СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ мили към финала смело са се устремили-II част!

  • 38 726
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 120
Дълбоко сме нагазили и в новата тема  Wink
По въпроса за 22-ри мисля, че министерството ще премисли, нали трябва да излязат с решение до края на деня. Предполагам, че в новините ще съобщат. 

съобщили са, но че ще е учебен - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1364117

# 76
  • София
  • Мнения: 4 298
Един късен запис и от мен. Simple Smile
Не подкрепям нито интензивното учене под формата на допълнителни часове точно преди изпитите, така и неходенето на училище поради същата причина.
В този момента на децата им трябва спокойствие, което включва придържане към обичайния ежедневен ритъм, доколокото е възможно. Това дава увереност, другото е излишно напрягане и стрес.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 94
Запис, успех на всички !

# 78
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
Един късен запис и от мен. Simple Smile
Не подкрепям нито интензивното учене под формата на допълнителни часове точно преди изпитите, така и неходенето на училище поради същата причина.
В този момента на децата им трябва спокойствие, което включва придържане към обичайния ежедневен ритъм, доколокото е възможно. Това дава увереност, другото е излишно напрягане и стрес.

Абсолютно подкрепям!

По тази причина и не одобрявам ходенето не проверочни изпити непосредствено преди НВО,тъй като стреса става непоносим за децата- ами ако не се представят според техните очаквания ?!
Само вероятността да "блокират" на самия изпит, когато трябва да са най- концентрирани, се увеличава.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 654
При нас пробните приключиха на 6-ти. Напълно подкрепям, че макар и ориентир действат стресиращо, когато си получат оценките. Ако са отлични -"да, но на изпита сигурно ще е по-трудно", ако пък са по-ниски "ако изкарам и на изпита толкова, никъде няма да ме приемат". Школите с опит и добри педагози са си направили програмата на базата на натрупан през годините опит. Каквото са предали и затвърдили това е. Сега остава само да си припомнят по-трудните неща, да понапишат още някоя теза и да получат последни указания Peace
По въпроса с тезите -много важно е децата да познават добре произведенията, както и да са прочели информативно анализите по отделните теми. Винаги съм се дразнела да чета литературни анализи, но при деца едва в седми клас няма как иначе да си напишеш тезата отлично. Не да се учат наизуст, но посланията, ключовите изрази, там са дадени и могат само да са от полза. 

# 80
  • Мнения: 204
Здравейте мили мами, много се радвам, че намерих темата!
Моите вълнения са свързани с това, че детето ни е много притеснително. Ходи цяла година на курсове, мисля че нивото на подготовка бе добро, но това притеснение ми се струва че ще ни изиграе лоша шега! Как да и помогна - моля дайте ми съвет !!!

# 81
  • Мнения: 3 810
Темата просто лети!
И аз мисля да не пусна мойта на 22-ри, защото не мога да разчитам на разбиране от учителите.
Днес например имат класно по БЛ и контролно по история(щото пък много важно да е днес....)
Имат по 3 контролни на ден тия дни. По география всяка седмица контролно, явно не са изпитвани цял срок...
Луда работа...
Да идва вече да свършва.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Моят син също е от притеснителните . За съвет мога да дам в деня на изпитите да си вземе задължително вода/ освен че, утолява жаждата , действа и успокояващо/ и ако има химикал , дреха, предмет  или нещо което му носи късмет също нека го вземе. Носенето на късметлийския предмет  действа успокоително на децата ,че ще се представят добре.

# 83
  • Мнения: 204
На пробния изпит опитах с валерианче , но тя каза че въобще не и е подействало. Щом се е притеснявала на пробния, представям си как ще се чувства на матурата???

# 84
  • София
  • Мнения: 770
Frida25, аз започнах да давам на моя ето от тези капсули на билкова основа /за тревожност/ въпреки че той не е от много притеснителните, но знам че като наближи изпита всеки се притеснява малко или много. http://apteka.framar.bg/06006837/%D0%B5%D1%81%D0%B1%D0%B5%D1%80% … B0%D0%BF%D1%81-60
Билките започват да действат при определено натрупване, така че е хубаво да се пият от по-рано. Давам му и някакви водорасли за концентрация, че той е изключително разсеян.

# 85
  • Мнения: 204

Копи -Пейст

Естествено, преди изпити в никакъв случай не трябва единствено и само да се учи, независимо колко трудни са те. Всеки ден е добре да се отделя време (около 1-2 часа) за забавления – спортуване, гледане на филм, ходене на кино или театър, слушане на музика и т.н. Това предпазва младите хора от стреса, който съпътства всяка една учебна подготовка, както и спомага допълнително за пълноценно усвояване на знанията от паметта. Разбира се, с хубавите неща не бива да се прекалява. Все пак не забравяйте, че най-важни през този период са изпитите

Източник: Памет и концентрация по време на изпити http://www.bb-team.org/articles/3558_pamet-i-kontsentratsiya-po- … iti#ixzz1uLuSj58i

# 86
  • София
  • Мнения: 1 062
Ние пък вчера сме имали класно по математика. Уж всичко би решил, но една от задачите решил до половината, тъй като не му стигнало времето, понеже се наложило три пъти да си начертае чертежа, докато го направи верен  #Crazy Ох, дано не му се случи това на ВО  Praynig
В понеделник им е класното по БЕЛ.
По другите предмети не ги натискат много. Даже той се натиска по физика да го изпитват, тъй като ще му трябва оценката.

# 87
  • София
  • Мнения: 749
Моята пък на класното по математика (както и на някои от ПИ) е объркала първата задача, най-лесната...Много често й се случва да сбърка най-лесното  ooooh!

# 88
  • Мнения: 204
Какви са желанията за кандидатстване на вашите деца? То наистина зависи от резултатите им в крайна сметка, но можем да обменим инфо за добрите възможности!

# 89
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 130
Как го разбирате това  В матурите по български пък ще има поне два усложнени въпроса от типа на международното оценяване PISA, на които децата ще покажат, че могат да извличат и обработват информация. Чета го в статия в днешния Стандарт

Общи условия

Активация на акаунт