Отговори
# 705
  • Мнения: 1 359
       Момичета, единственото обединяващо ни в тази тема е терминът- нищо повече. Нормално е всичко останало да са различни преживявания, болежки, усещания, доктори, лекарства и т.н.
       И аз съм на мнение, че доста хора ненужно, а и понякога опасно, се влияят от чуждите изследвания и предписания на лекарства . Но нека това си остане лично техен избор и проблем..... Всеки има право да си сложи "главата в торбата". bash
       Откакто се стремя да не давам акъл и непоискани съвети живота стана по-розов и лек!

P.S. Относно темите, които се обсъждат....предполагам , че от активността ми във форума личи колко често някоя ми прави впечатление!!!!!  Последните няколко страници станаха малко грозни, моля отново да върнем добрия тон!

# 706
  • Мнения: 800
Аз не пиша, даже и не чета всичко. Преглеждам бегло за полезни линкове .  "Позитивните"  изказвания кой как прекрасно бременее, как сваля килограми вместо да качва, колко е фотогеничен и т.н изобщо не ме вълнуват. Не са ми полезни с нищо тези постове, но не ми и пречат. Уважавам правото на всеки  да пише това, което го прави щастлив стига да не става груб .
Искам да се обърна към момичетата , които имат проблеми  и тревоги. Не позволявайте някой да определя и да ограничава правото ви да споделяте. Знайте , че в 90% от случаите "дяволът не е толкова черен" и когато потърсите помощ ще я получите. Признавам, че ме тревожат много неща, но предпочитам да съм информирана за това , което може да ми се случи , както и начините да се справя. Вярвам , че болшинството от четящите и пишещите са изключително добронамерени и най-малкото тяхното съчувствие и съпричастност са също вид подкрепа.
Последните няколко страници станаха малко грозни, моля отново да върнем добрия тон!
  bouquet

# 707
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен.На мнение съм , че всеки може да си пише каквото иска и каквото го интересува. Както виждате аз въобще не пиша, но РЕДОВНО ви чета.Темите които не ме интересуват просто ги прескачам. Просто няма какво да кажа.  Но найстина в момента повечето ги вълнуват тези изследвания, после ще е раждането,после кърменето,захранване и т.н. Така , че не се сърдете а се радвайте на бременността си Hug

# 708
  • Мнения: 30
Ей момичета,влязох да надникна какво става и тъкмо се зарадвах от активността,пък то...........Аз също съм от рисковите бременности и съм ЗА всеки да споделя не само радостни,но и неща,от които се притеснява и за които търси подкрепа.Тук сме ужасно много момичета и всяка от нас я интересуват различни неща в тези 9 месеца.Неща,които смятам,че ще ме напрегнат,просто не ги чета, но позволете ми да кажа,че в това състояние можем да се притесним и от жизнерадостен пост от типа"нито килограм не съм качила"Писането в този форум е пожелателно-четенето също, така че няма никакъв смисъл от нападки и хапливи забележки Hug.Сега по същество почивните дни си изкарахме в обикаляне по магазините,така като гледам в началото на 5-ти месец колко ми е трудно обикалянето,взех да се замислям да започнем с покупките след ФМ Rolling Eyes Лека и спокойна вечер на всички Hug

# 709
  • Мнения: 800
И на мен ми се иска да направя някои покупки вече. Но каквото и да помисля, все го имам - легълце, пеленки и завивки, шишенца, помпичка за кърма и всякакви аксесоари - шезлонгче, столче за кола, акнивна гимнастика  и т.н. Даже днес се мотахме в Икеа и там има разни симпатични нещица, но пак не се сетих за нещо, което да ми е потрябвало и да го нямам до момента. Та малко ме е яд, че не мога да се впусна в пазаруване на бебешки дреболии. Е, има едно нещо за купуване - това е количка. Обаче тук в Сф имам една дето за кратко време ще ми свърши работа - то и няма да има дълги разходки на прага на зимата с новороденото. А за по-нататък ще ми трябва свястна количка, ама нали ще ходим цялата тайфа при мъжа ми в Сараево, та май количката трябва там да я купим, за да не я мъкнем на толкова дълъг път с кола, все пак ще ни трябва доста място за останалите ни багажерии. с други думи - и в избора на количка сега не мога да се впусна.
Обаче който има какво да купува, може да почва - това си е отговорна работа - хем да избереш хубави и комфортни за бебе и мама неща, хем да не изръсиш цяло състояние.

# 710
  • Мнения: 1 203
Хех, и аз съм "лишена" от удоволствието на пазаруването, но пък това ми спестява и доста пари  Blush Имам племенница на 2 и племенник на 1 годинка, каквото и да е бебето вече са ми казали, че имам всичко - колички, шезлонги, дрехи ... само памперси и шишета имам да купувам Simple Smile

Сега искам ново легло и скрин за нас, но половинът нещо се ослушва. Ама то октомври си идва, не може да го отлага вечно Simple Smile А то не, че ми се и обикаля в това гадно време Sad Не уцелихме празниците този път ...

