Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 122

  • 117 347
  • 755
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 148
Ани Д,линка дето ти пуснах вече сайта изисква регистрация и аз нещо не успявам да се регистрирам.Ако някои успее със регистрацията да каже че закъсах,тои ми е като настолна книга.А водата е от кристалина.
Какво е казал тоя Хари Потър някои знае ли?
Ето какво ми задава като въпрос Ловелито
Напишите слово Harry Potter

# 331
  • Мнения: 234
охххх мина се ето я

още

щях да получа инфаркт вчера - тортата се държеше на едно място а ресторанта на друго, тортата трябваше да се носи през едни стълби- и да се сглоби почти пред всички гости  #Crazy малко на криво я паркирах, но всичко мина горе долу добре

младоженците си я харесала много, гостите също и аз също - Благодаря много на Всички помогнали за осъществяването й с идеи и съвети  Hug Heart Eyes

направих им и сватбени сладки

забавлявах се много - бях сама с две бебета в Кърджали, без миксер ( да е жива и здрава комшийката ) аххахах забравила съм си и шпатулата за измазване, добре че под блока има строителен магазин хахаххахах Simple Smile всичко мина като по вода- без големи проблеми  Crazy ако не броим кривия втори етаж, които рязах леко отстрани на следващия ден за да изравня ; паднала стана точно преди да почна да правя диплите по нея; неуспешен опит за нанасяне на боя и сваляне на покритие хахахаххахахах Simple Smile
но наистина бях много организирана и тези неща въобще не ме притесниха -

тортата сглобих на място там, и по пътя мъж ми само се бъзикаше с мен защото виждаше явно колко съм притеснена- пътя беше около 30 мин и пълен с нарязани участъци и дупки  Close Close
и познайте какво ми вика- е няма нищо де ако стане нещо ще кажем че сватбата е диабетична и няма да има торта и готово  ooooh!

сега заслужена почивка и внимание към семейството  Hug

# 332
  • Мнения: 148
Браво Лукс!
Справила си се ,сега се отдай на почивка.

# 333
  • Мнения: 326
Ани Д,линка дето ти пуснах вече сайта изисква регистрация и аз нещо не успявам да се регистрирам.Ако някои успее със регистрацията да каже че закъсах,тои ми е като настолна книга.А водата е от кристалина.
Какво е казал тоя Хари Потър някои знае ли?
Ето какво ми задава като въпрос Ловелито
Напишите слово Harry Potter
На мен още преди няколко дни ми искаше регистрация руският форум
Регистрирах се без проблем .
Просто изписах в празното поле  Harry Potter

# 334
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 522
Аз явно съм успяла да го отворя малко преди регистрацията , защото си го гледах кученцето от там.. Обаче днес се опитах да вляза и йок, не стана. Какво ли не опитах. Дава ми че съм регистрирана, дащото като си напиша потребителского име и паролата ми дава че съм вътре, ноооо като искам да вляза някъде не става. Диди, ако успееш моля те пиши ми. Аз също писа Tiredх хари потър обаче пак не ми дава.

# 335
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Моля за помощ Praynig как се прави торта книга? има ли някъде постъпково да погледна ,или пък някой да ми обясни Praynig

# 336
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 522
Бела, върни се на стр.13 и виж поста на Грийн айс. То е ясно, че не могат да се четат всичките теми.нацад,ама може  Peaceпоне текущата да се преглежда.Simple Smile

# 337
  • Мнения: 529
 Lux, тази сценка на младоженците от след сватбеното тържество ли е, ооо май  са пияни от любов! Хареса ми как диплите роклята се повтарят и в тортата. Много хубави бисквитки!
 Дитсан, много ми хареса тортата с цветята. Ей, това с ризона много идейно! А ключовете да не са за рязане на някоя лента на жилищен комплекс!
 Ani_d, с гелова боичка на Уилтън е синята торта. Ти за по- късно намацаното със синьо цвете ли питаш - пак е със същата боичка направо с четчицата топих в боичката и мацах.
 Синята торта беше пробна за ей тази розова торта. Това е торта за приятелка, единственото условие беше да е розова. Тя наскоро се върна от Париж и много се изненада като видя  Айфеловата кула. Към тортата имаше и малко бисквитки, които също бяха изненнада. Това е първата торта по желание и ми беше много притеснено, аз също като lux минах по една нарязана улица и този, които имаше лошия късмет да кара след мен сигурно яко се е изнервил. Розовото цвете има малко перлен дъст, нали така се казва! Много искам да видя наживо измазванне на торта и погане на чаршафа, на едно място след няколко часа се беше издула тортата и вадих въздуха с топлийка!

