Разтройство при бременност

  • 13 392
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мами и бъдещи мами. Бременна съм в 34 гестационна седмица-8-ми месец. От 7 дена съм с жестоко разстройство  Rolling Eyes, незнам вече какво да правя. Първите 3 дена беше придружено с температура около 37,8, сега от 4 дни нямам, но диарията продължава. Лекарят ми изписа смекта и парецетамол, пих ги не минава, пих и Ентерол и от него не минава, опитах какви ли не бабини рецепти-брашно с вода, дренки, шипки, гьозум, лимонена киселина с брашно, но ефект никакъв. На диета съм през цялото време, ям само препечен хляб, солети, варен ориз и варени картофи със сол. Притеснявам се това продължително разстройство да не повлиае нещо на бебчо. Ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели с мен как се е справил.

# 1
  • Мнения: 27 524
Оцет много помага. И зърна кафе сдъвчи.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 980
Бабините рецепти:
1. И аз знам за оцет, за предпочитане винен.
2. Вода от варен ориз, макар и с по-слаб резултат.
3. За дюля съм чувала, но не знам дали изобщо има по това време на годината. 
Питай лекаря за Имодиум, при такъв случай само това ми помогна.

# 3
  • Мнения: 4
Благодаря, за информацията. Днес опитах и с дюля. Като че ли малко започна да се пооправя положението, но все пак лекарят ме вика за чревни изследвания за да се подсигури дали няма нещо по сериозно. Ако има може би ще се наложи антибиотик или нещо гентамицин ми спомена.

# 4
  • Мнения: 27 524
Гентамицин не е ли за мазане?  Thinking

# 5
  • Мнения: 4
Не има го и като хапчета, нещо като лек антибиотик!

# 6
  • Мнения: 45
Гентамицин на хапчета няма.Има го само в ампулна форма за инжекционен разтвор

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Гентамицин (ампули) съм купувала на мъжа ми точно за разтройство, изпива ги. Той ми казва че има ефект (аз не съм пробвала), но тогава аптекарката ми каза че само е чувала че помага "В учебниците го няма този вариант" бяха буквално думите и.
Моя съвет е да си слушаш лекаря, спри с експериментите а потърси причината за всичко това  Peace

# 8
  • Мнения: 4
Да и аз така реших, ще си слушам лекаря и спирам да пробвам с каквито и да е други методи. Вчера ми взеха секрет за посявка  и чакам сега резултатите. От там се надявам да се установи вече нещо и най вече да не се налагат някакви по сериозни лекарства. Лошото е че продължава вече 11-ти ден.

# 9
  • Мнения: 3
Ако имате подобен проблем, пробвайте два-три дни по веднъж дневно 1 с. л. царевично нишесте в 50 мл вода.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 244
Биогая на хапчета-това е пробиотик(има го за бебетата на капки). Безвредно е при бременност и при мен действаше безотказно. Не знам поради каква причина(може би нисък имунитет),но много често ме срязваше корема изведнъж, сега докато кърмех-също. Единствено това ми помагаше.

# 11
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дюлята,чай от шипки,плодове мушмула/но не им е сезона сега/
Гентамицин по-време на бременност не е ли вредно   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт