iHerb- Най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 34-а тема

  • 47 558
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 4 123
Днес и аз получих известие за пощата - ако помните казуса с reward-а, но все пак явно са гледали сумата след reward-а и се разминах с митницата.


newsm74 Код за 5$ отстъпка TOY665

# 706
  • Мнения: 8
EVANGELIN,няма смъсъл да оспорваш, защото ДДС се плаща и върху транспорта. До скоро iherb изписваха върху кашона сумата без транспорт и това ни спасяваше от митница, макар ,че и тогава трябваше да плащаме ДДС Simple Smile .

Код за 5$ отстъпка PES991

Поствам Ви отговорът на Агенция митници на мое запитване дали при определяне на основата за начисляване на/освобождаване от ДДС се включват и транспортните разходи.
Отговорът:
Здравейте госпожо ..............,

Пощенски пратки, съдържащи стоки, собствената стойност на които е до 30 лв., изпратени директно от трета държава на получател в Общността. Тези пратки, на основание чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. при спазване на условията на чл. 24 от същия регламент се освобождават от заплащане на вносни сборове. Пратките се освобождават и от заплащане на ДДС на основание чл. 58, ал. 14, т. 1 от ЗДДС. Не подлежат на освобождаване алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия.

При прилагането на стойностните прагове, посочени в чл. 23 от Регламент (ЕИО) №  1186/2009 г., следва да се има предвид собствената стойност на стоките, не се вземат предвид пощенските разходи.

П.С. само да отбележа, че запитването беше отправено по е-mail днес в 17:24часа и в 18:11часа вече ми бяха отговорили.... #Crazy такава скорост и то от Агенцията в София не бях очаквала!

Надявам се да съм Ви била полезна.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 326
Нова мостра!

Гранулиран чесън:




*******************************************************************************
Kод за $5 отстъпка  при първа поръчка  LAV475
10% отсъпка при поръчки над $40.
Важи до 19 Юни.

 
********************************************************************************

# 708
  • Мнения: 17
Тази вечер  имах  известие от пощите да си получа поканата  Grinning ( пратка от 03.06.)  сега остава да намеря време да отида до митницата, че с тяхното работно време...




***************************************************************************
Код за отстъпка  5$ при първа поръчка : PUF968 в www.iherb.com
***************************************************************************

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 21:37 от sheli77

# 709
  • София
  • Мнения: 36 159
sheli77

Да напомня Simple Smile
До 9 дни, от датата на Митническото известието, ако не се вземе пратката - плащаш по 0,30лв на ден Магазинаж / или както там се казва/



Код за 5$ отстъпка при Първа поръчка         YUL919     в     www.iherb.com



# 710
  • Мнения: 17

ау , благодаря ти denis_d    bouquet това не го знаех !




***************************************************************************
Код за отстъпка  5$ при първа поръчка : PUF968 в www.iherb.com
***************************************************************************

# 711
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Gerita, Dobra_jena - определено е крайно време да видите на митница, дано не са върнати към САЩ  Peace



Код за 5$ отстъпка POP824  bowuu Heart Eyes

# 712
  • София
  • Мнения: 5 544
Здравейте,ако поръчам една кутийка Макси хеър дали ще ми ги пратят на митница или директно ще пристигнат в пощата?

# 713
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Би трябвало да е в пощата, но има и пратки с ниска стойност, които отиват на митница, там отчитат грешката, не ти вземат ДДС, но плащаш 3,50лв пощенска такса и разкарването остава  Confused



Код за 5$ отстъпка POP824  bowuu Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 1 167
EVANGELIN освен с копието от фактурата да ходим в митницата с копие и от този мейл  Wink

a.l.e.n.a 1.50 лв. е таксата за пратки не дължащи ДДС, не 3,50 лв.




                                     Код NEV687 за 5$ отстъпка в www.iherb.com

# 715
  • Мнения: 1 167
Аз чакам от 18.05 newsm78
Нормално ли е това? Има ли някой, който не е получил пратката си изобщо?

Gerita, Аз чакам пратка от 10.05.2012, за 24.29$ /с включена доставка 6$/.
Вече няколко пъти ходих до пощенския клон /София/, но няма и следа от пратката, а от сайта статуса е шипната на 10.05.12.
Вече се чудя дали да ходя да проверявам в митницата или да пиша на Айхербци.
Има ли и други като мене да чакат пратки от 10-11 май?

Търсете си пратките, трябва да са тук. На известие много не разчитайте; понякога се губи.
Имам получени пратки от 08.05 - поща и 17.05 - митница.



                                 Код NEV687 за 5$ отстъпка в www.iherb.com
                                                     

# 716
  • Мнения: 8
EVANGELIN освен с копието от фактурата да ходим в митницата с копие и от този мейл  Wink

a.l.e.n.a 1.50 лв. е таксата за пратки не дължащи ДДС, не 3,50 лв.




                                     Код NEV687 за 5$ отстъпка в www.iherb.com

На дали - те си го знаят, друг е въпросът кой е оспорвал ДДС. Точно това каза човека, че те виждат една сума на кутията и нищо друго. Друг е въпросът ако отворят колета /а те не отварят всички/ и извадят фактурата. Тогава едва се вижда какво точно стои зад сумата на фактурата и какво е калкулирано в нея.
За София разменната пощенска станция и митницата са на един и същ адрес и е по-лесно, но за да оспоря аз ДДС-то трябва да отида в пощата/където ми е колета/, да си взема копие от митническите документи и да отида в съседен град /където се намира митницата/, за да видят вече митничарите дължа ли, не дължа ли ДДС. И тя стана дълга и широка - общо взето транспорта по придвижване до митницата ще ми струва колкото ДДС-то което бих платила без да стигам до митница.... newsm78

По-скоро споделете какво Ви отговарят от iHerb на запитванията по въпроса с надписа на кашона.

П.С. Аз като им писах  /по е-mail/, че изписвайки сумата на стоките с доставката се надхвърля един необлагаем за БГ минимум, вследствие на което плащаме данъци, то отговорът им беше : "please tell us how much you had to pay?" /незнам платеното от мен ДДС ли ще ми възстановят.... Mr. Green/

# 717
  • Мнения: 3 433
Хайде най-накрая да вземат да решат да не изписват доствката де. Намислила съм една поръчак,но не искам да се разправям с митници,нито пък да им плащам ДДС,така уж изгодните продукти от сайта,хич не са изгодни.



код за 5$ отстъпка KUT353

# 718
  • Мнения: 1 167
EVANGELIN отговори им и им обясни точно как стоят нещата. Едва ли искат да ти върнат ДДС-то; по скоро до сега са се чудили защо от БГ пускат малки поръчки и каква ни е била далаверата ....




                            Код NEV687 за 5$ отстъпка в www.iherb.com                     

# 719
  • София
  • Мнения: 1 326
EVANGELIN, ако не се лъжа от Ягодка възстановяваха някакви такси свързани с получаването на поръчката...та няма да се учудя, ако IHerb го направят...така че им отговори , може и да те огрее  Simple Smile

*******************************************************************************
Kод за $5 отстъпка  при първа поръчка  LAV475
10% отсъпка при поръчки над $40.
Важи до 19 Юни.

 
********************************************************************************

Общи условия

Активация на акаунт