IMG_2427 by pavlety, on Flickr


Бисквитки към розовата торта! by pavlety, on Flickr
 

# 338
  • Мнения: 148
Amaretka,нямам си на идея за какво са им на Виваком тия ключове.Знам че ги поръчаха във последният момент със единственото условие да  са оранжеви.После се съсетиха че ако може да имали горе на главата дупка та да си връзват късмети като тия на Лаваца.Да ама аз бях изпекла вече 80бр,а при опита да пробия дупка във изпечените те се чупеха,така че има казах да си слагат късметите във пликчето и им пратих панделките да си ги връзват.
А тортата и сладките са много сладки,нежни и изистени.
Ани Д,и при мен е същото.Дава ми че съм регистрирана и дотам,не ме пуска никъде.Писх до администратора пък да видим.

Последна редакция: пн, 21 май 2012, 07:52 от ditsan

# 339
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 522
Добро утро и успешна нова седмица на всички!

Лукс, невероятна торта си направила! Големи поздравления за положения труд и адмирации , че не си се подала на емоциите и всичко е завършило добре.  Младоженците много готино си ги направила, обаче останалите елементи по тортата като буквите, диплите, пеперудите са невероятни. Естествено сега ще те затрупам с въпроси  Mr. Green Joy Какъв цвят използва за този прекрасен втори етаж? Какъв брокат си използвала за блясъка на буквите и на пеперудите. Буквите с някакъв специален кътър ли ги ряза или сама си прави шаблон! Невероятно красиви са. Виждам , че има и такива щампи по сладките, та много ми е интересно с какво са правени? Релефът на втория етаж с какво го прави! Като гледам етажите са ти доста високи, но какви са все пак действителните размери? И тъй като пишеш , че на място си я сглобявала тортата, много ми е интересно как ги пренасяше самите етажи върху тортата, че долният ръб изобщо не е мръднал. Направо съм изумена, че дори няма никакъв борд и всичко е толкова раво и гладко. Още веднъж поздравления!

Амаретка, благодаря за отговора! Розовото цвете също е страхотно. С каква формичка си го правила? Различни размери ли самите листенца или просто при наслагването се е получил този разкош???

Така ето и аз да си покажа последните тортички.

Тортата с коронката е отпреди 10-тина дни, но имах само една гадна снимка и затова чаках да ми пратят от рождения ден. За съжаление има само с тези набучени фонтани отгоре, но пак е по-добра от моята. Благодаря за напътствията за коронката на Стаси, а на Мишочето са идеята за обемните сърчица Simple Smile
Цялата торта е шоколодава с блатовете на Ирина , които са с айрян. Долният етжа е с ганаш с черен и млечен шоколад. А горният е с нескуик и кондензирано мляко и Нутела Simple Smile Мноооого вкусна комбинация. Ползвах едно от кремчетата от блога на Мишока /със съвсем леки промени/, направо е превъзходен. Панделката я правих по съветите на Сиси, обаче не можах да се справя с подгъва и много личи, което не ми харесва Sad Фондана естествено ми направи невероятен конденз, а няма да ви казвам, колко ми беше трудно покриването. Хич не се справям с високи и големи торти. Вторият етаж е покрит странично по метода на Вал и ми беше значително по-лесно. Simple Smile Вал, благодаря за споделеното! Пускам и лошата моя снимка да видите разликата, но пък на нея се вижда цветът на короната по-добре


Ето и тортата за рождения ден на съпруга ми, която вътре е по рецептата Шоколад и дантели на Ейнджъллов. Това е една от най-вкусните торти , които съм правила! Естествено категорично той не искаше да е с фондан и реших да се пробвам с едни рози, които видях от Татит. Да, ама се оказа, че кремът с маскарпоне и сметана не е най-подходящия за тези рози. Определено с маслен или шоколадов стават много по-добре. Ще пробвам с маскарпоне и масло да видя как ще бъде.

Понеже мъжът ми в напсоледък мрънка за куче, /не ни стигат трите деца/ и то за доберман, но аз не успях да намеря как се прави, та реших да му направя едно шишкаво куче ей така за майтап, той пък взе , че много го хареса
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/318294_3676673766 … 4_160127079_n.jpg

Имам още една тортичка, но не съм качила снимките още!

# 340
  • Мнения: 529
 Ани, с един метален резец са правени, опитах някой да ги разточа по- дебело, за да може при оформянето да стане по -голямо, но общо взето са почти еднакви, само въртрешните са правени с комплект с бутало.
 Ани, много са ти хубави тортите, коронката как се прави, има ли нещо вътре да я държи?

# 341
  • Мнения: 1 485

Аз имам една молба - нека тези, които са наясно с размерите на тортите да напишат как си определят броя на парчетата. В библиотеката има, но те са за нормална височина, а на мен не ми е ясно когато тортата е висока да кажем примерно 12см. на Ф26 за колко парчета е тогава. И тази информация Ванчето или Мишока да я впишат в библиотеката, ще е полезна за повечето от нас.

