Премахване на кърлеж в Пирогов 25 лв.

  • 3 001
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 283
В 21:30 ч. дъщеря ми, събличайки се за къпане, си намери кърлеж. Дойде при мен и ми показа "пъпката" на гърба си (беше се огледала на огледалото). Вчера нямаше нищо на това място.
 Облякохме се всички и към Пирогов. Пътьом звъня на педиатъра и и казвам къде и защо сме тръгнали, т.е дали постъпваме правилно.

В Пирогов след записване на имената влизаме в хирургическия кабинет - бързо, няма други хора. Обяснявам за какво сме. Това не било спешен случай, било за Джипито, казах им, не знам дали за тях това дали е спешно, но за мен е, и нямаше да дойда при тях, ако не бях намерила вечерта в 21:30 ч.
Докторът махна бързо кърлежа, както през цялото време обижда дете каква глезла била (а тя просто си хленчеше), как нищо не й бил напрали, че накрая я и ощипа, за да я заболяло да видела "какво боли".
След процедурата се почна сега трябва, да платите, това не е спешно, знаете ли колко хора минават така, ако искате платете, ако искате не, идете на касата  Sick
Няма ваксина, няма документ от лекаря, важното е да платиш Twisted Evil.
Бясна (все пак реших, че не мога да си тръгна ей така) на касата поисках да ми напишат, че плащам 25 лв. за махане на кърлеж. Някакъв тип в зелено ми обясни как нищо, че плащам, докторът ми бил направил услуга, защото не ме бил пратил в друга болница, разбирай "лична услуга ми бил сторил" #Crazy .... трябвало в Инфекциозна да ме бил прател, там можело да не платя. Казах му, че никой не ми е дал правото на избор и че парите са ми поискани след манипулацията.

# 1
  • Мнения: 1 475
Desem миналата година бях пуснала подобна тема, само ,че тогава 2годишната ми дъщеря и се бяха забили  4броя гадове, и ми поискаха 100лв в Пирогов, отказах да ги платя и отидохме в частна клиника, където за 25 лв и ги извадиха и четирите! И на мен от пирогов ми беше обяснено същото,като на теб!

Тя пи профилактично антибиотик за всеки случай,носих кърлежите за изследване в Центъра по заразни и паразитни болести и 21 дена след изпиването на антибиотика правихме кръвни изследвания пак там за лаймска болест!

# 2
  • Мнения: 43
Личната лекарка на моя син махна кърлежът. После го носихме в центъра по паразитология на бул. Янко Сакъзов, там дадох 10 лв беше, 15 лв ли  newsm78 но нищо повече. Пари за вадене не съм давала. Що за глупост за малко дете да искат 25 лв  #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 8 283
Desem миналата година бях пуснала подобна тема, само ,че тогава 2годишната ми дъщеря и се бяха забили  4броя гадове, и ми поискаха 100лв в Пирогов, отказах да ги платя и отидохме в частна клиника, където за 25 лв и ги извадиха и четирите! И на мен от пирогов ми беше обяснено същото,като на теб!

Тя пи профилактично антибиотик за всеки случай,носих кърлежите за изследване в Центъра по заразни и паразитни болести и 21 дена след изпиването на антибиотика правихме кръвни изследвания пак там за лаймска болест!


Е, тия са за убиване... #Crazy

За втори път през живота си се сблъсквам с кърлеж.
Първия път обаче попаднах на Лекар
Бях бременна с дъщеря ми. Прибирайки се от море трябваше да пренощуваме в провинцията, към 17:45 ч. преобличайки се забелязах нещо като дупчица над едната гърдата и като го загледах ми се стори, че от нея се вижда нещо като косъмче. Показах го на майка ми и хукнахме към районната поликлиника. Беше малко след 18 ч. Лекарят-хирург и сестрата си тръгва.
Върнаха се и се оказа, че съм си махнала тялото на кърлежа и в мен останала главичката. Не ми поискаха и 1 лев, нищо, че им отнех от следработното време, нищо че си казах, че не съм от града. Обясниха ми, че няма да ми сложат тетанус, тъй като съм бременна, че е малка вероятността да има проблем, че трябва да се наблюдавам, да уведомя АГ лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт