Замразени ембриони...

  • 6 708
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Защо да не могат да се даряват ембриони в БГ? Аз преди две години, когато замразих избрах опцията да  ги даря на позната двойка след като изтекат 5те години, защото само за толкова ги съхраняват. Другите опции бяха: да се дарят на непозната двойка, да се използват за научни цели или да се унищожат. Става въпрос за клиника Надежда. И аз незнам какво да ги правя, нямам намерение да ги използвам, но пък ако ги даря на някой ще си мисля цял живот, че сигурно някъде имам дете, което не познавам, ако  ги унищожат пак е гадно, все едно не съм им дала шанс, изобщо и аз незнам какво да правя.

# 16
  • Мнения: 1 842
ddncv би могле да го обясни по-професионално, моите лаишки знания се свеждат до обяснвнието, че при витрификацията (скоростното суперзамразяване) при наличие на повече вода в клетката се образуват кристални структури, които я разрушават, докато при етапа ембрион, количеството на тази опасна вода е много по-малко, което позволява възстановяване и продължаване на деление след размразяване.
Благодаря, явно не съм много наясно с нещата а и промени от тогава сигурно има.

# 17
  • Мнения: 63
Скоро имах възможността да държа в ръцете си документ за съхраняване на ембриони в клиника Надежда.Възможностите са само ДВЕ:ДА БЪДАТ УНИЩОЖЕНИ или ДА СЕ ДАРЯТ ЗА НАУЧНИ ЦЕЛИ.  Никога клиниката не е и не се е опитвала да предоставя ембриони за даряване,това по закон е забранено.Ако дадена двойка има двустранен проблеми се използват донорски яйцеклетки и донорски еякулат и така вероятността роденото детенце да е 100% братче или сесричка с някое друго се свежда до нула.Друг е въпроса,че моето лично мнение за такъв вид двустранно донорство е безмислено,толкова деца чакат да се осиновят,но -въпрос на гледна точка.

# 18
  • Мнения: 115
Здравейте! Бих искала да попитам нещичко. Имам 6 замразени ембриона в клиника "Надежда" от вече 1година. Трябва ли да плащам нещо всяка година или само първоначално каквото съм платила. Наистина ли се съхраняват само 5години. И още нещо. Сега разбрах че клиниката се местила. Какво става с ембрионите и те ли се местят с нея.

# 19
  • Мнения: 1 186
Здравейте! Бих искала да попитам нещичко. Имам 6 замразени ембриона в клиника "Надежда" от вече 1година. Трябва ли да плащам нещо всяка година или само първоначално каквото съм платила. Наистина ли се съхраняват само 5години. И още нещо. Сега разбрах че клиниката се местила. Какво става с ембрионите и те ли се местят с нея.
мисля, че е редно сама да се консултираш с клиниката и да си отговориш на въпросите. ембрионите са ваши все пак.

# 20
  • Мнения: 796
gerito b-s., съхраняват се различен период от време, зависи за колко си си платила. При замразяването се подписват документи с подробностите, колко на брой са и за колко време. Би трябвало да имаш такива.

# 21
  • Мнения: 115
Извинявам се за тъпите вапроси. Разбира се, че ще се обадя в клиниката. Просто малко се срамувам, че тогава покрай еуфорията, че съм бременна после местене подготовка за бебето, раждане и тн. някак си изобщо необърнах внимание на този договор и сега немога да го намеря. Надявах се някои да зне нещо. Не знаех, че има различни срокове. Мислих, че  периодът на замразяване е един и същ, без значение кога ще ги използваш. Embarassed Embarassed Embarassed

# 22
  • Мнения: 1 842
Извинявам се за тъпите вапроси. Разбира се, че ще се обадя в клиниката. Просто малко се срамувам, че тогава покрай еуфорията, че съм бременна после местене подготовка за бебето, раждане и тн. някак си изобщо необърнах внимание на този договор и сега немога да го намеря. Надявах се някои да зне нещо. Не знаех, че има различни срокове. Мислих, че  периодът на замразяване е един и същ, без значение кога ще ги използваш. Embarassed Embarassed Embarassed
Честито бременност.   bouquet  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 123
Здравейте! Бих искала да попитам нещичко. Имам 6 замразени ембриона в клиника "Надежда" от вече 1година. Трябва ли да плащам нещо всяка година или само първоначално каквото съм платила. Наистина ли се съхраняват само 5години. И още нещо. Сега разбрах че клиниката се местила. Какво става с ембрионите и те ли се местят с нея.

Всяка година се заплаща сума за съхранение на замразените ембриони. За съжаление не си спомням цената, но като се обадиш в клиниката ще ти кажат.

# 24
  • Мнения: 796
При Щерев най-малко могат да се замразят за 6 месеца. Като изтекат се прави нова заявка за колко време да се съхраняват. Цената е 275лв. Peace На Надежда не им знам цените.

Общи условия

Активация на акаунт