Стаси,сега ще обясня един начин за преизчисляване на тортени пропорции.Малко е сложно на пръв поглед,но пък е много успешен.И я да видим кой какво помни по математика Grinning

Клиентът желае голяма торта Шварцвалд за 50 парчета.
В сладкарницата има стандартен размер за торти с диаметър 24 см и 14 парчета.

1.Повърхността на нашата торта е:
12 на 2 степен по 3,14=452,16 кв.см.(в случая 12 е радиуса на тортата умножено по 12 е =на 144)

2.Повърхността на 1 парче торта е:
452,16кв.см :14 е приблизително равно на 32,30 кв.см.

3.Повърхността на 50 парчета торта е:
32,30по 50=1615 кв.см.

4.Средната големина на торта за 50 порции 
1615:3,14=514,33
Корен квадратен на 514,33 =22,678 по 2 = получаваме диаметъра на тортата 45,36 см.
или средния диаметър диаметър за торта за 50 порции е 45 см.

И ще си позволя да напиша един пример за изчисляване на парче при правоъгълна торта:

Една кора има повърхност 108/60 см.
Колко парчета с големина 12/10 е възможно да изрежем от нея?
108см:12см=9броя.
60см:10см.=6броя
или 6 по 9 =54броя.
От формата 108/60 може да се изрежат 54 парчета с размери 12/10см.

Малко повече е математиката,надявам се да е станало поне малко ясно,ако ли не-ще се постарая да го обясня.
Информацията е предоставям от книга по сладкарство-основен курс,която е немско издание.

И хайде да взема да си покажа последната торта и да се извиня на Бубулинка за плагиатството ,но клиентката ми си хареса нейните цветя,понеже са сини и реши ,че иска и тя такива.Е,аз не съм ги издокарала толкова красиви,но.......толкова мога Confused

# 342
  • Мнения: 22
Здравейте!
Фиор, направо те заобичах!!! HugИдея си нямаш колко навреме даде тия сметки HugНе съм с математическо мислене, за да се сетя, че при еднаква височина площта е тази ,която прави равни парчетата newsm78Страшно ме улесни, защото за петък ще правя една триетажна торта за абитуриентката на моя приятелка и бая си мислех  как да разпределя 60 парчета на три етажа, тъй че да не я направя пак за сто човека,от страх да не стигне JoyБлагодаря ти много за навременното включване!!!!!! Heart Eyes Hug А тортата за адашката ми е много красива Hug
Ани-д,да ти кажа-твойта снимка по- ми харесва Grinning И тортата е много хубава, а онова вкусно нещо за мъжа ти- ще го пробвам задължително!!!!
Амаретка, много е нежна тортата за приятелката ти!Със сигурност изненадата е била много приятна Hug
Лукс, поздравления за сериозния проект и за перфектното му изпълнение!!!Справила си се страхотно HugИ аз ще чакам отговорите на въпросите, които Ани-д ти е задала Grinning
Не мога да се върна по-назад за коментари, но нищо не съм пропуснала и казвам едно голяяяямо БРАВО на всички Hug
Пожелавам ви лек и успешен ден  Hug

# 343
  • Мнения: 1 541
Сърдечно благодаря за комплиментите!  Heart Eyes

Ани, тя момата е на коленца, за това не й се виждат крайниците- уж гледах съразмерна да я правя, че да си личи, ама на хора никак не съм добра и това е то. А за показването- просто не остава време и тук да ги пусна, иначе тя Валерия нещо е била порицана пред строя, което аз съм пропуснала, но на мен нищо не ми пречи да си се фукам тук с "красотните" си торти, само време да имам  Wink

Тортата с короната е супер принцеска, но тази с крема ми е още по- любима! Красота! За крема- аз правих такава с маскарпоне преди векове и си стана чудесно за шприцоване- може би самото маскарпоне не е било сполучливо. Ето тази е шприцована така.

Амаретка, розовото цвете е супер нежно и готино! Много харесвам такива цветя, а са ми тегави за правене...

Лукс, сватбената торта е уникална!!! Много ми допада различната драперия и съчетаването, а всичките ти перипетии са просто още един плюс за теб и уменията ти. Щастливи са били младоженците!
Така е то, както стана ясно Кърджали е дал много на този свят от към захарен талант  Wink Обещали сме си среща там, когато се засечем повече от нас.

Фиор, благодаря за информацията- много полезно! Тортата е много красива- работата с щипката е супер детайл, мотивираш ме и аз да опитам!

# 344
  • някъде тук
  • Мнения: 621
  ani_d , благодаря  Hugабе аз уж преглеждах доста щателно ,ама точно това съм пропуснала Peace

Общи условия

Активация на акаунт