# 711
  • Мнения: 30
И аз имам племенница,от която ми предлагат какво ли не,но аз да си призная нищо не искам,даже като ме питат какво да ми подарят,пак нищо не искам,искам аз да си изживея тръпката да избера всичко от чорапчето до леглото и количката.Аз днес бях на ръба на първата покупка,ама нали още се лутаме между момче и момиче и не посмях.В четвъртък сме на преглед и ако уточним пола,май няма да се стърпя и ще започвам smile3521

# 712
  • Мнения: 21
Момичета, ще ме извинявате, но няма как да не се съглася с m_velizarova, lorini и dilyanadi. Тази тема се превърна в жалко подобие на предишните. Наясно съм, че живота не е песен, но самосъжалението с нищо не помага, да знаете. Докато една позитивна нагласа може да направи много. Нападнахте m_velizarova, че била егоистка и т.н., а вие замислихте ли се вашите постове как се отразяват на останалите момичета? Не, нали? Важното е какво ви е на вас, пък другите и да се депресират, и да се самолекуват, кучета ги яли.

m_velizarova нали идеята е да споделим, не да се самолекуваме! Като не ти харесва не чети!

И как, по-точно да стане това с нечетенето?

Ами" добър ден"Simple Smile))))) ,ама благодарение на хормоните в нас, 100% сме "лабилните" в тая тема в момента 

Ами не, не сме 100 % лабилните. Някои все още сме си запазили здравия разум.

Е ИЗВИНЯВАЙТЕ, че сме запълнили темата с не интересуващи ви теми.

Не сте извинени.

Слава богу, че някоя не написа на Светлана преди дни, да спре да я депресира с проблема си  ooooh!

Това беше просто върха на сладоледа... Ноу комент.

Стискам палци всичко с всички да е наред и повече лоши новини да няма! Но се съмнявам, че дори след време, когато всичко (надявам се) е зад вас няма да има пак полудели от тревога  момичета, че бебето вчера ги ритнало в точно определен час, пък днес пропуснало. Карайте го по-спокойно, може само да спечелите от това! Хайде със здраве!

# 713
  • Мнения: 1 203
Mulberry, тази всичката злоба от позитивната ти нагласа ли дойде? То бива, то може, ама твоето просто надмина всичко.
Видя се колко от хората се дразнят на писаното в темата, хайде спри се вече  Peace Чети само мненията на потребителите, които харесваш.

# 714
  • Мнения: 387
ЗА позитивните, предлагам да си пишем  в РОЗОВО, та да се отличим и да не четем другите глупости...

и нещо хубаво от мен...вече си усещам ритничетата на Аничка и съм супер щастлива...Simple Smile

# 715
  • Мнения: 100
Честито, Лорини Simple Smile
Ти си го знаеш и отпреди, ама наистина това ми е голяма радост.

Момичета, стига вече. Недейте така. Много е грозно това. Ами ако вие започнете да се притеснявате така за същите неща някой ден? Ами ако наистина бебето например не ритне 3 дена и се окаже, че наистина нещо е станало, а някой не е отишъл на лекар, защото най-накрая позитивно се е убедил, че е параноик и притеснението е излишно?
Аз мисля, че вече почти на всички им стана ясно, че не искате да чувате за грам проблем.
Мен пък това цялото ме натовари честно казано и направо не ми се чете повече, ама вече трети път влизам с надеждата, че се е свършило най-накрая.
Явно не е. Не знам колко положително подействахте и на себе си, и на всички, на които се "накарахте" с тези пълни с негативизъм постове.
Винаги съм мислела, че поне в такъв форум няма кавги и проблеми в отношенията между участниците.
Може би не съм схванала правилно целта на темата. Може би наистина хората около мен са прави, че се занимавам с глупости и писането и четенето по такива места носи само неприятности. Мен просто ми се искаше, понеже около мен няма нито една бременна приятелка, а и нямам много близки с бебета, поне тук да намеря подкрепа в радостта си, но и в тревогите си. Явно няма шанс за това.
Покрай кавгите и съветите се разрових. Прави сте, че има тема за всичко, което те интересува. Само че...Там никой не ме знае коя съм, какво ме вълнува. За какво да пиша там като на никого не му пука. Казвам го от личен опит. Както и да е.

# 716
  • Мнения: 558
Ами,позитивните в розово, дето точно сте се описали в поста на Mulberry,  достатъчно ни оплювате в Скайп групичката ви, продължете си там, щом тук не ви харесва.
Ако на вас не ви се чете за проблемите, които могат да възникнат през една бременност, защото при вас всичко е цветя и рози, не забравяйте, че до информацията в тези форуми имат достъп всички в Интернет и има много хора, които ги интересува и добиват ценна информация от опита на другите.

# 717
  • Мнения: 30
Леле момичета много е грозно,хайде стига вече какви се тия лагери розови,ми аз като имам проблеми и в същото време ми се четат и позитивни новини,егати бременни,очакващи да отгледат и възпитат деца,пък по този грозен начин се нападат newsm11

# 718
  • Мнения: 7 002
Честито, Лорини, искрено се радвам за теб!  Hug
Момичета, а четете ли приказки на коремчетата си? Аз, да. Мисля, че това се отразява добре на бебчо.  Simple Smile

П.П. Нека спрем със спора вече, м?  Hug

# 719
  • Мнения: 125
      Лорини,извинявай,но не мисля че точно ти би трябвало да пишеш това.
      Като консултант по кърмене само плюсовете ли обясняваш? Няма ли жени с проблеми. Разчитах ,че ти като психолог и човек с такова благородно занимание ще се опиташ да обединиш нас останалите ,а не да ни делиш. Следя с удоволствие всички твои мнения и винаги съм се вслушвала в съветите ти. Моля те сплоти другите.
      Първата тема на Октомври2012 беше твое дело и беше най-специалната. Убедена съм ,че ме разбра.

Общи условия

Активация на акаунт