуден! Но кат забравих да го извадя наобяд от хладилника да се отпусне ooooh! И вечерта-хоп, в МВ на размразяване. Ама нали все в движение- и го претоплих-стана на вода Thinking Сложих във фризера ама нъц, остава си меко като маргарин и някак зърнесто. Та на магазина у наше село имаше едно Бг масло 60/40 . Та от него ли, от престараване със сиропирането ли, голям теч, голямо чудо! ooooh! Попиване до последно! И после 10 км. до заведението-жега, задръстване, и цялата бях покапана със сироп hahaha Но пък всички харесаха тортата и си я изядоха!
А ето и за маминия РД едно скромно кексо-торте:
за първи път пробвам глазура от шоколад със сметана и съм доволна!

Общи условия

Активация на акаунт